1. leht 2-st

ES1CW-d meenutades

Postitatud: 26 Jaan 2019, 00:51
Postitas es3ki
Minu esimene kokkupuude Arvoga oli 1978.a. Kutsungit mul veel polnud, Kuid valmis olin saanud oma esimese SSB vasa. Viimasega kuulsin küll kodukandi Rapla amatööre, aga nemad mind ei lugenud. Teadsin aga, et Tallinnas on üks raadioamatööride "peamaja". Ühel päeval, oma õnnetu pill kotis, siis sinna nõu saama suundusingi. Nii ma Arvoga esimest korda kokku saingi. Takseeris ja kuulas mu pilli ning lõbusa häälselt seejärel teatas, et muud minu pillil viga polegi, et vaid külgriba vale. Järgmisel päeval tegin juba oma esimese side õigel külgribal UR2GZ-ga. Paari kuu pärast sain oma kutsungi UR2RKI.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 27 Jaan 2019, 12:55
Postitas Hunt
Sain ka kurva teate. Erinevalt teistest korüfeedest oli minu kokkupuude temaga ajaliselt
lühem, aga viimastel aastatel seda intensiivsem, meil oli temaga pidevalt erinevaid teemasid,
mida arutada.

Teen ettepaneku korjata kokku kõik temast tehtud pildid, eriti varasem aeg, ja teha nendest
üks korralik mälestusgalerii. Ehk austatud 2RDX võtab selle oma koordineerida? Ma mäletan, et
hot.ee all oli varem ühe raadioamatööri galerii, ja seal oli Arvost pilt, kui ta rebasejahi
aparatuuriga rajale suundub. Nüüd on kogu see galerii sealt kadunud, aga kogu see pildimaterjal väärib
talletamist, ta oli suurkuju, tõeline Grand Old Man.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 28 Jaan 2019, 01:00
Postitas es3ki
KUIDAS ES1CW MUSTAMÄEL HIIRELÕKSUGA VARBLASI PÜÜDIS

Arvo oli ka hea jutuvestja. Järgneva loo jutustas ta kunagi bändil. Üritasin enam-vähem faktitäpselt nüüd meelde tuletada.

Kui CW veel Mustamäel elas juhtus pahatihti, et hiired ta rõdule ja sealt tuppagi üritasid tikkuda. Musta- jm Tallinna mägede hiired kõrgust ei kartnud ja polnud neile mingi kunsttükk mööda välisseina suvalisel kõrgusel rõdusid väisata.

Ühel soojal suveõhtul seadis Arvo hiirte jaoks rõdule üles lõksu. Rõduuks jäi paokile ja ei kulundki palju aega kui tuppa kostus plaksatus. CW tormas rõdule, kuid nägi vaid parasjagu üle rõdu ääre kaduvat varblast keda ajas taga hiirelõks. Lõksust polnud Arvo nõus loobuma – tegu polnud tavalise lõksuga, vaid ehtsa esimese eesti aegse rariteediga. Ja nii nagu CW kuumal päeval toas oli, tormas suspede väel neljandalt korruselt õue lõksu päästma.

Lõks lebas kenasti akna all murul, aga oli jõudnud vahepeal varblase sabast kinni naksata. Samas oli CW oma sõnul valmis mürki võtma, et rõdu äärel olid varblane ja lõks veel teineteisest lahus.

Algas lõksu päästmise operatsioon. Tänu sabas tolknevale lõksule polnud varblane enam lennuvõimeline. Küll aga endiselt osav keksija. Kõiki Arvo lähenemiskatseid suutis ta oskuslikult pareerida. Kui edutu varblase jaht oli kestnud juba hulka aega, hakkas vaatemangu jälgima kogunema ka kenake publik oma- ja naabermajade elanikest. Ka muud linnavarblased olid üle Mustamäe kohale lennanud ja end okstele suguvennale kaasa elama sättinud. Ilmselt ei saanud aga ei majaelanikud, rääkimata varblastest, täpselt aru mis toimub.

Viimaks õnnestus Arvol varblane üle kavaldada, hiilides hiirvaikselt talle ligi sektorist mis varblase vaateväljast väljas. Saigi Arvo siis välkkiire viskumisega lõksust kinni krahmata, varblane ise pääses samal hetkel lendu, jättes Arvole mälestuseks sabasulgi.

Mitu kuud hiljemgi veel küsinud nii mõnigi majanaaber Arvolt, et mis ta püütud varblastega teeb... :)

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 28 Jaan 2019, 10:50
Postitas es6pz
Kurb uudis! Tundsin Arvot üle viiekümne aasta ning selle aja jooksul on ta korduvalt väljapääsmatuna näivas olukorras mulle appi tulnud oma terava mõistuse ja laialdaste teadmistega. Nii oli see minu KGB probleemidega, Eesti iseseisvuse taastamisega, piirivalvele sidetehnika muretsemisega jne jne

R.I.P. SK 73! Aadu

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 28 Jaan 2019, 11:38
Postitas Hunt

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 28 Jaan 2019, 19:22
Postitas ES2RDX
Väike fotomeenutus Arvost:

http://ambur.ee/ArvoES1CW.pdf

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 28 Jaan 2019, 22:23
Postitas Hunt
Arvo shack mõned ajad tagasi.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 29 Jaan 2019, 19:17
Postitas Hunt
Kes räägib selle pildi tausta lahti?

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 30 Jaan 2019, 11:05
Postitas es6pz
See pilt peaks olema Raadioklubis tehtud. Kell ja tagapool asuv saatja "Neptun" viitab sellele. Olen seda pilti korduvalt kasutanud ning arvan, et sain selle Arvo käest.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 30 Jaan 2019, 13:06
Postitas Hunt
6pz, tänan.

Aga muidu on tagaplaanil "МСТА-М"

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 01 Veebr 2019, 09:40
Postitas es6pz
Eile saatsime viimsele teekonnale ES1CW selle loo saatel: https://www.youtube.com/watch?v=lOqe0oouN2s

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 01 Veebr 2019, 11:47
Postitas es8co
Palun vabandust kuid pean eemaldama oma etteaste. Olin unustanud oma kunagise lubaduse foorumis mitte kunagi enam esineda.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 02 Veebr 2019, 22:41
Postitas Hunt
Stiilne noormees all paremas nurgas.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 05 Veebr 2019, 17:25
Postitas es3ki
16. aprilli 2015 es3ki logist, jutustaja oli ES1CW: KUIDAS ABWEHRI MEHEST RAADIOAMATÖÖR SAI

Otto oli lõpetanud omal ajal Abwehri luurekooli ja valdas seetõttu ka täiuses morset. Mingi ime läbi oli Otto jäänud valvsatel tšekistidel kahe silma vahele. Nikita aegu tuli aga Ottol Nõukogude Eestis tahtmine raadioamatööriks hakata. Kvalifikatsioonieksami morse osas sooritas Otto muidugi hiilgavalt. Atesteerijad olid vaimustuses. Kuid siiski tekkis kahtlusi, et kust mees metsast nii hea morseoskuse omandanud. Et juba tükk aega oli olnud Hruštšovi aegne sula ja vanad patud osaliselt unustatud, tunnistas Otto ausalt üles, et Abwehri luurekoolitus. Atesteerijate hulgas koputajaid õnneks polnud - õiged eestlased olid. Kvalifikatsioonipaberile otsustati seetõttu Otto oskused panna kirja märksa lahjemad, st morse oskus võimalikult madalate kiirustega. Et kahtlust ei ärataks -paberid läksid ju edasi KGB-sse. Õnnestus! Ottost sai UR2RBS.

Re: ES1CW-d meenutades

Postitatud: 05 Veebr 2019, 17:57
Postitas Hunt
Abwehri mees koos Reinuga OH'lasi võõrustamas. lk 7

http://oh2ap.fi/static/historiikki/Prot ... P10v_4.pdf