Müüt või tegelikkus?

Võrdlused, ehitused, kirjeldused...

Moderaator: ES2MA

Vasta
Kasutaja avatar
ES2TL
QTH Locator:
Kontakt:

Müüt või tegelikkus?

Postitus Postitas ES2TL »

Väidetakse, et: "Suletud (loop) antenn püüdvat vähem müra kui avatud (dipool) antenn."

On see müüt või tegelikkus?

Olen sellel teemal palju vaielnud, kuid siiani pole keegi mulle suutnud tõestada, et väide ka paika peaks.

Kas keegi oskab väidet kinnitada või ümber lükata elektro- ja raadiotehnilisest teooriast lähtuvalt?

Ootan põnevusega elavat mõttetalgut ja keskustelu. Peale 21. vastust ütlen tõe välja ... ;)
Etterutates lisan, et tõdesid ei ole tegelikult üks ja neist arusaamine ei olegi liig keeruline.
ES1AN
QTH Locator:

Re: Müüt või tegelikkus?

Postitus Postitas ES1AN »

Müüt või tegelikkus - ei tea? Mina oma linna QTH müradega ei ole mingit vahet märganud. Olukord võib olla teine väga vaikses asukohas aga siis ei ole niigi vastuvõtul probleeme. Staatikast lähtuv müra (krõbin) elimineeritakse küll.
73 de Andres
ES1AN
ES1MSD
QTH Locator:

Postitus Postitas ES1MSD »

Mina olen aru saanud (loe: mulle on selgeks tehtud), et avatud dipooli häälestus on ilmastikust, täpsemalt H2O erinevatest vormidest, sõltuv.
ES1MSD
ES6DO
QTH Locator:

Postitus Postitas ES6DO »

Mina ei tea teooriast midagi, ega oska sulle selgitada. Olen vist 35 a jooksul kõiksugu traatantennid ära proovinud.
Aastal 1994 oli mul linnast väljas, vaikses maakohas, kolm antenni 80 m jaoks: 25 m GP koos 60 radiaaliga, vertikaalne Delta loop ja Inverted V diipol.
Neist kolmest oli kõige madalama bandimüraga Delta. Vahe GP oli ikka 3-4 palli, Inv V vähem. Nii ma siis kuulasin Deltaga ja saatja järel oli GP. Valgel ajal, kui bandimüra madal, sai GP-ga ka DX-i kuulata.
Kasutaja avatar
es7aaz
QTH Locator: KO28sp

Postitus Postitas es7aaz »

21 vastust kokku ei tulnud, aga räägi see müütiline saladus välja elektro- ja raadiotehnilisest teooriast lähtuvalt.

Minu vastus on, et selle saladuse teadasaamine võib aidata müradest lahti saada isegi siis kui tegu pole täislaine pikkuse loop antenniga.
Antenni polarisatsiooni, kõrguse maapinnast, tõusunurgad, mürade levimise skeemid ionosfääris jätan ma mängust välja.

Ma julgen väita, et vähemalt 1/2 lainepikkuse kõrgusel Moxon püüab vähem müra kui vertikaalselt polariseeritud monoband delta loop.
73,
Riho ES7AAZ

qrz.com/ES7AAZ
Vasta