Tuulegeneraator

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
es3sc
QTH Locator:

Tuulegeneraator

Postitus Postitas es3sc »

Tere!Huvitab teema tuulegeneraatoritest(isetehtutest)millega saab 12v akut
laadida automaatselt.Müügilolevast 10tonnisest pole huvitatud!
Kalle
es6kw

Re: Tuulegeneraator

Postitus Postitas es6kw »

http://www.windgenkits.com/Tutorials.htm#

http://www.otherpower.com/

nii lihtne see ongi !
kui keegi hakkab otsima makneteid siis lööks kampa
es0abk
QTH Locator:

Postitus Postitas es0abk »

ma oli au sellise 10 tonnise, ~100W võimsusega generaatori katsetamise juures olla. Ma ütleks, et pisike tuulegeneraator on suur haip. Allameetrise tiivikuga, jahtlaeva vms. jaoks tehtud generaator, ei suutnud keset merd asuval saarel, kuu-paari jooksul absoluutselt mittemingisugust elektrit toota, rääkimata 2x80Ah aku laadimisest. Õieti hakkas ta alles siis korralikult ringi käima, kui tuule käes oli raske püsti seista. Täielik raharaisk, vahet pole, kas ostad, või ehitad. Nüüd on seal kolm päikesepaneeli ja elekter on enamvähem olemas aastaringi.
ES2IPA
QTH Locator: KO29JM

Postitus Postitas ES2IPA »

Milliseid päiksepaneele kasutad, kust hankisid, mida soovitad muretseda akude laadimiseks :)
es0abk
QTH Locator:

Postitus Postitas es0abk »

tead, mina ei hankinud, mina ühendasin kokku ja panin käima. Paneelid on umbes sellised veidi üle 1 ruutmeetrised (silma järgi umbes 150x60cm, 12V ja 80W) ja akude vahel on miski display'ga kontroller. Paneelid maksid vist umbes 6 tonni tk ja kontroller ka paar tuhat. Järgi on seal kaamera ja raadiolink ja muud pudipadi umbes 30W jagu. Tegemist on siis selle projektiga. Kokku on ühendatud umbes niimoodi.

Pilt

Alguses üritasime tuulegeneraatoriga, aga nädalaga olid akud tühjad ja kuna aastaringne keskmine tuuletugevus maapinnal on umbes 4m/s ja generaator andis ainult mõned voldid selle tuulega, siis lõime käega. Edasi jäi asi käima kahe paneeliga, nagu pildil ja väga hästi käis 24/7 suurema osa aastast, kuni talveni aga siis kõige pimedamal ajal, ei jätkunud elektrit ja sai lisatud veel üks paneel ja valgusele reageeriv relee, mis asjad pimeduse saabudes välja lülitab. Praegu poleks selle järele ilmselt enam vajadust, aga keegi ei ole seni käinud seal seda vahelt ära ka võtmas.
ES2IPA
QTH Locator: KO29JM

Postitus Postitas ES2IPA »

Tänud!
Kuna püüan välitingimuste jaoks lahendada päikesepaneelide abil akude laadimise, siis olen tänulik kõikide nõuannete ja õpetuste eest! Samuti vihjete eest, kust saaks parima hinna/kvaliteedi suhtega paneele ja kontrollereid osta.
ES6EI
QTH Locator:

Postitus Postitas ES6EI »

Väga huvitav teema ka minu jaoks!
Juba kümmekond aastat seisavad ehitamiseks vajalikud materjalid ja nüüd kus elektri hind taevasse kerkimas :) , ehitamismõtted jälle peas.
Olemas mingi Ungari generaator 2,5 kW, 3 tahvlit tsinkplekki 1,2x2,6m, kõikvõimalikke torusid jne. Tahaks ära kasutada eelkõige olemasoleva (mitte juurde osta).
Plaan on teha 3-e labaga Savoniuse tuulemasin ja diiselauto nukkvõlli hammasrihma ja ülekandega (umbes 1:10) saavutada vajalikud pöörded generaatorile. Hammasrihmal on ka üsna väiksed kaod, pikk tööiga ja külma käes hea töövõime, ei vaja määrimist jne. Sobivad hammasrattad samuti olemas.
Mind ei huvitaks niivõrd ülimalt filigraanne ja ideaalkujule vastav tuuletiivik - kui saaks reaalsuses nt. 60...70 % teoreetilisest võimalikust kasutegurist, oleks ka väga hää!
Tahaks kasutada seda elektrit ainult elumaja abikütteks, olemas on 6 m3 katlasüsteemi veemahuti ja selle sees nn. TEN-id ehk küttekehad, mis olid varem planeeritud öise elektrikütte eesmärgiks.
Kes teemast huvitatud, oodatud head nõuanded ja muu teemaga seonduv. Oleks kange tahtmine ka see värgendus veel selle suve lõpuks üles saada!
Edu kõigile iseehitajatele!
Tel.: 50 78 385
Kasutaja avatar
ES7GN
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES7GN »

võtsin 0abk avaldatud andmed kokku ja tegin lihtsa tasuvusarvestuse 10 aasta peale kolme paneeeliga. Arvestasin aasta keskmiseks kuu tootlikuseks 70 kWh. Tulemus oli hämmastavalt nadi. 1 kWh hinnaks kujunes 2,38 EEK-i ehk 0,152 eur-i. Tegelikult läheks see kallimaks kuna taastamise ja tööshoidmise kulu sisse ei arvestanud. Selliseid asju on mõistlik teha ilmselt seal kus voolu ei ole või seadmetest mis ei maksa midagi st. ei millestki ja paigaldada kohta kus 25h ööpäevas paistab päike :)
Ei ole selliste ettevõtmiste suhtes pessimistlik, hobi ja tegemise rõõm eelkõige, aga paljuoodatud tünga Eesti Energijale siit ilmselt ei tule. :(
Kasutaja avatar
Evo
QTH Locator:

Postitus Postitas Evo »

Siin üks koduleht tuulegeneraatori ehitamisest, üsna üksikasjalik kirjeldus koos paljude fotodega:
http://web.zone.ee/tuuleenergia/
ES6EI
QTH Locator:

Mina tegin sellise reaalsuses kalkulatsiooni:
Enamus tuulegeneraatorile vajaminevat on omal ajal hangitud-ostetud, ütleme praeguses vääringus saaks selle värgi eest ehk max. 100 euri kui ära müüa. 3 rummi kasepuid saaks asemele ...
Et generaator üles ja tööle saada, oleks endal mässamist ... ütleme ca 1 nädal. Minu jaoks vabast ajast seda tehes ... sisuliselt 0 euri.
Kui iga neljas päev aastas on tuuline, tuleks u. 100 päeva tuult. Kui need päevad töötaks see generaator keskmiselt 30...40% võimsusega, saaks ööpäevas u. 20 kWh,
100 ööpäevaga ca 2000 kWh.
(Palju see rahaliselt hetkel Eesti Energia hindade järgi tuleb, ei oska momendil üteldagi.)
Aga 2000 kWh-ga saaks mina oma maja kütta ca 50 päeva. (Arvestada võin u. nii, et 2 KW-ne radiaator hoiab allkorrusel +20* C kui välitemperatuuriks võtta -5* C. Seda ma olen reaalsuses proovinud.)
Aastas kulub mul ca 10 rummi kasepuid ... kui õnnestuks selle tuulest saadud elektriga 25%-gi kokku hoida, oleks rahaliselt u. 100 euri igal aastal. Aga küttepuude- ja elektri hinnad tõusevad ilmselt veelgi ... asjal oleks reaalsuses nagu jumet küll või ...?? ... :)
Jah, mõningad (generaatori laagrite ja hammasrihmade vahetuse) kulud hiljem lisanduksid ...
Kasutaja avatar
Evo
QTH Locator:

Postitus Postitas Evo »

Mõned aastad tagasi sai seda asja ka puht tehnilisest huvist pikkadel talveõhtutel uuritud. Kes keeli valdab, see leiab internetist Google- i abil tohutult lugemist. Üldiselt võib sellise asja vabal ajal silmailuks ja katsetamiseks kokku panna, aga Eesti oludes sisemaal see tulu ei anna.
Veidi emakeelset lugemist:
http://www.taastuvenergia.ee/vertikaals ... torid.html

Siin üks artikkel Vene keeles, elektri tootmisest asja ei saanud, aga vett pumpama kõlbas küll:
http://rosinmn.ru/sam/baa/baa.htm
ES6EI
QTH Locator:

Jah, Evo, Sinuga täiesti nõus selle tasuvuse koha pealt tingimusel , et kui hakata kõike selle kompleksi jaoks praegusel ajal praeguste hindadega ostma + veel oma elektrisüsteemi (ilmselt -kütte) ümberehitus tuulegeneraatorist saadava energia äratarbimiseks + ehituskulud (juhul kui ise ei tee seda). Vähemalt aeg, mille järel see ettevõtmine end ära tasuma hakkaks, kujuneks päris pikaks.
Minu eelpool kalkulatsioon oli aga arvestatud konkreetselt minu olukorras ja olemasolevatest materjalidest, generaatorist lähtudes + see asjaolu, et ise saaks praktiliselt kõik ehitustööd ära tehtud.
Mulle tundub, et nende neti konstruide puhul on tehtud palju kulutusi ka nende heale väljanägemisele ja tiiviku viimase peal vormi ajamisele ... minu jaoks see nii tähtis polekski - peaasi, et märkimisväärselt energiat tuleks. Mõnesaja wati pärast teda ehitama ei ole mõtet hakata, 2...3 kW-st alates oleks minu jaoks juba mingi tasuvuse piir.
Ma olen oma tuulegeneraatori projekti kümmekond aastat nö. täiendanud mitmete infode põhjal ja nüüd tundub olevat selline, et ei oskagi nagu midagi enam lisada ega ära jätta. Õige aeg siis ilmselt ehitama hakata ...?
Kui lähiajal aega saan, panen siia mõned minu projekti eskiisjoonised, skeemid, fotod. Suur huvi oleks, mida teised selle ala tegijad nendest arvavad ... selgukski ehk mõned vajakajäämised?

73! de ES6EI
Kasutaja avatar
Evo
QTH Locator:

Postitus Postitas Evo »

Panen siia lugemist vene- ja inglise keeles:

http://www.google.ee/#hl=et&source=hp&b ... dd774cb8a0

http://www.google.ee/#hl=et&biw=1016&bi ... a9d9c93529

Nüüd on uurimist nädalateks- kuudeks. :)
es1tu
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas es1tu »

Mul on selline katel mis käib nii õli kui elektriga. Oleks väga pull kui saaks tuulegenest tulevad 2-3kw permanentselt katla "tenni" külge ühendada.
Iga kraad mille võrra "tuul" suudab katla vee temperatuuri tõsta, oleks automaatselt kergem elu õlile..

6EI, tee ära ja sheeri kogemusi!
73,
ES1TU
es3har
QTH Locator: JN49FB

Postitus Postitas es3har »

[Pärlid sigade eest koristatud]
Viimati muutis es3har, 22 Mai 2011, 20:29, muudetud 1 kord kokku.
Vasta