CW huvilised otsivad õpetust ...

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Kasutaja avatar
es3laz
QTH Locator:
Kontakt:

CW huvilised otsivad õpetust ...

Postitus Postitas es3laz »

-
Viimati muutis es3laz, 17 Mai 2010, 09:58, muudetud 1 kord kokku.
Iga mõte väärib mõtlemist, iga hea mõte väärib teostamist Pilt
Kasutaja avatar
ES1GB
QTH Locator:

Re: CW huvilised otsivad õpetust ...

Postitus Postitas ES1GB »

Hää mõte... möödunud aastal, kui mina tegelesin natuke mentori otsingutega, siis ES6DO vist pakkus, et tema võib eetris algajatega piiksutada aga mina tahtsin tollal natuke põhjalikumat lähenemist. Praegu tegelen omal käel õppimisega, nii palju kui lapse kõrvalt aega jääb. Aga kui interneti kaudu ka saab, siis olen käpp igal juhul. Ma hiljuti käisin CWIRC-d vaatamas, et mida ta endast kujutab aga seal oli tol hetkel väga vaikne.
73!
ES1GB
Pilt
ES0RFV
QTH Locator:

Postitus Postitas ES0RFV »

Kes juba natuke oskab, sellel pole järgnevast eriti abi.
Näiteks eMule või Shareaza abil võib leida "ARRL Morse Code Training Cds 1 & 2", mis MP3-deks pakitud, ca 66MB. Huvi pärast tirisin alla. Pagan, liiga aeglased on need näidis-QSO-d. Kui kohe üldse ei oska, siis mingi põhja saab alla. Peamine eelis see, et saab suvalisel ajal trenni teha, kui "vaim peale tuleb". Aga reaalses eetris QRM-i ja QRN-i alt DX-i välja sikutamiseks tuleb kõvasti harjutada. Ma oskasin enam-vähem talutavalt piiksuda ca 22 aastat tagasi. Vahepeal olen uuesti õppinud ja siis jälle edukalt unustanud.
Kasutaja avatar
es3laz
QTH Locator:
Kontakt:

-
Viimati muutis es3laz, 17 Mai 2010, 09:58, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nemo
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas nemo »

es3laz kirjutas:Iseseisvalt arvutiga õppimine ei ole päris see ... Ainult kutsungite ja tähegruppide vastuvõtmine samuti ... Vahetu suhtlus, inimlikud eksimused ja kommentaarid oleksid need millest kindlasti rohkem kasu oleks ...
6ige tähelepanek. Olen ise ka ennemalt proovinud 6ppimiseks erinevaid programme ning tulemus - ümmargune null (ma alustan täitsa algusest). Aga variant, millest ES3LAZ kirjutab, sai laupäeva 6htul järgi proovitud ja peale paari tundi hakkasin asjale rohkem pihta saama, kui varasema poole aasta jooksul. Taoline interaktiivne ja vabama suhtlemisega 6pe aitab kiiremini omandada nii v6tme käsitlemist (ma ise kasutan ajutiselt hiirt ning on natuke raskem) kui ka tähestiku omandamist
Yaesu FT840*Wouxun KG-UVD1P 2m/70cm dual bander + HB9CV 5-el for 70cm* 73! de ES4SSB
Kasutaja avatar
es3laz
QTH Locator:
Kontakt:

-
Viimati muutis es3laz, 17 Mai 2010, 09:59, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
ES1GB
QTH Locator:

Postitus Postitas ES1GB »

ES0RFV kirjutas:Kes juba natuke oskab, sellel pole järgnevast eriti abi.
Näiteks eMule või Shareaza abil võib leida "ARRL Morse Code Training Cds 1 & 2", mis MP3-deks pakitud, ca 66MB. Huvi pärast tirisin alla. Pagan, liiga aeglased on need näidis-QSO-d.
Mina kasutan mp3 mängijasse tõmmatult K7QO morse kursust ja olen siiamaani rahul
http://www.kc5cqm.org/pmwiki/pmwiki.php ... QOcwCourse
tähed on selged ja parasjagu tegelen numbrite harjutamisega.
Arvutiprogrammidega ei ole tulemusi saavutanud, enamus auru läheb kuhugi mujale ja tüdimus jõuab enne kohale, kui tulemused. Aga klapid peas ja mp3 mängija taskus saab kasvõi tööl olles piuksu kuulata.
73!
ES1GB
Pilt
HILLAR
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas HILLAR »

Mõte hea ja mina olen hakanud ka piiksu tegema ja tuleb välja kui on paberile kriipsud ja jukud ette kirjutatud anna aga tuld ei ole probleemi,kuid vastu võttmisega ja lugemisega ja arusaamisega millest juttu on on raske aru saada kuna proffid panevad kiiresti pausi pidamatta proovi siis aru saada.Selge,et on vaja oma kogemusi edasi anda nagu vanasti ennemuiste vanemad tegijad õpetasid noori välja,et keel välja ei sureks.Ja kust need noored piiksutajad ikka tulevad kui vanad ei õpeta.
Minul on näiteks väga hea meel ütelda,et mind näiteks õpetas ES??????? ja mina saan ütelda oma õpilasele,et trenni tegin ES??????-ga õpilane saab ütelda,et mind õpetas ES??????? ja nii need legendid sünnivad.Ma arvan et mõnigi amatöör praegune tuletab meelde läinud amatööri(kes on läinud parimatele lainetele kuid on alati meiega)hea sõnaga meelde.Olen isegi kuulnud eetris sellekohast ütlust:Aga mäletad seda ES???????? tema tegi seda nii.Jah jutt läks nagu teemast välja kuid kokkuvõtteks tahan ütelda,et see,et õpetate mõne noorema tegija välja ei tee teile kellegile paha.On ju soovijaid reaalselt olemas.
JAHIMEES
ES1THH
aaduadok
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas aaduadok »

Mina olen nüüd nädal aega sellise asjaga õppinud http://www.f6dqm.fr/soft/cwplayer/cwplayer.zip

Väga-väga abiks asi. alustasin kiirusega 10 wpm ja praegu olen 12 wpm-i peal.
Ma ei tea milline miinimumkiirus peab olema et reaalne qso teha. Kas 15-st aitab?

Aadu
es5jr
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas es5jr »

Ma ei tea milline miinimumkiirus peab olema et reaalne qso teha. Kas 15-st aitab?
Aitab küll.

Üldjuhul vastatakse sama kiirusega, millega kutsuja töötab. Ise alustasin kunagi niimoodi, et õppisin tähestiku pähe, keerasin elektronvõtme kiiruse minimaalseks ja läksin pauhti sidet pidama... Sai hakkama küll.

Mis puutub praktiseerimisse: tehke päeviti oma ring 80 m SSB alasse 3670 kHz lähedale? Saate piuksu jutuga toetada.

73!

Jüri
----
Jüri Ruut, ES5JR
+372 551 6384
es5jr(ätt)erau.ee
ES5NHC
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES5NHC »

Äratan vana teema üles, et rääkida oma kogemustest.

Kui morsetähed juba peas, võib üritada kasutada nt. võistlusteks treenimise tarkvara, nt. QRQ'd. Minul aitas CW'st aru saamist parandada palju - mõned päevad tagasi enne kasutama hakkamist oli peaaegu kõik 5-10 wpm'st üle arusaamatu piiksude rida, kuid mõne päevaga on juhtunud selline asi, et suudan isegi tabada mõningad kutsungeid kiirusega 25-28 wpm...
73!
Tarmo Tanilsoo
ES5NHC
(304WX)
ES5NC
QTH Locator:

Postitus Postitas ES5NC »

Kui arvutiga õppida/treenida siis tasuta programmidest julgeksin soovitada:
http://www.justlearnmorsecode.com/

(Contesti harjutamise jaoks morserunner)

Kui olla eetris on algul suur asi kui kutsungist ja raportist aru saab. Edasi hakkab aru saama juba qth-st ja nimest. Võib ka esimeste sidede juurde kellegi tuttava appi kutsuda, kes aitab vastu võtta ja annab nõu.
es6co
QTH Locator: KO38KA
Kontakt:

Postitus Postitas es6co »

Tasub uurida ka http://lcwo.net/ , võib-olla see metoodika ka sobib.
es1lbk*
QTH Locator:

Postitus Postitas es1lbk* »

Pilt
OM Power müüb võimendeid kiiremini kui lainealad laienevad
Kõik elektrikilpidest ja lehtmetall tooted
ES5NHC
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES5NHC »