Ülesanne. Palun abi. Ei tea kust leida valemeid ja asju.

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Vasta
tikuviiner
QTH Locator:

Ülesanne. Palun abi. Ei tea kust leida valemeid ja asju.

Postitus Postitas tikuviiner »

Raadioajaam kasutab antennisüsteemi, mis on 100-vatise transiiveriga
ühendatud 100 meetri koaksiaalkaabli abil. Analüsaatoriga mõõtes on SWR 3,0; kaablispetsifikatsioonis on t...öösagedusel neeldumisteguriks 10 dB/100m. Kui suur võimsus kiirgub antennist?

Kui oleks võiamlik, siis koos lahenduskäiguga, aga vastusest piisab ka :D
Kasutaja avatar
ES2TL
QTH Locator:
Kontakt:

Re: Ülesanne. Palun abi. Ei tea kust leida valemeid ja asju.

Postitus Postitas ES2TL »

ˇ10 dB on 10 korda võimsuse järgi 10 log (P1/P2). Seega antenni jõuab 10W :(
EDIT: Tegelikult veel 25% vähem, kuna osa peegeldub ka kaablis tagasi (SWR=3) ehk 7,5W :( :(
tikuviiner
QTH Locator:

Okei aitäh!
Kasutaja avatar
ES2TL
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES2TL »

Kas koolis küsiti või ehitad antenni?
tikuviiner
QTH Locator:

Sõber lubas 4 õllet anda, kui ära lahendan. P.S. ta ütles et komakohad on valed muidu õige. Mul üks katse veel.
Kahju et ma ise ei tea midagi antennidest :)
Kasutaja avatar
ccayser
QTH Locator:

Postitus Postitas ccayser »

Kuskohas need komakohad valesti on? Minumeelest on Kaljukitsel kõik õigesti lahendatud. TTÜ-s vähemalt õpetati selliseid valemeid ning ka internet kinnitab seda.
HAM:ES2CCA
CB:Kaiser
priit andevei
QTH Locator:

Postitus Postitas priit andevei »

Ja veel:mul jäi kahe silma vahele,eton küsitud- milline võimsus kiirgub antennist-.Seee sõltub ju antenni võimendusest,kui väga robustselt läheneda, kuna ei ole mainitud millise antenniga on tegemist.
ES1MM
ES1MM ehk kõuts,kes kõnnib omapead
priit andevei
QTH Locator:

Sorry,mu esimene postitus on läinud interneti avarustes kaduma.Kirjutasin:soovitan vaadata www.wc1i.com ,seal on piisavalt suhteliselt lihtsat matemaatikat,paras harjutamiseks ja ka harimiseks.Vist oli kohe teina asi ülevalt REAL SWR page.
Aga see ca 7W antenni peab paika
priit andevei
QTH Locator:

Ja veel kord: tegelikult ikka see võimsus ,mis antennini pärale mööda koaksiaalkaablit loivab ,kiirgub ka välja,iseasi on milline on serlle välja tugevus,mille antud signaal tekitab. See sõltub tõesti antenni parameetritest.
tikuviiner
QTH Locator:

Aga tegelikult tunduks ju veits ebareaalne, et 7.5 vatti oleks ainult välja kiirgatav võimsus, kui algvõimsuseks on 100 vatti :)
ES1MSD
QTH Locator:

Postitus Postitas ES1MSD »

Numbrid ei valeta. :wink:
ES1MSD
ES5TF
QTH Locator:

Postitus Postitas ES5TF »

priit andevei kirjutas:Ja veel:mul jäi kahe silma vahele,eton küsitud- milline võimsus kiirgub antennist-.Seee sõltub ju antenni võimendusest,kui väga robustselt läheneda, kuna ei ole mainitud millise antenniga on tegemist.
Tegelikult jõuab toodud arvutuskäigu järgi antennini jah 7.5W, loodetavasti kiirgub see sealt ka välja. Aga antenni võimendus on sellesmõttes "libavõimendus", et ta saavutatakse ainult suunadiagrammi abil. Seepärast esitataksegi antenni võimendus mingi teadaoleva allika suhtes (näiteks praktikas vist peaaegu et teoreetilise isotroopse kiirgaja või sagedamini ideaalse dipooli suhtes). Üsna täpse analoogiana võiks tuua 100 W elektripirni reflektoriga ja ilma.

Pika yagiantennil puhul suunatakse valdav osa antenni jõudvast energiast üsna kitsa kimbuna antennist välja. Loomulikult on tolles yagi kiiratavas kimbus energiatihedus suunadiagrammi maksimumi suunas palju suurem kui sama energia kiirgumisel nt. vertikaalantennist (suvalises suunas asimuudis). Et saada samasugune energiatihedus vertikaalantenniga, tuleb sinna kahe antenni võimendustegurite suhte jagu rohkem energiat sisse pumbata...

Muide, see küsitud ülesanne on oma olemuselt mõnevõrra ebakorrektne. Jüri Ruut ja mina esitasime selle sel aastal TÜ kursusel "Amatöörraadioside alused" koduse ülesandena ning Viljo Allik ES5PC juhtis tähelepanu SWR väärtuse mitterealistlikkusele... Nii pika kaabli ja niivõrd suure sumbuvuse korral ei saa SWR kuidagi sedavõrd kõrge olla (sest tagasi peegelduv raadiolaine sumbub samuti kaablis ära), pigem on siukse kaabli puhul tegu efektiivse dummy-loadiga. Ülesanne oli samas justnimelt tolle elementaarse arvutusoskuse kontrolliks (mida siin ka esitati).
Kasutaja avatar
ES7GN
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES7GN »

tikuviiner kirjutas:Sõber lubas 4 õllet anda, kui ära lahendan. P.S. ta ütles et komakohad on valed muidu õige. Mul üks katse veel.
Kahju et ma ise ei tea midagi antennidest :)
Tegelikult jääd sa ikkagi oma õllest ilma sest õlu tuleb õigesti vastajate vahel ära jagada. :D
Vasta