Kuhu on julgus jäänud?

Kõik ultra'sse puutuv

Moderaator: ES2MA

Vasta
Kasutaja avatar
es6pz
Postitusi: 632
Liitunud: 30 Nov 2005, 15:30
QTH Locator:
Asukoht: Tallinn, KO29KK
Kontakt:

Kuhu on julgus jäänud?

Postitus Postitas es6pz »

Eile lülitasin Toompeal autojaama sisse, et alustada spordivõistluse tarbeks käsijaamade väljaandmist. Standartsena on jaamal peal sagedus 145500 ja peale võimsuse minimaliseerimist läksin saatele fraasiga "test, üks, kaks ,kolm", et näha väljundi olemasolu. Kohe vastas mulle keegi sarnaselt. Seejärel läksin eetrisse kutsungiga, et saada QSO maha, aga tollel mehel puudus kutsung või julgus suhtlemiseks. Üritasin mitmeid kordi, aga kontakt jäigi saamata.
Elus on sarnaseid juhuseid varem ka olnud, et teinepool ei ole litsentseeritud ning on ka töötatud militaarjaamalt vmt, aga tavaliselt ei keelduta sidest.
ES6EI
Postitusi: 1615
Liitunud: 12 Apr 2011, 13:28
QTH Locator:
Asukoht: Põlvamaa, Mammaste, KO38MC

Re: Kuhu on julgus jäänud?

Postitus Postitas ES6EI »

Munamäe tornis olen saanud mitmel korral raporti minu signaali tugevuse kohta nii Eesti kui Venemaa poolelt, aga operaatorid ennast rohkem tutvustada pole soovinud. Ka viimati sain 5/9 ja kui mälu ei peta, siis regiooniks üteldi ES4 (?).
Kodust CB- ja PMR kutsungitele olen saanud mitmeid vastuseid ja vastaja pole soovinud end tutvustada.
Tartu lähistelt Lennundusmuuseumi vaatetornist sideteste tehes vastasid vene mehed, ajasime pikemalt juttu, nemad samuti endit tutvustada ei soovinud.
Vahemerel sai öösiti õige paljudel kordadel hõigatud 40m ja 80m amatöörsagedustel, et kas keegi Eesti meestest mind kuuleb, aga teenistsaja jooksul vastust ei saanud. Pikalt kutsuda ei tahtnud, sest polnud teada tollal sealsed peilimisvõimalused ja väljapeilimisel oleks ilmselt 25+5 saanud! Juhus võib pime olla - ehk keegi siiski kuulis eelpool ´kutsungit´ aastatel 1972-74, siis tere ka siitkaudu! :)
Vasta