Interface ONE BX-120

Võrdlused, ehitused, kirjeldused...

Moderaator: ES2MA

Vasta
Kasutaja avatar
pauhh
QTH Locator: KO18UW
Kontakt:

Interface ONE BX-120

Postitus Postitas pauhh »

Mõni aeg tagasi otsis Tarmo, ES2ACT foorumi kaudu endale interface,t, et teha digimodes käsi valgeks. Eelduseks, et oleks soodne hind mis ei ületaks koos kõigi kuludega 150€. Pakuti üht ja teist ning ka kolmandat. Jälgisin teemat, lõin sõna sekka ja tuli endalegi tahtmine midagi lauale soetada. Ja siis pikki arutlusi pakkus Kuido, ES3AT välja sakslaste INTERFACE ONE BX-120 http://www.box73.de/product_info.php?products_id=1488 Olla õnnestunud mõned aastad tagasi lõunanaabrite kokkutulekul seda näppida ja mulje pidi olema rohkem kui hea :)
Mõeldud tehtud otsustasimegi selle kasuks. Kuigi jah, saksa keel on nagu on ei teadnud me lõpuni kas tegu on täielikult kitiga või mitte. Tarmo eestvedamisel, nädal hiljem oligi pakk kohal. Kogukulud koos kaablitega oli vist 148€!? Esimene mulje, et tuleb otsida vähemvärisevate kätega sell kes kuuspaki eest asja kokku joodab. Paar päeva imetlesin ja ajasin siis oma 15€ kolvi soojaks mida kasutan ka edukalt põletustehnika kasutamisel :wink:
Kaks tundi hiljem oli teine siis koos. Kuna peenemad osad on juba paigaldatud siis oli vaja panna endal lihtsamad detailid. Kokku tuli teha umbes 100 joodet. Nüüd võin öelda, et kellel pitsi käes hoides jook maha ei loksu saab igatahes hakkama :wink:
Üks jama on muidugi see, et kõik manualid on kuramus saksa keelsed aga see eest puust ja punaseks tehtud kuda ja mida ühendada.
Interface koos tuli asuda kaablite kallale. Kui kit tellitud sai siis lisas iga mees, neid siis oli kokku kolm, vastavalt oma rigile ka ühenduskaablid. Otsa tuli ainult joota 15pin pistik vastavalt oma rigi joonisele mis on manualis antud http://www.box73.de/download/bausaetze/BX-120.pdf
Pistikute jootmisel tuleb silmas pidada, et joonised on antud peegelpildis ehk vaade pesale! Kuna minu laua jaamale FT-950 kohta manualis midagi antud ei olnud siis leidsin ühe saksa ham kodulehelt joonise. Tehtud, aeg oli hakata katsetama. Kasutan rigi juhtimist ja logiraamatut HRD programmis. Deem, kaks päeva jändasin aga mida ei olnud, jaam saatele ei lähe :( Korduvalt kaablite jootmist üle kontrollides avastasin, et üks joode oli läinud tagurpidi kui oli joonisel antud. Ikka ei midagi. Loobusin, pakkisin kupatuse kotti ja pidin juba Kuido poole sammud seadma kuid... Igaks juhuks käisin eile Tarmo juures ära, et katsetada oma intefacet tema rigi ja arvuti peal. Oli ju tema oma tüki juba töösse saanud. Kuna CD oli kaasas programm MProg 3.0a millega interface progetakse vastavalt millist rigi kasutad, Tarmol on ICOM, siis sai lihtsalt interface üle progetud. Ja imet, töötas ilust. See summutas kahtluse, et oli kuskile külm joode jäänud või olin juba jõudnud midagi maha kärsatada :) Tarmo kasutab samuti HRD siis võrdlesin vaikimisi tema ja enda seadistusi ja avastain, et PTT valikus olin valinud TX,iks COM PORT aga temal oli HRD. Tagasi koju minnes tegin kaabli ümber oma remote jaamale TS-480 mille joonis on ka manualis antud. Natuke HRD seadistusi ja asi läkski tööle :) Veel natsa levelitega mängismist ja esimesed sided olidki eile olemas http://www.hrdlog.net/ViewLogbook.aspx?user=es2adf Peab veel mainima, et ühendades jaama HRD tuleb kõik CTS DTR ja RTS valikud kastides tühjaks jätta. Igatahes minul ei ühendanud muidu CAT kontrolli TS-480 ära. Võib veel lisada, et üks hea omadus selle interface juures on võimalus lisada USB in pesasse kas mälupulga, välise ketta (kuhu saad näiteks oma logide koopia teha) või siis SDR pulga kasvõi. Kokkuvõtteks tuli pikk jutt aga kui keegi endale soetama hakkab siis võib abiks olla! :) Kindlasti on teistel asjaosalistele tarkusi lisada oma kogemuste põhjal!

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Parimatega,
ES2ADF alias Pauhh
http://pauhh.planet.ee/adf
eesatfan
QTH Locator: KO29hk08

Re: Interface ONE BX-120

Postitus Postitas eesatfan »

Olen see kolmas BX-120 muretsenu.
Kit-i kokkujootmine on lihtne ja midagi tuksi keerata suht keeruline, kui kõik detailid omale kohale ikka saavad. Seade ise on korralik, arvuti pool ja rigi pool kenasti galvaanilise lahtisidestusega. Juhtmekomplekti võtsin FT-847 jaamale. Vajalikud juhtmed olid küll nimekirjas, aga ühendusskeem on puudulik. Kui rigi manuaali hoolega lugeda, siis saab vajalikud muudatused tehtud ja asi täitsa toimib. Esimesed katsed tegin MixW-ga aga juba kolisin linux alla ja fldigi-ga toimetab asi kenasti.
Mina ostu ei kahetse. :)
PS. mulle on siiani arusaamatau esipaneelil oleva 3 Output nupu funktsioon, loogiliselt saan nagu aru aga mingit effekti nende muljumisest pole täheldanud.
73! de ES1JA
Kasutaja avatar
es2act
QTH Locator:

Postitus Postitas es2act »

pauhh kirjutas:Pistikute jootmisel tuleb silmas pidada, et joonised on antud peegelpildis ehk vaade pesale!
Selleks oleks vaja minimaaalset Saksa keele oskust (või google translate). Saksa täpsusega on IGALE pildile kirjutatud - vaade tinutamise poolt. :D
eesatfan kirjutas:PS. mulle on siiani arusaamatau esipaneelil oleva 3 Output nupu funktsioon, loogiliselt saan nagu aru aga mingit effekti nende muljumisest pole täheldanud.
See on Windowsi juhtimine: Mute / Volume + ja -. Vähemalt mul see Win7 all töötab. Tänud Janekile.
Ja see oli ka minu arvatava (3)päevase "peavalu" põhjus, miks ma oma kasti kohe tööle ei saanud.
73
Tarmo, ES2ACT
eesatfan
QTH Locator: KO29hk08

Postitus Postitas eesatfan »

es2act kirjutas:
eesatfan kirjutas:PS. mulle on siiani arusaamatau esipaneelil oleva 3 Output nupu funktsioon, loogiliselt saan nagu aru aga mingit effekti nende muljumisest pole täheldanud.
See on Windowsi juhtimine: Mute / Volume + ja -. Vähemalt mul see Win7 all töötab. Tänud Janekile.
Ja see oli ka minu arvatava (3)päevase "peavalu" põhjus, miks ma oma kasti kohe tööle ei saanud.
Ok selge, just mõtlesin miks mul linux-s tekitas ühe input device lisaks. Saaks seal ka need nupud käima, aga tegelikult vajadust pole. Mingipärast winxp-s ma nende nuppude töötamist ei täheldanud, aga pole oluline ka.
73! de ES1JA
Kasutaja avatar
es6tx
QTH Locator:

Postitus Postitas es6tx »

Mille jaoks see USB pesa esipaneelil on?
HamRadio forever !
ICOM too !!
خداوند، استونی را نگه دار
Kasutaja avatar
es3at
Site Admin
QTH Locator: KO18UO

Postitus Postitas es3at »

es6tx kirjutas:Mille jaoks see USB pesa esipaneelil on?
pauhh kirjutas:Võib veel lisada, et üks hea omadus selle interface juures on võimalus lisada USB in pesasse kas mälupulga, välise ketta (kuhu saad näiteks oma logide koopia teha) või siis SDR pulga kasvõi.
Kasutaja avatar
es6tx
QTH Locator:

Postitus Postitas es6tx »

Ahaa, ok, tnx.
HamRadio forever !
ICOM too !!
خداوند، استونی را نگه دار
Vasta