ES-QTC järgseid mõtteid

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Kasutaja avatar
officer
QTH Locator: KO29KL

Re: ES-QTC järgseid mõtteid

Postitus Postitas officer »

Kahju ja kindlasti kaastunne lähedastele!

Aga Ako ES8 tunnustatud liidrina võiks ES8CO suunama morbiidsetest kirjutistest loobuma siinses keskkonnas ja viima ta sujuvalt mobiliseeruma oma materjaalsed väärtused ERAÜ liikmemaksu tasumisele.
ES2JT
ES3TGM
QTH Locator:

Postitus Postitas ES3TGM »

Olgem rahul mis on, laskugu rahu maa peale...
Kasutaja avatar
officer

ES3TGM kirjutas:Olgem rahul mis on, laskugu rahu maa peale...
...kas jälle hakkab keegi surema :roll: ?
ES2JT
es8co
QTH Locator: ko28gi

Postitus Postitas es8co »

Viimsi jumal ja Keila ingel hoidsid küll küünalt kõrgel et natukenegi valgustada mind patust kuid ometi oskasis asja untsu keerata
es0abk
QTH Locator:

Postitus Postitas es0abk »

ma ausalt öeldes ei viitsinud kõiki lehekülgi läbi lugeda ja lõpp läks vist veidi teemast välja ka, aga ...
Mina olen üks nendest vähestest Saarlastest, kes on ühingu liige. Ma pole viimased 5a. kindlasti ühtegi QSL kaarti saatnud, või saanud. Kokkutulekutel pole ammu käinud, amatörismiga tegelen väga kaootiliselt, sidet praktiliselt ei pea. Igakord, kui ma liikmemaksu maksan, on mul tunne, et see raha läheb kuskile musta auku. Samas, see ei ole minu jaoks nii märkimisväärne summa ja ma olen nõus meie ühist üritust jätkuvalt sponsoreerima, ka midagi eriti vastu saamata. Kui siin rida kohalikke mõned aastad tagasi ühingust välja astusid, siis oli põhiline jutt, et mis ma sinna kuulumisest ikka saan. Ma arvan, et tegelikult peaks igaüks kõrvale jätma isikliku kasu ja aru saama, et ERAÜ'd on lõpuks koos "saba ja karvadega" meile ikkagi vaja, mis omakorda nõuab kulude katmist. Niikaua, kuni see mul tükki küljest ei võta, olen ma nõus liikmemaksu maksma.
Summa kohta ei oska öelda. Ei ole kunagi nii vaene olnud, et aasta jooksul 35 eurot kokku ei suudaks kraapida. Ma tegelikult ei usu, et inimene, kes elab normaalset elu, ei suudaks seda raha leida. Pigem on probleem selles, et mis ma oma oma raha eest ikka saan, jms.

QSL büroo ülalpidamise eraldamine muudest kuludest on põhimõtteliselt muidugi kaalumist vääriv idee, aga ma kardan, et selle praktiline teostamine nullib suuresti saadava kasu.
ES2MC
QTH Locator:

Postitus Postitas ES2MC »

Tere,

Tänan kõiki seniste arvamuste eest - mõnedega saab ja teistega (enda mätta otsast) ei saa nõustuda, aga see ongi arvamuste paljusus... Ühing ongi niipalju "meie ühing", kuivõrd me tunneme, et "meie ise teeme" ja "ise panustame". Kahjuks tuleb aga tõdeda, et õlga alla panna soovijatest just järjekorda ei moodustu. Pigem vaadatakse kõrvalt, "õpetatakse", et "kuidas peaks", kuid ise siiski ei tehta. Ei eksi see, kes midagi ei tee - kahjuks eksib see aga peamises - kui midagi ei tehta, siis midagi ka ei sünni - ei looda uut, ei ole arengut. Kui läbi viimaste aastakümnete ei oleks see aktiiv meie üritust edasi viinud, oleks meie olukord vast samasugune kui lõunanaabritel - st sisuliselt organisatsiooni ei oleks. Mis oleks ju kurb. Alati saab paremini, aga tuleks ka vääriliselt hinnata seda, mis meil juba olemas on. Seda polegi ju nii vähe. Ja hea on näha, et viimaste aastatega on tekkinud ka uusi panustajaid, kes vähem jutustavad, kuid see eest teevad! Nende üle on rõõm ja neile läheb ka ekstra tänu!

Loomulikult on meie edasine tee ja areng liikmete üldkogu otsustada, aga loodan, et meil jätkub tarkust teha mõistlikke otsusi, et ühing jääks kestma ning tema tänased funktsioonid ka toimima. Ühingu "teenusteks" lahutamine (nagu osad ettepanekud on) selle organisatsiooni tervisele minu arust hästi ei mõjuks, lõpuks oleme olukorras, kus "teenuse tarbijad" ei suuda mingit teenust osta, ühing ei suuda neid enam ka pakkuda ja olulised funktsioonid lakkavad olemast. Põhiküsimuseks on aga ju hoopis see, et "milleks meile on Eesti amatööride ühendust üldse vaja"? Kui enamik nt leiab, et saame ka ilma hakkama, siis see on küll kahetsusväärne, kuid demokraatlik otsus. Sel juhul tekiks ilmselt asemele mingi väiksem ühendus, mille liikmed on rohkem mõttekaaslased (mida oleks hädasti ka ERAÜ-le vaja!), ent üleriigiline mastaap kaoks. Kohe ei juhtu ka ilmselt midagi, aga järk-järgult hakkab juhtuma küll. Sest uskuge - loodus ei salli tühja kohta - küll hakkavad tõusma muud maksud, võetakse käest sagedusi ja tehakse veel üht-teist, mis mõjutab meie hobi käekäiku laiemalt. Tüüpiline eestlane ei hakka enne mõtlema, kui pauk on ära käinud - aga siis võib olla juba hilja! :)

Lõpetuseks - aprillis on taaskord see aeg, kus peame otsustama, et mismoodi edasi ja kellega edasi? Usun, et tänase juhatuse tuumik on nõus jätkama, kui neilt ei tõmmata "vaipa alt ära". Kui me läheme aga radikaalselt tänast ühingu korraldust muutma (ma ei taha sellega öelda, et muutusi ei tohi olla või et neid poleks üldse vaja), eriti veel suunas, millega nt tänased "vedajad" ei nõustu, siis tuleks sellel uuendatud organisatsioonil leida ka totaalselt uued juhid ja panustajad. Nüüd siis on aga küsimus, et "kui pikk pink meil on"?

ERAÜ-le tarku valikuid soovides,

Arvo, ES2MC
Kasutaja avatar
es3ki
QTH Locator:

Postitus Postitas es3ki »

Soovides jääda lakooniliseks ja jõuda tagasi algusesse:
1) ERAÜ on vajalik!
2) ERAÜ eesmärgiks peaks olema/saama ühendada max hulka hamihingelisi (vastupidised väited praktiliselt ka puuduvad)!
3) millise lahendusega saaks tagasi suurema osa 288-st ühingust lahkunust?
4) mida teha, et aasta pärast poleks 288 asemel veel suurem nr ("roheliste" seis 11.03.2015)?
5) kas primaarne on liikmete "kvaliteet" (normaalset elu elavad :) ) või kvantiteet (max hulk hamiühiskonnast)?
6) kui QSL-büroo kasutajad üksi ei peaks suutma viimast majandada, kas peaks siis jääma "paberajastust" edasi liikunutele kohustus jätkata esimeste toetamist? (isiklik kogemus - pabril QSL võib pärale jõuda 5...10 aasta pärast, siis olin veel liige)
7) es2mc sugustel ERAÜ veel püsib, minu suurim lugupidamine just temale.
8 kui es3ki taastaks ühingu liikmestaatuse praegustel tingimustel - kes 288-st järgiks? (Raplamaal kahjuks praegustel tingimustel järgijad puuduvad)
9) kuigi pole mõnede erimeelsuste tõttu mõnda aega enam ühingu liige pole ühingu tulevik mulle ükskõik, aktiivselt olen osalenud Raplamaa hamide tegemistes, olnud ERAÜ kokkutuleku organiseerijate ridades, pea igas ES-QTC-s ilmunud tagasihoidlik kaastööke

Minugi poolt suur tänu kõigile sõnavõtnuile. Keegi ei muutunud labaseks, viisakusreegleid järgiti. Elus ei maksa pealegi karta vaenlasi/vastaseid. Sinu hädas võivad nad sulle appigi tulla. Karta tuleb aga ükskõikseid! Nad jalutavad sinust mööda kuuldes ka sinu appikarjeid
73! de es3ki
priit andevei
QTH Locator:

Postitus Postitas priit andevei »

Olen seda muljetevahetamist jälginud,korra isegi kirjutasin oma mõtetest,kuid see läks postitamisel nö küla peale, vanaisale,,....Mis sandisti see uuesti.Tuleb välja,et ES3KI ei olegi ühingu liige,siit ka minu küsimus Sinule,Meelis, miks Sa siis selle tolmu kõik üles oled keerutanud?????Olen ES0ABK-ga nõus,ka mina leian aasta jooksul selle 20 €,mis on minu kui penskari osamaks ERAÜ,liikmena.Alati on igasuguses koosluses asju,mida saab teha paremini,no eks siis tehku see,kellel on tõepoolest asjalik idee,mida ülejäänud seltskond toetab.Mina ei ole QSL -bürood küll üle koormanud,kuid ma ei arva,et keegi teine seda ei võiks teha,andku aga tuld!Ärgem unustagem seda,et seni ,kui oleme ÜHING,on meil MTÜ- na ka tegelik võimalus seista oma huvide eest,millest just ES2MC mainis.Ärme oleme justkui valitsuskoalitsiooni erinevatest erakondadest läbirääkijad,olgem targemad,sest ühenduses on jõud.Väga lihtne on ERAÜ põhja lasta,kuid mis edasi?Mõtelge selle üle ,austatud hobbikaaslased.
PS. Ei ole ehk ilus nendele ,kes on asja sisuliselt vedanud,peaaegu näkku sülitada,nagu mõnest postitusest läbi kumab.
Parimate soovidega
Priit, ES1MM.
ES1MM ehk kõuts,kes kõnnib omapead
Kasutaja avatar
ES2RDX
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES2RDX »

Huvitav ongi, miks just need amatöörid, kes ise pole ühingu liikmed või on välja astunud, tunnevad väga muret ühingu käekäigu pärast. Kui ühingu tegevuses nähakse vajadust teha muudatusi, siis tuleks just olla või astuda liikmeks, mitte ähvardada lisa väljaastumistega, sest muudatuste tegemise õigus on ikkagi ainult ühingu liikmetel.

ERAÜ, nagu teisedki hobiühingud, peaks olema sama huviala inimeste kooslus, et oma huvialal midagi ka ühiselt teha. Aga, mis mõtet oleks hobikaaslaste ühingul, kui see ei suuda oma korraldatud üritustel isegi auhindu välja panna, vaid sunnib liikmetel need välja ostma. Absurd!
Võib olla olen ma liiga mõistmatu, aga kahjuks pole mulle kohale jõudnud, milles seisneb muudatuste tegijate meelest ühistegevus ühingus? Ehk keegi selgitab täpsemalt? Saab üldkoosoleku ajaks selgema pildi.

PS. See on minu isiklik arvamus!
Viimati muutis ES2RDX, 12 Mär 2015, 15:07, muudetud 1 kord kokku.
73! ES2RDX, alias Ambur
Koduleht: http://www.ambur.ee
Kasutaja avatar
ES2TL
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES2TL »

Selle viimase sõnavõtu peale tean tuleval aastal vähemalt ühte liiget, kes ühingus ei jätka.
Kasutaja avatar
officer

Ma samuti...
Samas maksan ma kindlasti nõutavat maksu, et ERAÜ saaks formaalselt esindada Eesti raadiamatööre rahvusvahelises ruumis nõutavas mahus.
Ei taha kuuluda ühingusse, mille juhatuses on siin foorumis 2 äsja oma arvamust avaldanud tüübid,sry!
ES2JT
es0abk
QTH Locator:

Postitus Postitas es0abk »

officer kirjutas:Ma samuti...
Ei taha kuuluda ühingusse, mille juhatuses on siin foorumis 2 äsja oma arvamust avaldanud tüübid,sry!
vot sellest ei saa mina aru. Nagu koer heinakuhja ümber. Ise ei taha, aga teistel ka ei lase.
Kes sul keelab kandideerida juhatusse ja teha asju paremini?
Mina näiteks ei taha erinevatel põhjustel juhatusse kuuluda ja ma annan endale aru, et sellega seoses ei ole mul viisakas enamuse poolt valitud ja vabatahtlikult seda tööd tegeva juhatuse otsuseid kritiseerida. Punkt.
Sama jutt mitteliikmetele. Kui praegune ühing ei meeldi, siis selle asemel et liivakasti nurgas toriseda ja ähvardada, astuge liikmeks, värvake veel mõttekaaslasi ja tehke paremini.
Kasutaja avatar
ES2RDX
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES2RDX »

Kes pole ERAÜ kodulehelt veel leidnud:

https://docs.google.com/forms/d/19QsnG0 ... rm?c=0&w=1
73! ES2RDX, alias Ambur
Koduleht: http://www.ambur.ee
alsatianp
QTH Locator:

Postitus Postitas alsatianp »

Vaatamata sellele, et mul on aastaid liikmemaks maksmatta, tundub et olen ikkagi liikmete nimekirjas. Praegusel ajajärgul ei tee peaaegu üldse sidet ja ei arva ka seda, et peaks üle 10€ aastas liikmemaksu maksma ja võlglane ka ei taha olla. Kuidas saab ERAÜst välja astuda?
Kasutaja avatar
bob
QTH Locator:

Postitus Postitas bob »

ES2RDX kirjutas:Kes pole ERAÜ kodulehelt veel leidnud:

https://docs.google.com/forms/d/19QsnG0 ... rm?c=0&w=1
Selliste küsitluste hea tava on anonüümne vastus.
Pärast ei jõua isikupõhjalist nurinat ära kuulata.
PiltPilt
ES1-BOB
Vasta