Üks hami = üks ES-kutsung

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.

Igale hamile vaid üks ES kutsung?

ja
26
68%
ei
8
21%
erapooletu
4
11%

Hääli kokku: 38

Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Üks hami = üks ES-kutsung

Postitus Postitas es3ki »

Milline on rahva arvamus?
Kas praegu Eestis praktiseeritav, et ühel kodanikul võib olla mitmeid ES-kutsungeid:
ES1XX pealinnas talvekorteris, ES2XX Viimsis vanatädil külas, ES3XX Kohilas aianduskrundil, ES8XX Pärnus õe pool, ES6XX vanaisa talus, ES0XX Muhu Albertil külas ja loetelu jätkuks - on normaalne?

OH-d loobusid aastaid tagasi prefiksi sidumisest regiooniga, s.t. OH2XX on ka Turu linnas OH2XX. Iseasi igasugu spetskutsungid alaa celebrate
73! de es3ki
es7sys
QTH Locator:

Postitus Postitas es7sys »

Sääduse järgi on Tallinnlane Ikla piiripunktis telgiga ES1XX/8 ja piiriületusel autoga ES1XX/M ning jala ES1XX/P
Kasutaja avatar
ES1GB
QTH Locator:

Postitus Postitas ES1GB »

Kui igaühel on mitu kutsungit, siis on vist lõpuks raske aru saada, kuipalju neid amatööre meil tegelikult on.
73!
ES1GB
Pilt
es0abk
QTH Locator:

Postitus Postitas es0abk »

eks see sellestsamast kutsungite regionaalsusest tuleb. Ilmselt on lihtsalt tüütu pidevalt töötada migite murdude ja eiteamis prefiksitega, eriti näiteks võistluste ajal. See kui kellelgi on juba rohkem kui 5 kutsungit (ei tea, kas on?) tundub küll juba rohkem eputamisena...
Kasutaja avatar
es6pz
QTH Locator:
Kontakt:

Miks mitte omada mitut kutsungit?

Postitus Postitas es6pz »

Mina arvan, et senine korraldus on õige ja miks mitte omada mitut kutsungit?! Eriti vajavad erinevat contesterid, kelle elukoht ja võistluspaik on erinevad. Miks peaks kasutama murdu ja sellega side tempot alla kiskuma ja palju uusi vigu logidesse tegema.
ES1PZ / ES6PZ
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Minu arvamus. Eesti ES-regioonideks jagamise süsteem on ajast-arust (ja seda algusest peale). Sellise jaotuse idee sai omal ajal tuleneda üksnes soovist kasutada ära kõik numbrid (0...8, + 9=spets), milline fakt ise näitab regionaalsuse suvalisust. Minule ei mahu siiani pähe, et Dirhami ja Paide samas regioonis. Mis asukoha infost saab siis juttu olla? Kui oleks seatud esikohale asukoha määratlus, oleks sektorjaotus 4-ks (vt. näit. Sideameti 4 regiooni) olnud tõhus. Kuid, ajal mil teed ja autod lähevad üha paremaks, soetatakse kinnistuid teises Eestimaa otsas, on pisikese Eesti jagamine 9 regiooni (ja jagamine üldse) arutu. OH-hami, kolides - isegi alaliselt - teise OH-regiooni, säilitab vana regiooni prefiksi. Viimase taustal on pisikeses Eestis toimuv murrutamine ja prefiksitamine otsesõnu napakas - ES6 töötagu oma kutsungiga terve riigi territooriumil ja ilma igasugu murdudeta. Uutele hamidele kutsungeid omistades ei tuleks prefiksi numbreid siduda regiooni numbriga - täna võrukas, homme Tartus, ülehomme pealinnas. Murdu kasutame aga näit. EU teistes riikides.
73! de es3ki
Kasutaja avatar
es7aaz
QTH Locator: KO28sp

Postitus Postitas es7aaz »

es7sys kirjutas:Sääduse järgi on Tallinnlane Ikla piiripunktis telgiga ES1XX/8 ja piiriületusel autoga ES1XX/M ning jala ES1XX/P
Selline säädus võiks olla ka mõjuvalt argumenteeritud, mitte lihtsalt
selleks, et asi "huvitavamaks" teha. Säädus peaks olema nii keeruline
kui vajalik ja nii lihtne kui võimalik. Samas on ka raske uskuda, et
need lõivud, mida lisakutsungitest riik saab, oleks eriline tuluallikas.

riho, es7aaz/2.
es5rnc
QTH Locator:

Postitus Postitas es5rnc »

ULL testide ajal on hea antenni suunata ja teada kust keegi on. Selle eelise annab piirkondada nummerdamine. Murru kasutamine on testis ebamugav. Tavatingimustes olen suvilast olnud ES5RNC/8/p. Probleemi ei olnud minu jaoks muud, kui auto aku ütles ülesse. Kui oleksin sagedamini Pärnumaal mõtleksin ka ES8 kutsungi taotlemisele. 10 aurora side pärast seda tegema ei hakka.
es6kw

Postitus Postitas es6kw »

mitme kutsungi omamine nii väiksel alal nagu seda on eesti on tõesti jama ja veel mingi murrutamine ka ise asi kui ja teise riiki lähed siis jah selle riigi tähed ette et näha et mees pole kodus.
see mittme kutsungi ja murrutamise asi on lihtsalt diplomi 100, 200 ja nii edasi diplomitegijatele vajalik kelkimiseks teiste ees kui palju tal peanahku on ja see kes kus millal või millega töötab või contesti teeb ei tohiks küll ka kellegi asi olla no jah mõnel on nina viltu miks ta ei tee omast regioonist ja tuleb meite jahimaale äkki saab rohkem punne kui mina no jah !
Pooldan kahe käega süsteemi muutust ! :lol:
es1cc
QTH Locator:

Postitus Postitas es1cc »

Minul on juba paar aasat teine kutsung see es3cc ja sellel asjal
on oma head ja halvad küljed nagu elus ikka. Hea on see, kui olen
maal ja sealt mõnda võistlust vaja teha, saab lihtsamini kutsungit
anda, pole seda murrutamist. Halb on kindlasti kohtunikel. seda arvestust
teha, ikka nagu sama mees oleks. Teine halb asi on logi pidamine, sest
teen seda veel topelt. nii pabeil kui ka arvutis ja kolmas see QSL värk
parajalt segane, tulevad kaartid samadelt saatjatelt ja ikka mulle.
Parim lahendus oleks üks kutsung, kuid seda võiks kasutada kõikjal
vabariigi piiride. Siis oleks vaja seadust muut. mis sellist asja lubaks.
Sideametis tuleb käia kaks korda pikendust tegemas, kuid tasu selle
eest palju ei küsita.
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

es1cc kirjutas: Siis oleks vaja seadust muut. mis sellist asja lubaks.
Sideametis tuleb käia kaks korda pikendust tegemas, kuid tasu selle
eest palju ei küsita.
Eks meie endi esindaja Eesti oblastiteks jaotamise idee sideametisse söötnud. Mulle meenub isegi UR2 kutsungi lõpust üks pühapäev 80m-l, kus teema arutusel. GU, KI pooldasid ühte eluaegset kutsungit, CW oli regioonidest vaimustuses.

Üks hää asi siiski - kui kutsungeid käes, saab kindlustada loa pikendamise ununemise vastu - sättida erinevad tähtajad. Ühe kutsungiga kohe jalamees ning tülikas hamisse taastamise kadalip läbida. Hulgast ühe aegunu taastamiseks maksad mõnikümmend krooni ja jälle asi vask.

Kutsuks ülesse kõiki vormistama endale vähemalt 3 kutsungit. Nii saame hoobilt oma ridu kolmekordistada. Jõukam rahvas võiks ka üheksa kutsungit ära teha :lol:
73! de es3ki
es6kw

Postitus Postitas es6kw »

No jah sell ajal kui asja otsustati oli põnev küll oblasteid jagada ja mõnel oli ilmselt nii veel mõningate asja ajamiste sättimine eluliselt tähtis küsimus. Aga miks mitte asju muuta ja kui seda meie ise ei tee ja ei nõua siis kes seda veel teeb, või tuleb moskvast keegi ja ütleb tehke nii aga minu arust see aeg ja mehed peaks olema prügikastis juba.
Nii et koosolek ju tulemas ja kui ikka põnevaks läheb olen nõus ka kohale tulema et hääl valele poolele ei sattuks !
es6fc
QTH Locator:

kutsungitert

Postitus Postitas es6fc »

Neid mitme nimega tegelasi on meie seas alla 5 %. Kui mees täidab korralikult Sidemäärustikku ja leiab endale nii mugavama olevat, las kollektsioneerib.Saavad teised peanahku ja QSL-post tööd.
Kasutaja avatar
ES7GN
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES7GN »

Selise möga jutu peale tahaks tõepoolest uuuuuuuuu teha. Minu melest on iga mehe oma asi palju tal kutsungeid on. Olgu või kakssada. Kas jälle tahab keegi meid nigu pioneere ritta panna ja ühesuguseks teha. Issand jummal tule appi.
Kasutaja avatar
es7aaz
QTH Locator: KO28sp

Postitus Postitas es7aaz »

ES7GN kirjutas:Selise möga jutu peale tahaks tõepoolest uuuuuuuuu teha. Minu melest on iga mehe oma asi palju tal kutsungeid on. Olgu või kakssada. Kas jälle tahab keegi meid nigu pioneere ritta panna ja ühesuguseks teha. Issand jummal tule appi.
Teema iva ei olnud mitte selles, kui palju kellelgi kutsungeid on vaid
selles, kas nii väikesel maalapil, nagu Eesti Vabariik, on mõttekas ja
praktilise väärtusega siduda prefiks regiooniga või mitte.
Vasta