ULL VÄLIPÄEV 2015

Võistluste reeglid, info huvitavate võistluste ja diplomite kohta, DX info j.n.e.
Vasta
ES2MC
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Okt 2012, 08:57
QTH Locator:

ULL VÄLIPÄEV 2015

Postitus Postitas ES2MC »

Tere!

Panen ka foorumisse info, mille saatsin hobi-listi - ehk on kasuks! :)

Head lugemist-kasutamist!


Tervitus UKW-istidele! 

Et välipäev läheneb tõsise kiirusega (jäänud on ca 2 nädalat!), siis saadan ka hobi-listi lugejatele meeldetuletusi ning mõningaid juhiseid selleks juhuks, kui soovite testi teha arvutiga ja arvutilogiga (mida soovitan!). Eks Mart lisab üldisi aspekte ja teeb ULL-toimkonna poolt omakorda PR-i, et ikka võimalikult palju rahvast välja saaks, just välitingimustest töötama (NB! Välitingimustes jaamadele on nüüd ka laineala-põhine arvestus, esikohad saavad seinaplaadid ja mitte karikad – ühesõnaga, tutvuge uute reeglitega!!).

ERAÜ kodulehel on kogu välipäeva infoblokk toodud kohe avalehel ja esimese uudisena. Sealt edasi lähevad ka lingid täielikele reeglitele ja logiprogrammide teemale. Viimasest aga siinkohal veel täiendavalt.

Kõigepealt – julgustan kasutama N1MM-i, sest selle seadistused vastavad ilmselt kõige paremini ULL VP muudetud kordussidede printsiibile ja programm ise on äraproovitud ning töökindel. Lugege N1MM seadistamisest selliselt alamlehelt:

http://www.erau.ee/index.php?option=com ... cle&id=236

Lisasin sinna täiendavaks allalaadimiseks ka ühe nn „call-history“ faili, mida soovitan abifailina kasutada, nii söödab N1MM teile ka lähema ümbruse jaamade (kes muidugi on vastavas andmebaasis – see on ES2MC poolt kokku korjatud) lokaatoreid ette (NB! – jaama tegelikku lokaatorit tuleb ikka kuulata ja vajadusel parandada, hi!). Kuidas seda faili N1MM-i jaoks kasutatavaks teha, seda vaata mu järgnevast ettekandest, mille pidasin kokkutulekul Mammastes reede õhtul (ja kus tekkis ka mitu poleemikat, hi!) – ettekande fail on saadaval siin:

http://www.erau.ee/images/Muud_dokumend ... d_2015.pdf

N1MM-il on loodetavasti välipäeva mõttes vaid üks puudus – ta ei arvuta õigesti kokku lõplikku skoori, sest mul ei ole õnnestunud udc-faili süntaksis leida kohta, kuidas talle selgeks teha, et iga lokaatori ruut annab teatud arvu boonuspunkte konkreetsel bändil. Kuna aga lokaatoreid eraldi kokku loetakse, siis pole ka probleemi need punktid lõpptulemusele (mis hetkel on vaid sidepunktide summa) lihtsalt vastavalt bändile käsitsi juurde liita. Või ka mitte liita, sest kohtunikud arvutavad teie skoori kontrollimisel nagunii uuesti. 

Nii et kokkuvõttes – seadistage omale N1MM+ ja mängige sellega veidi, st tehke n.ö. „kuiva trenni“, vaadake, et kas kõik toimib jne. Kui tekib küsimusi – olen nõus vastama!

Väidetavalt saab VP-l edukalt logi pidada ka CGLog2-ga, seadistada ka tuuripõhine kordusside jne. Aga minul ei ole sellega personaalset kogemust ja lisaks on „foonil“ mitmeid kaebusi, et see logi kipub kokku jooksma (eriti kui ühendate selle nt CAT-i abil pilliga jmt). Kui saate aga CGLogiga hakkama ning see teil töötab – milles probleem, kasutage!

Mida öelda neile, kes on konservatiivid ja sooviksid jätkuvalt kasutada SM0LCB Loggerit? Aga seda, et kasutage, kui te ei riski uut proovida! Töötada saab ju jätkuvalt, kõik muu on endine, ainus, mis ei vasta reeglitele, on kordussidede arvestus. Aga Logger töötab punktiarvestuses siin teie kahjuks, st et kuna Loggeris saab seadistada kahe konkreetse side vahelist intervalli, siis esimese tsükli (2h) jooksul keelab Logger teid õigesti kordust pidamast, kui aga algab uus 2h periood, siis lihtsalt teatke, et nüüd võib taas kõikidega töötada sõltumata sellest, mida ütleb Logger. Logger muidugi leiab sealt massiliselt kordussidesid, paneb nende eest 0-punkti, aga ärge sellele tähelepanu pöörake. Ja nagu öeldud ülal, kohtunikud arvutavad teie skoori nagunii uuesti – seega võite ka logi nii jätta, kui ei viitsi käsitööd teha ja II perioodi ise ringi rehkendada. Seega, LOGGER ON KASUTATAV, ärge sellepärast nüüd küll välipäevast loobuge! Meenutagem, et reeglite muudatus oli eelkõige ellu kutsutud seetõttu, et saaks lihtsamalt nt autost ka paberlogiga hakkama, st algab uus periood ja tööta kõiki taas, ei pea pidama topelt arvestust. See toob loodetavasti ka rohkem rahvast just „põllule“, mis ongi eelkõige välipäeva eesmärk, kodust töötamiseks on eelkõige ikkagi KV etapid...

Niisiis, „igast perest mees ja hobune“ – välipäev ootab! 

73, ES2MC
Vasta