Hamide androidiklubi

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Vasta
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Re: Hamide androidiklubi

Postitus Postitas es3ki »

Sai ühele kodanikule oldud jõulude eel abiks androidnutifoni valikul. Soovis, et oleksid 3g, gps, kaardipesa, suurem ekraan, mitte just kallis - samas ka mitte mõni odav hiinakas. Valik langes lõpuks sellisele imelikule kooslusele http://www.klick.ee/tahvelarvutid/asus- ... 371mg.html St pooleldi nagu telefon, samas ka juba tahvli eest. Mullegi hakkas näppimise järgselt meeldima. Nüüd jõulupalaviku järgselt tegi Klick aga tollele eriti mõnusa hinna - 209 eur. Julgen soovitada.
73! de es3ki
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Täpseid kaarte võib ka ühel hamil vaja minna, seetõttu kopi jutust, mis sai kirjutatud mujale.

Allpool üks nipp, kuidas oma GPS-ga androidi nutifonile/tahvlile täpseid offline navigatsioonikaarte tekitada. Viimaseid saab siis kasutada netita, väljaspool teid ning teha iga paikkonna jaoks just nii detailsed kui parasjagu just vaja (st. valid ise kaardikihtide arvu). Ja see kõik ei lähe sulle, võrreledes mõne Garmini vms kaardiga, maksma sentigi.

Installi nutifoni/tahvlisse https://play.google.com/store/apps/deta ... minus.maps

Järgnevalt otsi netiavarustest mõni meeldima hakanud kaart, vali mitu kaardikihti ja milistelt aladelt sellest soovid ning asu neid kihte äsja installitu abil alla laadima.

Paraku selgub ka õige pea, et pole ühtegi kaarti mis oleks kõiges teistest üle. Kui on talude nimed/majadel aadressid, siis pole jälle väikseid jõgesid. Kui need aga on, siis pole jälle aadresse. Kui on aadressid, siis pole jälle maju. Kui on väiksemadki metsateed, siis pole jälle ojasid. Kui on viimased, siis pole jälle esimesi... seda võrdlust võib jätkata veel pikalt.

Minu soovidele vastas enim Microsoft Bing Maps ja sealt Hybrid Maps (st aerofotodele lisaks ka graafika). Kõnealune kaart on 11 kihiline. Detailseima 11. kihiga loeb juba porgandid peenardel ära (no õige pisuke liialdus :). Lemmikpaikadest laadisin kõik kihid. Vaid läbisõidetavatest aladest aga üksnes autonavi taseme. Soojal maal suvitades on lemmikpaigad nüüd navigeeritavad ka netita. Seejuures kaardi täpsus võimaldab leida terassikohvikus juba sisseistutud koha tooli täpsusega ka siis, kui kuumusest loid aju selleks enam ise võimeline pole :)

Google Plays on saadaval ka Soviet Military Maps Pro, milline samuti võimaldab tekitada offline kaardi. Viimane aga maksab juba 9.51 eur. Et nõukogude impeerium oli sõjategevuseks valmis kogu planeedi ulatuses, siis on ka selle raha eest saadav kaardimaterjal tohutu. Tolle, tollal salajase, kaardi koostamisest on möödas küll juba veerand sajandit, aga kaardil endal palju püsiväärtusi (kõrgusjooned, sügavused, pinnasetüübid). Ja vaatamata sellele, et kohanimed kõik kirillitsas, avastasin mina, et mulle tuttavate paikade nimed vastavad just siin enim kohalike poolt kasutatavatele. Samas Openstreet platvorm kubiseb segadustest (näit. külatee nimeks suvalise sellel asuva talu nimi, järvel nimi mida veel keegi pole kuulnud, jne). Samal sõjakaardil on ka tasuta versioon. Viimast saab aga kasutada vaid online (st. netiühenduse olemasolul).
73! de es3ki
Kasutaja avatar
Hunt
QTH Locator:

Postitus Postitas Hunt »

es3ki kirjutas: Google Plays on saadaval ka Soviet Military Maps Pro, milline samuti võimaldab tekitada offline kaardi. Viimane aga maksab juba 9.51 eur. Et nõukogude impeerium oli sõjategevuseks valmis kogu planeedi ulatuses, siis on ka selle raha eest saadav kaardimaterjal tohutu. Tolle, tollal salajase, kaardi koostamisest on möödas küll juba veerand sajandit, aga kaardil endal palju püsiväärtusi (kõrgusjooned, sügavused, pinnasetüübid). Ja vaatamata sellele, et kohanimed kõik kirillitsas, avastasin mina, et mulle tuttavate paikade nimed vastavad just siin enim kohalike poolt kasutatavatele. Samas Openstreet platvorm kubiseb segadustest (näit. külatee nimeks suvalise sellel asuva talu nimi, järvel nimi mida veel keegi pole kuulnud, jne). Samal sõjakaardil on ka tasuta versioon. Viimast saab aga kasutada vaid online (st. netiühenduse olemasolul).
Vene topograafilised kaardid on netis tasuta olemas. Ainuke vaev on nad oma nutitelefoni jaoks vajalikku programmi ümber ajada.

http://maps.vlasenko.net/soviet-militar ... aphic-map/
smr
QTH Locator: KO29JK

Postitus Postitas smr »

Hunt kirjutas:
es3ki kirjutas: Google Plays on saadaval ka Soviet Military Maps Pro, milline samuti võimaldab tekitada offline kaardi. Viimane aga maksab juba 9.51 eur. Et nõukogude impeerium oli sõjategevuseks valmis kogu planeedi ulatuses, siis on ka selle raha eest saadav kaardimaterjal tohutu. Tolle, tollal salajase, kaardi koostamisest on möödas küll juba veerand sajandit, aga kaardil endal palju püsiväärtusi (kõrgusjooned, sügavused, pinnasetüübid). Ja vaatamata sellele, et kohanimed kõik kirillitsas, avastasin mina, et mulle tuttavate paikade nimed vastavad just siin enim kohalike poolt kasutatavatele. Samas Openstreet platvorm kubiseb segadustest (näit. külatee nimeks suvalise sellel asuva talu nimi, järvel nimi mida veel keegi pole kuulnud, jne). Samal sõjakaardil on ka tasuta versioon. Viimast saab aga kasutada vaid online (st. netiühenduse olemasolul).
Vene topograafilised kaardid on netis tasuta olemas. Ainuke vaev on nad oma nutitelefoni jaoks vajalikku programmi ümber ajada.

http://maps.vlasenko.net/soviet-militar ... aphic-map/
Seal on küll ainult 1:200000 :(

Mul on siin ostetud natukene paremaid, kuid kahjuks on ka see veel poolik https://www.dropbox.com/s/bzz759yd1877f ... 206114.zip
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Samad Vlasenko 200 000 ongi selles äpis juba digitult olemas ja alates 7 toll ekraan täitsa mõnusalt libistatav. 50 000 oli Vlasenkol Eestis ainult Pelgulinna kant. 50 000, eriti aga 25 000, oleks huvitav vaadata/saada - et mis kõik vahepeal kadunud ja juurde tekkinud. 25 000 oli Rapla turul kunagi kellegil isegi üsna suur valik Eesti kohta, aga mulle huvitavaid paiku ei leidnud, oleks siiski võinud osta - hind oli sümboolne.
73! de es3ki
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

aga mis paigad sul seal zipitus on? ja mõõt?
73! de es3ki
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

aa.. - need mul olemas
73! de es3ki
smr

Postitus Postitas smr »

Tegelikult on mul 1:50 000 kogu Eesti, pole lihtsalt jõudnud veel kõike läbi vaadata / ära sorteerida
Kasutaja avatar
Hunt
QTH Locator:

Postitus Postitas Hunt »

smr kirjutas:Tegelikult on mul 1:50 000 kogu Eesti, pole lihtsalt jõudnud veel kõike läbi vaadata / ära sorteerida
Siis sa pead need küll kõik üles riputama :)
smr

Postitus Postitas smr »

Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Hmm.., smr, täitsa ok need 50 000, hea skänn, aga Sa vist olidki üsna sarnase teema proff?
Leidsin üht-teist mulle huvitavat juba. Androidil omal ka mingi digija, et saab piltkaardi gps-ga synkida, aga täpsus vast mitte suur. Aga piltkaardina libistada needki huvipakkuvad. TNX!
73! de es3ki
Kasutaja avatar
Hunt
QTH Locator:

Postitus Postitas Hunt »

Tänan!
Kasutaja avatar
es6pz
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas es6pz »

Järgnevalt otsi netiavarustest mõni meeldima hakanud kaart, vali mitu kaardikihti ja milistelt aladelt sellest soovid ning asu neid kihte äsja installitu abil alla laadima.
Kas keegi oskab mulle soovitada Itaalia teede kaarti?
Kasutaja avatar
Hunt
QTH Locator:

Postitus Postitas Hunt »

Üka parimaid wifi skännereid androidile.

http://www.pocket-lint.com/news/119661- ... app-review
Kasutaja avatar
es6tx
QTH Locator:

Postitus Postitas es6tx »

sry.
Viimati muutis es6tx, 09 Jaan 2014, 14:33, muudetud 1 kord kokku.
HamRadio forever !
ICOM too !!
خداوند، استونی را نگه دار
Vasta