Toiteplokk 12V 30A

Kui soovid midagi osta jäta oma teade siia.
Vasta
ES6QC
QTH Locator:

Toiteplokk 12V 30A

Postitus Postitas ES6QC »

Tere,

Keegi müüb Kudses Börsis hamile sobilikku toiteplokki: TOITEPLOKK AC230V - DC12V 30A 360W

http://www.kuldnebors.ee/search/audio-v ... et#image_0

73! Argo
ES6EI
QTH Locator:

Re: Toiteplokk 12V 30A

Postitus Postitas ES6EI »

Ma ei taha sellele Börsi müüjale küll antireklaami teha, aga tõsisem raadiuamatöör võiks sellest (impulssplokist) küll kaugemale hoida! Olen ise just täpselt selliseid tükki 3...4 läbi proovinud ja kõigist loobuma olnud sunnitud.
1. LL vastuvõtt muutus uluvaks hundikarjaks ja ploki muundussagedust ka kusagilt muuta ei õnnestunud. 10...12m ja lühematel lainepikkustel ehk siiski kasutada annab, aga LL vastuvõtja valjukas peaks küll lausa välja lülitatud olema siis!!
2. Tagapaneelil on väljundpinge regullimiseks tal küll mingi pisike pote, aga üle 12,8V pinget juurde keerata ei õnnestunud. Siis tegi väljundpinge väga järsu "hüppe" suurenemise suunas ja allapoole keerates kadus ühel hetkel üldse!
3.Minu kõrvad selle ventika "mahedat ruigamist!" küll välja ei kannatanud!

Need IP-d olid mõni aasta tagasi ka ühe Eesti maaletooja pakkumises.
Minu kogemused lihtsalt keda asi huvitab.
73!
Kasutaja avatar
bob
QTH Locator:

Postitus Postitas bob »

njah see sobib ainult LED lampide toiteks
PiltPilt
ES1-BOB
Kasutaja avatar
officer
QTH Locator: KO29KL

Postitus Postitas officer »

..jah, LED lampide toiteks siis, kui LED lamp selle ploki küljes on vahetult!
Muidu muutub toitejuhe, mis LED'isid toiteplokiga ühendab, häireid kiirgavaks antenniks.
ES2JT
Kasutaja avatar
bob
QTH Locator:

Postitus Postitas bob »

seda küll jah, vabandan HAM majandusest puhaste majade jaoks siis :)
PiltPilt
ES1-BOB
Kasutaja avatar
ES7GN
QTH Locator:
Kontakt:

Postitus Postitas ES7GN »

Minul selline asi olemas. Ussssskumatu aga töötab laitmatult. Ühtegi ES6EI poolt loetletud viga ei esine. Muudab sujuvalt pinget 4,3 voldist kuni 19,7 voldini. Ei mingeid sirinaid ega särinaid. Vendikas ka ei ulu vaid sahiseb vaikselt. Kõik nagu peab. Ostetud ebay-st. ca 2 aastat tagasi. Taiwani laste tehtud. Tollimaksu ei maksnud, postikulu ka mitte. Või maksin aga see oli hinna sees.
Kasutaja avatar
officer
QTH Locator: KO29KL

Postitus Postitas officer »

...need on müügil ka Ronex'is ja Oomipoes, vist nime all "toitemoodul"
ES2JT
ES6EI
QTH Locator:

Arne, peaks ilmselt põhjalikumalt uurima, kas ta ikka täpselt sama plokk on Sul mis minul käest läbi käisid? Minu omad olid odavast hinnaklassist ja toodetud Hiinas, mingit tootjafirmat kusagilt välja ei lugenud.
Ja ega sedagi tea, kas seal lingi fotol minu omaga ikka täpselt sama plokk on?
Maailmaturul liigub tihtipeale väliselt identseid kaupu, aga toodetud siiski erinevates tehastes erinevatest komponentidest ja omadused samuti erinevad.
Eelpool postituse eesmärk oli mul tähelepanu juhtimiseks keda see ost huvitab.
73!
Kasutaja avatar
es3at
Site Admin
QTH Locator: KO18UO

Postitus Postitas es3at »

ES6EI kirjutas:Ja ega sedagi tea, kas seal lingi fotol minu omaga ikka täpselt sama plokk on?
ES6EI kirjutas:Olen ise just täpselt selliseid tükki 3...4 läbi proovinud ja kõigist loobuma olnud sunnitud.
Kumb jutt Sul nüüd õige on?

Ja omaltpoolt või öelda, et olen kasutanud enamuses impulssplokke. Ühtki Sinupoolt kirjeldatud viga ei ole olnud.
Kui on korralikult tehtud pole impulsil häda midagi. Ja kui on vaja ikka toitekas kotti tõsta ja kuskile minna on tal veel omad eelised.
Ja näiteks välipäeval, mitmesajameetrise kaabli otsas, kus kohale jõuab miski 190V ehk, on ta kah võiks öelda asendamatu.
ES6EI
QTH Locator:

Jah, Kuido, see "täpselt selliseid" ei saanud vist päris hea väljend sinna postitusse. Väliselt aga 1:1 oli ta tõesti.

Seda tüüpi (aga väiksema amperaaziga) toiteka sai ka ES6ACJ ja samuti üle 12,6V sealt välja ei tulnud, mõõtsime seda koos minu juures poes veel.
Meenus, et mul on isegi 2 sedatüüpi toitekat (aga samuti väiksema amperaaziga 12,5 ja 8,2 A) kodus ühes omatehtud 2-e kanaliga toiteplokis alles. Seda plokki ma ei kasutagi seepärast, et LL-jaam tema sisselülitatuse ajal huilgab. Mina sain sisemiste potede järjestiktakisti muutmisega lõpuks +14,2V (auto genekapinge) kätte küll.
Kes soovib, võib selle toiteka (detailide hinnaga) omale saada. Esipaneelil ka 2 ampermeetrit ja ümberlülitatav voltmeeter. U. 25x25x9cm on üldmõõtmed. Kui aega saan, üritan pildi ka panna.
Siis sai tellitud kellelegi veel sama väljanägemisega, mis Börsi lingil, aga MANWELL firma moodul, hinnalt oli kallim, vot see andis 14,6V max. välja ja tal oli peal juba +13,8V (mälu järgi) , aga ventika hääl mind samuti ei rahuldanud. Ja vilinaid oli samuti LL eetris küllaga.
Need lihtsalt minu kogemused selliste impulssplokkidega (moodulitega).
73!
Vasta