1. leht 1-st

Raadioside spordivõistluste korraldamisel.

Postitatud: 21 Apr 2014, 09:39
Postitas es6pz
Ma ei oma teadmisi, kui palju on üle Eesti amatöörid kasutanud raadiosidet spordivõistlustel ning endal on meenutused Tartu tegemistest, aga hilisemal ajal olin ise küll seotud väga paljude spordivõistlustega, millest kirjutasin täna pikemalt rubriigis" Kes ma olen - ES6PZ".
Kuuekümnendatel toimusid Tartu lähedal asuvas mootorratta ringrajal mitmesugused võistlused ja sidepidamiseks kaasati ALMAVÜ Tartu Raadioklubi amatööre R - 105 jaamadega sinna sidet pidama. Olin ise samuti seal mitmel võistlusel. Meeles on veel samal ringrajal reeglina öösel toimunud autoralli võistlused, kus samuti sai stardi - finiši vahelist sidet ajavõtmiseks tehtud. Võistluste taset enam küll ei mäleta.
Käisin ka koos Valeriga - UR2QA Emajõel veemotospordivõistluse sidet tegemas. Mu esimeses logiraamatus on 28 MHZ side partneriks UR2QA/MM. Tol ajal olime ikka nii lollid, et üldreeglitest teadsime ikka väga vähe.

Re: Raadioside spordivõistluste korraldamisel.

Postitatud: 22 Apr 2014, 08:38
Postitas es5qa
Tere Häid möödunud pühi. Mäletan veel et, 28 mega peal sai töötatud ua9 ga fm ca 1w ja KULIKOVI antenniga vee pealt Emajõel. Ja jaamad olid vist R-109 kõike ei meenu ....73! de ES5QA/ EX UR2QA Valeri

Re: Raadioside spordivõistluste korraldamisel.

Postitatud: 22 Apr 2014, 10:54
Postitas es6pz
es5qa kirjutas:Tere Häid möödunud pühi. Mäletan veel et, 28 mega peal sai töötatud ua9 ga fm ca 1w ja KULIKOVI antenniga vee pealt Emajõel. Ja jaamad olid vist R-109 kõike ei meenu ....73! de ES5QA/ EX UR2QA Valeri
Mul tuleb ka nüüd meelde, et 10m levi oli lahti ja tõesti tegime ajaviiteks täitsa DX sidesid. Nooremad inimesed ehk ei tea, et algselt olid kõik väljaspool oma kontinenti peetud sided "DX-d" Praeguseks on see mõiste nagu muutunud!