Vabateema (Offtopic)

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Kasutaja avatar
Hunt
Postitusi: 1490
Liitunud: 20 Veebr 2010, 19:06
QTH Locator:
Asukoht: KO29IJ

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas Hunt »

kd7zxk kirjutas:Kogu massikommunikatsioon läheb tasapisi täielikult üle internetti. (Mis muudab amatöör-raadioside veelgi väärtuslikumaks, sest katastroofide, sõdade jms. puhul internet ja riiklikud sidesüsteemid lakkavad töötamast.) Kurb on aga asjaolu, et järjest vähem leiab onlinest raadio- või telejaamu, mis on otse eetris. Teiste sõnadega- me hakkame kuulama või vaatama mingit raadio- või telejaama internetis ja siis selgub, et kõik need saated tulevad kuskilt serverist, kuhu nad on eelnevalt salvestatud tunde või isegi päevi varem. Ja loomulikult on kuskil keegi onu, kes on siis otsustanud, mida ja millal internetti välja panna. Tasuliste telejaamade puhul on see teatud määral arusaadav ajavahede tõttu. Sakslane, kes elab näiteks USA läänerannikul, võib vist tahta oma kodukandi hommiku-uudiseid vaadata tema hommikul, ehk siis mitu tundi hiljem. Ometi eelistaksid enamus etnilisi rändajaid kuulata ja vaadata saateid otse-ajas. Aga see on nüüd paraku luksus. Niisiis- edu kõigile leidmaks huvitavaid ja eksootilisi jaamu, aga ärge eeldage, et saated tulevad reaalajas...
Paar fakti sulle mõtisklemiseks.

1. Väga paljud Eesti tele ja raadio nn "otsesaated" on juba praegu ette ära salvestatud. Saatejuht teab, millal saade eetrisse läheb ja salvestusel juba mängib vastavalt kaasa, tervitab vastava kellaaja järgi jne.

2. Kust sa võtad, et sõja ajal lubatakse sul rahulikult HAM sagedustel lobiseda? Vaata ajalukku, kuidas II-MS ajal HAM tegevus keelustati.

3. Eesti katastroofid on muidugi eraldi teema. Suur Munamägi hakkab purskama või Peipsi järv ujutab Eesti üle. Aga olgu, ei iroonitse, kuigi ma ei tea Eestis katastroofi, kus nädalapäevade kaupa oleks üle Eesti mobiilside maas. Soomlastel on oma turvaõppused http://www.sral.fi/turva/#esityksia

Küsimus - millal eesti HAM'id viimati harjutasid kriisiolukorraks? Kes on selleks valmis? Kui kiiresti?

4. Interneti kinnipanekuks pole vaja katastroofi või sõda. Kõik Eesti suuremad ISP'd on harjutanud oma teenuste kinnikeeramist, ametlikuks põhjenduseks on olnud "küberrünnak", tegelikuks põhjuseks on aga "Araabia kevade" sarnased ilmingud, kus tahetakse olla valmis massimeeleavalduste puhul inimesed sotsiaalmeediast ära lõigata.

5. Kui see pruun ollus lendab ventilaatorisse, siis HAM ei päästa. HAM on litsenseeritud kanal, õiguse seal sagedustel rääkida annab sulle riik ja kui riik leiab, et talle pole see enam kasulik, siis võetakse sult see õigus ära. Vaata N.Liidu aega, piisavalt lähedane aeg, et meenutada.
es1cw
Postitusi: 382
Liitunud: 11 Mär 2013, 23:07
QTH Locator: KO29HK

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas es1cw »

Hunt kirjutas: Küsimus - millal eesti HAM'id viimati harjutasid kriisiolukorraks? Kes on selleks valmis? Kui kiiresti?
Asi väga lihtne - mõned tähtsad "struktuurid" lihtsameelselt arvavad, et nad on sedavõrd professionaalsed ja tehnikaga kindlustatud, et ei vaja kõrvalist abi... Sellepärast. Teiseks - ega ei ole ka valmisolekut võimalike kaasalööjate poolelt vanuserühmas 40...50 aastat, muud mured.... Nooremad hõivab Kaitsejõud oma rüppe koheselt, kui asi tõsiseks läheb.
de 1CW
AA1AO
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Sept 2016, 05:29
QTH Locator: cn85kf

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas AA1AO »

Mõned asjad ka sulle mõtisklemiseks, härra (või proua, preili?) Hunt.

Kriisiolukorraks harjutamine... Vaat see on asi, millega tõesti võiks Eestis hakata lõpuks tegelema. Loomulikult keelab KGB/FSB- taoline struktuur kogu raadiomatörismi ära. Kõigepealt aga lülitab ta välja interneti ja mobiiltelefonide side, et keegi ei saaks enam muule maailmale infot saata. Ma tean üsna hästi, mis juhtus 40.-ndatel, 50.-ndatel ja pärast seda Eestis. Või ka hiljem, kui näiteks paar Lõuna-Eesti HAM-i lühilainel Jimmy Carterile sõnumi saatsid ja kuidas siis KGB peilimis-grupp üritas nende asukohta leida.

Eestis jah vulkaane pole ja maavärinaid ka suurt ei esine. Aga olukordi hädaabi sideks on olnud minevikus korduvalt. Samuti on eesti raadioamatöörid aidanud teisi piirkondi, nagu näiteks üldtuntud omaaegse Armeenia maavärina ajal. USA on tunnistanud valitsuse tasemel, et raadioamatööride side on ainus töötav vahend, kui kõik riiklikud sidesüsteemid vaikivad. ARES, RACES jms. lahendused on Ameerikas vägagi populaarsed Raadioamatöörid USAs saavad isegi maksusoodustusi, kui nad on nõus oma jaamu kasutama kriisiolukordades.

Niisiis oleks aeg organiseerida side variant juhuks, kui keegi jälle Eestit okupeerima tuleb, või mingi muu jama juhtub...
Kasutaja avatar
Hunt
Postitusi: 1490
Liitunud: 20 Veebr 2010, 19:06
QTH Locator:
Asukoht: KO29IJ

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas Hunt »

kd7zxk kirjutas:Mõned asjad ka sulle mõtisklemiseks, härra (või proua, preili?) Hunt.
Kas nimest pole aru saada, et tegu on loomaga? Või oli see sihiklikult kirjutatud, et oma
solvumist demonstreerida? Siin foorumis on vaja tugevaid närve :)

kd7zxk kirjutas: Eestis jah vulkaane pole ja maavärinaid ka suurt ei esine. Aga olukordi hädaabi sideks on olnud minevikus korduvalt. Samuti on eesti raadioamatöörid aidanud teisi piirkondi, nagu näiteks üldtuntud omaaegse Armeenia maavärina ajal. USA on tunnistanud valitsuse tasemel, et raadioamatööride side on ainus töötav vahend, kui kõik riiklikud sidesüsteemid vaikivad. ARES, RACES jms. lahendused on Ameerikas vägagi populaarsed Raadioamatöörid USAs saavad isegi maksusoodustusi, kui nad on nõus oma jaamu kasutama kriisiolukordades.
Venelastel on hea väljend - Ты хуй с пальцем не сравнивай. Eesti ja Ameerika on kaks totaalselt eri asja. Seal on juba vahemaad sellised, et hädaolukorras ilma HAM sideta ellu ei jää. Seal on seda (HAM) propageeritud sedavõrd kaua, et see on juba osa elulaadist. Seal on tornaadosid ja muid erinevaid katastroofe jalaga segada. Neid pole keegi okupeerinud, neil on, täpsemalt, oli, igast RadioShack'ist võimalik tellida just selliseid juppe, nagu sul vaja (ma praegu pole RadioShack'ga enam kursis, 2 aastat tagasi andsid nad pankrotiavalduse sisse...) Aga Eesti? Peale sõda kui su juurest leiti raadiojaam, said sa vaba "tuusiku" Siberisse, kui õnneks läks. Kui ei läinud õnneks, viidi seina äärde, oli neile lihtsam...tean isiklikult üht sellist juhtumit. Mingi katastroofi puhul ükskõik kust Eesti piirkonnast jaluta pool tundi ja oled ikka kusagil inimasustatud kohas. Milline oli Eestis N.Liidu ajal raadiojuppide kättesaadavus, just heade juppide? Peaks sulle näitama nõukogude transistorit, mis on igati töökorras, aga ei võimenda mitte raasugi. Sa võrdled ikka totaalselt erinevaid asju, seal on hädaolukorra side juba sloganina kõigil teada.

Pilt

kd7zxk kirjutas: Niisiis oleks aeg organiseerida side variant juhuks, kui keegi jälle Eestit okupeerima tuleb, või mingi muu jama juhtub...

Vabandust väga, kuid ainuke, kes Eestit okupeerima tuleb, on Venemaa, ja sellisel juhul on asi lihtsalt ühe päevaga läbi. Jõud on lihtsalt sedavõrd ebavõrdsed. Ja nüüd, kus Trump on president, kahtlen ma, kas USA üldse viitsibki midagi sellisel juhul teha, vaadates ta senist retoorikat, jutte, et Venemaalt peaks sanktsioonid maha võtma jne. OK, venelased tulevad meid okupeerima, mis teed, võtad transiiveri ja lähed metsavenna punkrisse? Kauaks sul elektrit jätkub? Mida sa selle sidega teed, organiseerid põrandaalust vastupanu? Seda sa ka vaatad, millises vanuserühmas on me HAM enamik? Kurbusega vaatan jälle, et keegi on SK... Ning arvestades just Eesti vastavate ametkondade ülbust, mille 1CW välja tõi...on ametlikus liinis asi lootusetu.

Kuid mitteametlikus liinis... harjutada oleks vaja, pigem seetõttu, et ise end liigutada, need mõned välipäevad aastas on ikka masendavalt vähe. Ning teiseks - et asi enese jaoks paika panna - kui midagi TÕESTI juhtub, siis tead, et suudad, vähemalt oma perekonna kaitseks koos teiste HAM'dega. Ja samuti oleks siin suur osa just mitte füüsilises aitamises vaid nõustamises - meie HAM'de sees on sedavõrd palju professionaalseid teadmisi, mida pole mitte kellelgi teisel. Kogu elu jooksul omandatud kogemus. See on asi, mida pole siiamaani ei osatud ega ka tahetud ära rakendada, kuid see on väärtus omaette.
es8co
Postitusi: 262
Liitunud: 11 Jaan 2015, 14:09
QTH Locator: ko28gi

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas es8co »

Aamen! Selliselt, poolvihaselt siis lõppeski huvitavate raadiojaamade kuulamine...

Me lasteks oleme jäänud ja päike alati rõõmustab meid.
Me lasteks oleme jäänud
nii kauaks, kui on taevast ja teid.
Me lasteks oleme jäänud,
meid kutsub vabadus kaugele veel,
täis õisi kurvid ja käänud
ning varjud valgel teel.
Kasutaja avatar
Hunt
Postitusi: 1490
Liitunud: 20 Veebr 2010, 19:06
QTH Locator:
Asukoht: KO29IJ

Re: Maailma online raadiojaamad

Postitus Postitas Hunt »

es8co kirjutas:Aamen! Selliselt, poolvihaselt siis lõppeski huvitavate raadiojaamade kuulamine...
Oo ei :)

Aga selleks, et õigele jaamale ikka täpselt saaks häälestada, on vaja korralikku numbrilist skaalat.
Ja venelastel on just selleks õiged indikaatorid ;)

Pilt
es8co
Postitusi: 262
Liitunud: 11 Jaan 2015, 14:09
QTH Locator: ko28gi

Re: Vabateema (Offtopic)

Postitus Postitas es8co »

?
Vasta