uus raamat

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Vasta
Kasutaja avatar
officer
Postitusi: 487
Liitunud: 19 Jaan 2009, 22:34
QTH Locator: KO29KL
Asukoht: Viimsi.

uus raamat

Postitus Postitas officer »

...tuntud ja teada Eesti Lennundusakadeemia professor hr.Jaak Umborg on tänaseks kokkukirjutanud ja väljaandnud raamatu "Raadiotehnika alused-õpik kõrgkoolile".
Usun, et raamat võib huvipakkuda ka mittepilootidele :)!
ES2JT
Kasutaja avatar
ES2RDX
Postitusi: 1019
Liitunud: 19 Veebr 2006, 15:05
QTH Locator:
Asukoht: Tabasalu KO29GK
Kontakt:

Re: uus raamat

Postitus Postitas ES2RDX »

Tere!
Edastan teile uudise ja kutse raamatu esitlusele. Usume, et õpik võiks huvi pakkuda ka raadioamatööridele.
Kui leiate, et info on teie ühingu liikmetele vajalik, siis oleme väga tänulikud, kui seda jagate.
Lugupidamisega
Eelika Tootsi


Eesti Lennuakadeemia on vastselt välja andnud õpiku "Raadiotehnika alused“. Raamat on eelkõige mõeldud kõrgkooli esimese ja teise kursuse üliõpilastele, kuid on jõukohane ka kõigile keskharidusega tehnikahuvilistele, kellel on huvi ja soovi teha tutvust raadiotehnika valdkonnaga. Raamatu autor on pikaaegne akadeemia õppejõud Jaak Umborg ning õpiku sisu tugineb ainekavale, mille järgi professor Umborg on lugenud raadiotehnika aluseid kõigile akadeemias õpetatavatele erialadele.

Õpikut kirjutama ajendas asjaolu, et pikemat aega oli puudu eestikeelne raadiotehnika ülevaatlik käsitlus. Esimese eestikeelse raadiotehnika õpiku "Raadiotehnika õpperaamat“ väljaandmisest mõõdub tänavu 80 aastat. Selle õpiku koostasid insenerid V. Issako ja A. Kalmus ning see ilmus 1937. a. Teine ja kuni käesoleva aastani viimane eestikeelne koolidele mõeldud õpik – vene keelest tõlgitud N. M. Izjumovi "Raadiotehnika kursus“ – ilmus 1951. a. Originaalkeelne õpik oli ette nähtud kasutamiseks sõjaväe sidespetsialistide koolitamiseks.

"Raadiotehnika alustes“ käsitletakse raadiotehnika valdkonna põhilisi teemasid, milleks on raadiolainete omadused ja nende levi, raadiosaatja ja vastuvõtja ehitus ja tööpõhimõte. Selgitatakse olulisi raadioside küsimusi nagu raadiosignaali võimsuse bilanss, eri liiki antennid ja nende omadused, erinevad modulatsiooni liigid. Käsitletakse probleeme, mis tekivad raadiodetailide kasutamisel kõrgematel raadiosagedustel. Antakse ülevaade logaritmiliste suuruste ja skaalade kasutamisest raadiotehnikas.

Raamatu esitlus toimub 18. septembril kell 14.00-15.30 Eesti Lennuakadeemias (ruum B203).

Raamatut on võimalik soetada Eesti Lennuakadeemia raamatukogu kaudu (raamatukogu@eava.ee, tel 744 8120). Hind 25 eurot.
Eesti Lennuakadeemia
Lennu 40 I Reola küla I Ülenurme vald I 61707 Tartumaa
73! ES2RDX, alias Ambur
Koduleht: http://www.ambur.ee
Vasta