Kõikide populaarsete digimodede programm - FLDIGI 4.1.17

Kõik muu millele oma kohta (veel) pole.
Vasta
Kasutaja avatar
es7aaz
QTH Locator: KO28sp

Kõikide populaarsete digimodede programm - FLDIGI 4.1.17

Postitus Postitas es7aaz »

Hi,

"W1HKJ & Associates" poolt rohkete võimalustega tasuta kõikide populaarsete digimodede
programm FLDIGI (FL - Fast Light). Integreerub, ühendub, töötab Windows's, Linux's, Mac's.

W1HKJ: "I have received several requests for information on providing support for fldigi.
I have been blessed with good health and sufficient income to allow me to enjoy our great
hobby for over 60 years. I consider fldigi and all of the other software as my gift back
to all of the great hams with whom I have QSO'd over the years and to those I still hope
to catch on the waterfall. So monetary support is not needed or solicited."

http://www.w1hkj.com
https://sourceforge.net/projects/fldigi

Pilt
73,
Riho ES7AAZ

qrz.com/ES7AAZ
Kasutaja avatar
ES1ZR
QTH Locator: KO29ik87

Re: Kõikide populaarsete digimodede programm - FLDIGI 4.1.17

Postitus Postitas ES1ZR »

Hi!
Suudaks ta veel kõige populaarseimaid FT8 ja FT4-ja ka, siis oleks ta täitsa hea soft!
Kasutaja avatar
es7aaz
QTH Locator: KO28sp

Postitus Postitas es7aaz »

Ma arvan, et see on hea, et neid "allveelaeva" digimodesid (FT8, FT4, JT65) ei integreerita.
Ülesehituselt ja sidelemisviisilt on need teine teema. Infovahetus on minimaalne, lühikese
saateperioodi ajal korratakse üht-sama sõnumit mitmeid kordi, vastuvõtul digitaalne helisõnum
lindistatakse ja kui saatmisperiood on lõppenud, siis lindistus käiakse "luubiga" üle ja sõnum
kuvatakse. Oma populaarsuse on FT8 võitnud seetõttu, et see on hea laisk sidelemisviis.
Palju inimesi kitsas ribas, kindel primitiivne protokoll.

See päris nii ei ole, et FT8 side on võimalik 21dB alla mürade. Need mürad on antud 3kHz ribas.
Kui kuulata FT8 signaali 50Hz filtriga, siis see 3kHz ribas alla mürade signaal on ka kõrvaga kuulda.

Katsetage FT8 modet 40m peal mõne võimsa AM ringhäälingu saatja kandesignaali külje all.
See oleks tase kui selline side õnnestub.
73,
Riho ES7AAZ

qrz.com/ES7AAZ
Kasutaja avatar
ES1ZR
QTH Locator: KO29ik87

Postitus Postitas ES1ZR »

Inimene ongi oma olemuselt laisk. See viibki elu edasi.
Aga eks ju üle korratakse ka näiteks PSK-s - kutsungit ja raportit jne. Samuti kasutatakse palju makrosid. Ega see ju oluliselt ei erine FT8/4 retoorikast, kuigi seal jah niisama juttu ajada pole antud. Ja mis ma seal ringhäälingu jaama külje all üksi ikka istun - seal kus kõik teised on veidi suurem võimalus midagi logisse saada :D . Aga nali naljaks - tehniliselt need moded jah täiesti erinevad. Mulle kui laisale sobiks ka ühe programmiga kõiki modesid teha - seda enam, et FLDigi on Javas tehtud ja seega kasutatav ka teistel platvormidel kui Windooza.
eesatfan
QTH Locator: KO29hk08

Postitus Postitas eesatfan »

"""FLDigi on Javas tehtud"""

Mis ajast ta Javas on?? Ei viitsi praegu vaadata aga enne kui ma sinna omi patche saatsin,
oli ikka Fltk.

Ma ei usu, et natiivselt saaks psk jms moded kokku panna JT/FT modedegasamasse programmi. aga noh kõik on võimalik, ühe mütsi alla saab kõik kokku panna, kui väga tahta, aga see oleks sama kui 2 pead ühe mütsi alla panna.
73! de ES1JA
Vasta