1. leht 1-st

eksam

Postitatud: 11 Mär 2018, 20:45
Postitas ES2FN
Tere, Leian et raadioamatööri eksamil pole oomi seadusest kaugemale minna "kui sedagi vaja on". Poiss ostab Tehnoturust pilli, kus on kaks nuppu "on /off ja send" ,Rohkem ta ei tea ja teadma ka ei pea. Need Kes seadmed ise kokku keevitavad on sideinspektsiooni mure. Kui sa ostad mersu, siis eksamil ei küsita, kuidas mootori sissepritse töötab. Põhiline sideprotokolli teadmine, kuna anda QSL ja raport ja kuulata eetrit et mitte teha laulukoori. Samuti võiks ka mõned kaardid trükkida.
de 2FN

Re: eksam

Postitatud: 15 Mär 2018, 20:02
Postitas siilionu
Seda siis D kat puhul või ka A puhul?
Igal juhul oleks see julge samm ja tooks uut rahvast juurde. Egas linnaamatööril, kes vahest DMR repi peal hääl teeb, ole suurt midagi vaja. Kutsungi näeb ekraanilt ja signaal kas on või ei ole.

Re: eksam

Postitatud: 15 Mär 2018, 22:10
Postitas ES2MA
Noh mingid elementaarsed teadmised peaks olema. Et mis on sagedus ja mis lainepikkus. Mis on antenn ja mis maandus. Mis on pinge ja mis vool. Ohutustehnika. Kolme tähe jaoks piisab.

Re: eksam

Postitatud: 28 Mär 2018, 14:45
Postitas es6pz
Aparatuur ja tehnika ei ole eriti oluline! Ma pean eksamil väga vajalikuks reaalse sidepidamise oskuste omamist ja reeglite teadmist. Häbi, kuidas on allakäinud sidepidamise tase...