HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 14 Nov 2018, 11:16

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 01 Jaan 2016, 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Ka mina pole täheldanud, et standard sokliga (E27 ja E14) valgusallikad häireid tekitaksid... :roll:

Head Uut Aastat!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Jaan 2016, 14:33 
Eemal

Evo kirjutas:
Kasutan kodus mitmeid LED- valgusteid, nii öelda "pirne".
Otse tavalistesse pesadesse keeratavaid.
Senini on juhtunud nii, et kõik need on Philips- i märgi all.
Kuna mul on maal üsna häirevaba raadioeeter, siis olen peale iga uue valgusti soetamist katsetanud, kas annab häireid või mitte. Siiani on õnneks läinud, need, mille olen soetanud, need eetrisse midagi juurde ei lisa.
Mul garaažis on pool kartulikorvitäit nii E14, E27 kui GU sokliga, huilgavad, nigu viimsepäeva viled! Päritoluga nii türgimaalt kui chinast ja Juudas teab, kustkohast veel??? Kes soovib, võib endale saada. Aga ei soovita!!! Tootjamaa pole üldse tähtis. Tähtis on, millise firma väljatöötlus ja tehnoloogia valmistamisel. Dešifreerige vöötkood ja "avaneb teine maailm".
Edu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Jaan 2016, 15:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Einar, mina räägin omadest valgustitest, olgu nad toodetud siin või seal...
Pean kolm korda üle õla sülitama, need, mis mul siin käibel on ei anna raadiohäireid (vähemalt selliseid, et oleks koduse transiiveriga tajutavad).
Head uut aastat !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Jaan 2016, 15:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere Evo, Head Uut Aastat!

Mis puutub teemasse, siis on suurepärane, kui keegi meie eest häireid tekitavad valgusallikaid ära ostab ja neid armsasti säilitab?!
Jõudu ja järjekindlust talle selleks!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Jaan 2016, 18:41 
Eemal

Evo kirjutas:
Einar, mina räägin omadest valgustitest, olgu nad toodetud siin või seal...
Ega ma Sinu omi konkreetselt silmas ei pidanudki.

Osa raadiohäireid tekitavatest seadmetest levisid u. aastatel 1992...2012 sellise põhimõttega:
Kauplustesse astusid tihtipeale sisse "kotipoisid", pakkudes üliodavalt Philips, Panasonic, Sony jt. tuntud firmade pakendites kaupu (valgusallikaid, toiteadaptereid jms).
/Minu poest "lendasid" nad kohe välja kui Maksuametile kõnet võtta tahtsin, et KM kohuslust kontrollida./
Samas aga ostsid konkurentidest kaupmehed teistes poodides need üliodavad kaubad ära ja nägin neid juba samal päeval (soliidsetes!) kauplustes müügil.
Kui juhtisin seal müüja tähelepanu kauba maaletoojale või päritolule, vastati, et ülemuste asi, pöördu nende poole, meie asi on MÜÜA! Palk sõltub läbimüügist!
Kusagil 2013...2014 hakkasid ringi liikuma Tarbijakaitse kontrollid, kes nõudsid pisteliselt ka sisseostu dokumente.
Aga need olid põhiliselt kosmeetika- ja pudukaupade (nais)asjatundjad, kes tehnikakaupadest eemale hoidsid (et "soojal" ametikohal püsida).
Kes või mis need kaubapakkujaist "kotipoisid" u. 2012...2013 a.-tel ringi liikumast kaotas, ei oska mina küll ütelda.

Aga uskuge - mida iganes me siin ei kirjutaks - raadiohäired olid ja jäävad veel üpris pikaks ajaks meie, raadioamatööride, kõrvu lõhkuma. KAHJU, aga paratamatus! :(

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10