Kuhu panna Tartus PMR446 repiiter?

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Vasta
Kasutaja avatar
hall kass
QTH Locator: KO38JI42

Kuhu panna Tartus PMR446 repiiter?

Postitus Postitas hall kass »

Paar CB foorumi tegelast koos minuga on hakanud unistama Tartusse uue PMR446 repiiteri püstipanekust.
Plaanime selle teha arvuti baasil, et saaks ta EQSO serverisse ühendada. Vajaliku tehnika saame kokku, aga pinnaga on probleeme. Mina elan suures majas esimesel korrusel ja meie majas on kõigil elanikel keelatud mistahes antennide katusele panek. Teine unistaja elab samuti suurmajas ja tal justkui terendaks võimalus katusele mast panna, aga see on siiski küsimärgi all. Kolmas unistaja on tallinlane ja Tartus käib mõnikord, tema lubas oma pruudi majas luuret teha, aga kas sealt mingit vastust tuleb, näitab aeg. On ka üks tegelane, kes elab eramajas ja plaanitseb oma õue CB jaoks masti paigaldada, aga praegu tunduvad tal kiired ajad olevat ja seega ei saa ta midagi lubada.

Kuhu soovitaksite repiiterit panna või kas mõni Tartu HAM saaks vajaduse korral oma pinnal ka "papagoid" majutada?
ES5ABY
priit andevei
QTH Locator:

Re: Kuhu panna Tartus PMR446 repiiter?

Postitus Postitas priit andevei »

Tere!
Mul sihukene kiuslik küsimus:teatavasti on seesinane PMR 446 simplekskasutusega sagedusala või täpsemini vahemik,millel pole +/- xxxxx kHz teist vahemikku,sellest tulenevalt pole seal võimalik repiiterit kasutada.Kas tuleb kõne alla ,,papagoi'' kasutamine,on isejutt. Sellel teemal peaks konsulteerima Tehnilise Järelvalve Ametiga (end.Sideamet).
Rahu,ainult rahu,nagu ütles teate isegi kes.

Tervitustega ES1MM
ES1MM ehk kõuts,kes kõnnib omapead
Kasutaja avatar
hall kass
QTH Locator: KO38JI42

Postitus Postitas hall kass »

Mitmes linnas on sel lainealal "papagoi" tüüpi repiiterid püsti... näiteks proovi Tallinnas hüüda kanalil 3.37 ja kuula, mis juhtub. Samuti Viljandis (kanal 4.37) ja Ruhnu saarel (kanalit ei mäleta, seal aga oli asjal praktilisem eesmärk ehk hoida kokku kohalike mobiilikulusid, varustades elanikud PMR446 jaamadega). Kui mina alles olin omale PMR jaamad ostnud, oli ka Tartus "papagoi", aga see kärvas suure agoonia saatel ära ja nüüd siin väike punt haub plaani panna uus "papagoi" linna PMR446 sidet toetama.

Hetkeseis on selline, et Tehnoturus enam repiiterseadmeid müügil pole... tuleb kas mujalt leida või teha asi tarkvara baasil (kabulaga ühendatud arvuti, kus jooksev vastav soft).
ES5ABY
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Postitus Postitas es3ki »

hall kass kirjutas:
Hetkeseis on selline, et Tehnoturus enam repiiterseadmeid müügil pole... tuleb kas mujalt leida või teha asi tarkvara baasil (kabulaga ühendatud arvuti, kus jooksev vastav soft).
Siin on ka tekkinud vajadus 2 papagoi järele. Ja et neid enam maarjamaal ei pakuta, siis olen loonud kontakti Taiwani firmaga, kes neid toodab (samad olid ka Tehnoturus). Ühe papagoi eest küsivad 20 USD. Et saatekulud suured, siis mõtekas korraga tellida suurem kogus - ideaalne paarkümmend. Iga papagoi hinnale lisandub 18% käibemaks ja ühtne EU impordimaks 3,5 %. Võtaksin asja vedamise enda peale - ärilist kasumit antud juhul ei taotle. Kas saaksime aga kogusele 10...20 tk soovijaid? Kena oleks kui asjast huvitatud reklaami teeksid muudes huvikeskustes - pmr, cb jne. - ehk siis viiks tehingu ellu. Ka sideametiga lepib enne kokku - et ei läheks nagu sagedusmõõtjatega :lol:
73! de es3ki
Kasutaja avatar
nemo
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas nemo »

Panen end järjekorda 1-e papagoi saamiseks
Yaesu FT840*Wouxun KG-UVD1P 2m/70cm dual bander + HB9CV 5-el for 70cm* 73! de ES4SSB
Vasta