Kummal juhul on vastuvõtu kohas tugevam signaal ??

Kõik ultra'sse puutuv

Moderaator: ES2MA

ES6EI
QTH Locator:

Re: Kummal juhul on vastuvõtu kohas tugevam signaal ??

Postitus Postitas ES6EI »

...Nuhh, Viiratsi oli mul AINUKESENA puudu veel :o ja selle nimel tasub tööd teha!!

Tänud tänastele postitajatele ja ka ES2CM-ile vist üle poole tunni kestnud väga asjaliku moblakõne eest! Tunnistan ausalt, et enne seda poleks ma tänaste postitajate jutust pooltki seal sisalduvat osanud välja lugeda.

1. Mida 2m-lt (minul) üldse tahta-oodata?

- Külameeste jututoa saime käima - OK! Mida kõrgemal vertikal ja paha pole ka power ja juttu jätkub. Abiks oleks aga ka yagi, eriti kui ta oleks ka vertikali pööratav.
- Huvitaksid 2m aktiivsustestid. Mida laiema hor. nurgaga ja suurema võimendusega yagi, seda parem. Siit Kagu-Eestist aga üle 1/10 (altotsast) ma logide pingereas tõenäoliselt ei tõuse, huvitav oleks siiski. Siit siis 1. omadus mu yagile.
- Üksikud (juhuslikud) kaugsided (üli)hea leviga. Kah eesmärk omamoodi. Siit siis 2. omadus mu yagile.
- Hea tunne, et hobinurgas lisaks teistele lainealadele ka korralik 2m antenni-aparatuuri süsteem. Igaks elujuhtumiks! :) Siit siis 3. omadus mu yagile.

- Kuu-sided. Sellest tean õnneks niipalju, et ma ei tea sellest peaaegu mitte kui midagi. Aparatuur, antenn(id), mürad, kellaajad ööpäevaringselt ... seda mu rahakott, tervis ja elulaad ilmselt ei kannata - see rida jääb ära!

Aga vastus selle alateema pealkirjas küsitule on mul olemas. See oligi eesmärk.
Ja yagi saab olema ikka 1-e realine, tõenäoliselt by DK7ZB. Mette ei tea, kas enne talve siiski üles saan???
73!
Einar
50 78 385
Kasutaja avatar
officer
QTH Locator: KO29KL

Postitus Postitas officer »

ES6EI kirjutas:Mida laiema hor. nurgaga ja suurema võimendusega yagi, seda parem.
OK! Ma ei ütle midagi :cry: !
ES2JT
es4eq
QTH Locator:

Postitus Postitas es4eq »

Einar uuri äkki teed YU7EF antenni. Need on 50 või 200 oomised, lihtsam sobitada.
http://www.yu7ef.com/
ES4EQ ko39ce, tel. 5115597
ES6EI
QTH Locator:

Postitus Postitas ES6EI »

es4eq kirjutas:Einar uuri äkki teed YU7EF antenni. Need on 50 või 200 oomised, lihtsam sobitada.
http://www.yu7ef.com/
Päris huvitav! Kas Eesti meestest on keegi neid juba ehitanud/katsetanud?
Võimenduse poolest DK7ZB yagid justkui paremad siiski ...
73!
es4eq
QTH Locator:

Postitus Postitas es4eq »

Mina tegin 4m 6 elemendilise antenni ja väga hästi läks häälde analüsaatoriga mõõtes ja töötab ka hästi. ES2QN on teinud pika 6m antenni ja ka töötab hästi
ES4EQ ko39ce, tel. 5115597
Vasta