Toiteplokk võngub

Jutud ehitamisest, häälestamisest, modifitseerimisest...

Moderaator: ES2MA

Kasutaja avatar
ES2RDX
QTH Locator:
Kontakt:

Re: Toiteplokk võngub

Postitus Postitas ES2RDX »

es6tx kirjutas:Minu toiteplokis tüürib KT3107 kahte KT827´t juba kakskümmend neli aastat,
pole selle aja jooksul ühtegi transsi vahetanud. Skeem ei ole küll QTC´st
vaid nn. 4RC skeem, põhimõtteliselt sama.
73!
Mida suurema võimendusteguriga on tüüriv transs, seda parema silumisteguriga on toiteplokk.
Nõukaajal oli KT3107 üks vähestest, suure võimendusteguriga transsidest,
seepärast sai ka ise ehitatud pea kõik tolleaegsed toiteplokid just selle transiga ja pole ükski võnkuma läinud.
Kuigi KT3107 piirsagedus ulatus kuni 200 MHz, oli see koos oma npn paarilise KT3102-ga mõeldud eelkõige madalsageduse eelvõimendites kasutamiseks.
73! ES2RDX, alias Ambur
Koduleht: http://www.ambur.ee
Kasutaja avatar
ES1GB
QTH Locator:

Postitus Postitas ES1GB »

Nõnna, probleem lahendatud!
Hakatuseks jootsin KT827 baasile mineva traadi lahti, et kas siis ka võngub. Ei võnkund :) Pinge zeneril 8,13V
Edasi- mul oli skeemi plaadile joodetud 0.9nF keraamiline kondekas, kohe zeneri ja temale järgneva takisti kõrvale. Noh, et oleks vähem müra vms.
Likvideerisin ta selle mõttega, et tagapool, väljundklemmide juures on veel üks 0.1uF kondekas. Ja kust need tagasisided mujalt tulevad, kui mahtuvuste kaudu.
Koos kondekaga kadus ka võnkumine ära. Zener jäi samaks, KT814 jäi samaks.
Ma päris selgelt ei adu veel, kuidas too kondekas tagasisidet andis, see jäägu targematele mõtlemiseks aga minu toitekas on OK.
Tegelikult oli minul ka esimeses variandis tüüriv transs KT3107 aga kuna olin ta väljaviigud omal ajal väga lühikeseks amputeerinud ja uut võtta polnud, siis läks KT814 asemele.
Natuke saan veel torkida oma toitekat, 9A tarbimise juures on Uce 4,7V ehk ca 42w läheb toa kütmiseks kalli elektriga. Õnneks on TPP(vene tähed)318Y trafol päris palju väljavõtteid, vaja lihtsalt paar juhet teise kohta joota.
Ma väga tänan kaasamõtlejaid ja toimekat uut aastat kõigile.
73!
ES1GB
Pilt
Kasutaja avatar
Hunt
QTH Locator:

Postitus Postitas Hunt »

ES1GB kirjutas: Ma päris selgelt ei adu veel, kuidas too kondekas tagasisidet andis, see jäägu targematele mõtlemiseks aga minu toitekas on OK.
Kuldreegel on siin see, et koos pühadest kainekssaamisega kaob paralleelselt ka igasugune võnkumine ära.
Ehk tegelikult toiteplokk ei võnkunudki :)
Vasta