HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 14 Nov 2019, 07:50

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 27 Dets 2007, 17:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Tundub, et ei tehtagi sellel pillil.
http://www.70mhz.org/forum/viewtopic.ph ... 59d1d4f557

73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 10:21 
Eemal

Lugesin neid sajandi esimesest kümnendist ülestähendusi siin kõiki, enne kui Ostu teemale IC-706MKIID ja IC-7400 ostukuulutuse üles panin.
Nüüd juba sajandi teine kümnend. Kui palju siis seisukohad muutunud on kah :?:
IC-7400 or FT-2000 - that is the qestion!...good qestion for me!
Kas FT-2000 omanikke palju Eestis? Mis ütlete?
Mulle on see pill juba unes kah ennast ilmutanud! :) Tulebki viimati tutikas ära tellida või? Siiani pole ühtki selle pilli pakkumist saanud, IC-7400 ja analoogi pakkumisi aga on.
Suure huviga postitusi oodates
73! de ES6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 10:30 
Eemal

FT-2000 on vist Valeril, Kolkjas. Mine käi katsumas ära, ta pole sinust kaugel. Teada on, et see pill mitu aastat Saksas remondis oli.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 10:47 
Eemal

Jaa, et Valeril see on, seda tean. Aga et mitu aastat remondis oli - :o
Ma ükspäev küsin ta käest, ehk rendib (väga hea raha eest!) selle mõneks ajaks hoopiski välja mulle?
Eestis võiks mõni liisingufirma sellega tegeleda :idea: ... või tegelebki mõni :?: Või võtaks oma firmaga selle värgi ette? :idea:
73!

Edit: Tegelikult teeb pillist pilli ju vastuvõtja osa ainult (kui mõnel ehk saatja osa päris lollakas pole ja süsimikriga ??? :lol: )
Mind muud "effektid" ei kohuta, aga ajud-mälud peaks küll kapitaalselt töökindlad olema!!!

Kaiffi tekitav olekski muid (lihtsaid konstruktorite möödapanekuid) pilli kõhus kahvli ja kolviga taga ajada, nigu rosinaid saia sees! ... Ja pärast saan peegli ees endal pead silitada! :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 11:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma mitu korda juba lugenud, et ft-950 pidi ft-2000 parem olema, kuna 950 on parandatud sünnitraumad, mis 2000 peal olid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 15:57 
Eemal

Jah, mina olen ka palju-palju kordi kuulnud/lugenud seda väljendit: ...et mingi see pill on tollest pillist parem ... või halvem. Aga mille poolest siis konkreetselt - keegi kunagi kusagil peaaegu ei põhjenda!? Ärgu keegi pahandagu, aga minu jaoks on selline inff sama, nagu tädi Maali rääkis tädi Juulale ...
Süvenesin täna üpris põhjalikult FT-2000 ühte lühilaine vastuvõtuosa skeemi kirjeldusse/analüüsi ja seal oli võrreldud samu toimuvaid protsesse mitmete teiste sama klassi lipulaevade teistmoodi skeemilahendustega. No minusugune loll sai sealt küll aru, et FT-2000 puhul olid need saadud lõpptulemused effektiivsemad kui teistel võrreldutel. Ja seda seal põhjendatult!
Tulebki mul endale eelkõige selgeks teha, mis mürad/häired/segavad asjaolud LL-il üldse toimuvad :?: Kui see on enamvähemgi üldjoontes teada, alles siis saab hakata valima pilli(e) skeemilahenduste järgi, mis neid asjaolusid kõige paremini vähendavad.
Ja kui ka sellest juba mingi ülevaade omaenda pööningul olemas, saab ka enamvähem vastuse: millise tootja konkreetses mudelis selliseid skeemilahendusi leida võib ... ja kas osta siis veel mõni muu või :o - ilmselt mitte!
Minu jaoks ongi ka eelnev tegevus/huvi üks raadiohobi võluvamaid külgi. Ja kui sellest tulenevalt saab vastuvõtu-eetris end järjest võimekamalt tunda - no mida siis veel tahta!? ... Aga kindlasti leidub soove ka veelgi ...
73! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 17:05 
Eemal
Kasutaja avatar

agentuur OBS andmetel head transiiverit ei ole veel tehtud. Ja need mis on tehtud on võrdväärselt viletsad nii, et valikut ei ole, tuleb üks ära võtta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 17:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Sulle veel kaks soovitust:
- aruta ise-endaga, mida sa tahad, mille poole püüdled ( contest, DX, üldaktiivsus või niisama bandil loba). Keskpäraste eesmärkide jaoks kõlbab ühtemoodi iga tänapäevane aparaat
- milliseid antenne saad püsti panna. Tippaparatuuri eeliseid ei saa nautida, kui antennimajandus on kesine.
Kui võimalik valida, alusta investeerimist antennimajandusest.

...73...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 19:53 
Eemal

Jah, Arne, minu meelest kah täpselt üteldud. Igal pillil omad puudused. Aga siikohal ehk paslik küsimus püstitada nii: kas osta pill eesmärgiga, et MITTE TEMA DETAILE VAHETADA või eesmärgiga, et ta on TUNDLIK, MÜRAVABA jne. ... mis siis, et enne "mõned korrad jootekolbi" vajab. Mina eelistaks siiski viimast varianti.

Edukateks sidedeks oleks hädavalalik minu meelest isegi 3 eeltingimust:
1. väga hea(d) antenn(id)
2. tundlik ja müravaba vastuvõtja + (võimsam) saatja koos juurdekuuluvaga
3. operaatori meisterlikkus
Võiks lisada ka 4.-nda: arvuti + tarkvara ... aga jäägu see hetkel alternatiivina.

Aga vot see p.2 olekski hetkel sihikul.
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 20:57 
Eemal
Kasutaja avatar

veel üks viide:

the FT950 was a good radio when it came out and it still is a good radio. It had triple band stacking, IF DSP, three built in roofing filters, a built in high stability TXCO, better 2kHz dynamic range than the FT2000 and none of the FT2000's RX problems and there wasn't anything to touch it at the price it was, being basically a single tuner FT2000 with all the filters you'd normall pay for but with none of the FT2000's problems. The FT950s shortcomings are down to two things. The first is building to a lower price which hit the quality of the materials use but also led to the main problem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 21:35 
Eemal
Kasutaja avatar

p2. tundlikkus - selle üle pole vaja muretseda. Kõik pakutav on LL peal alla bandimürade. On aga näitaja - dünaamika, mis tõesti on suuresti varieeruv. Suur dünaamika on aga otseses seoses hinnaga, mis teha. Kui tippvõistlejaks ei püüdle, kaalub odavam hind muu ilmselt ülesse.
p4. arvutiga ühildavus on ilmelt kõigil selle aastatuhande mudelitel
Tinutuskolvi jm. temaatikat oskab paremini iseloomustada ES1II . Ise olen Kenwood austaja ning nurisemiseks põhjust ei ole.
Peaasi, et ise midagi ebasti ei tee. Transiiverid on antenni poolt suhteliselt hästi kaitstud. Kõik muud sisendid ja juhtimisotsad on aga üldiselt kaitsetud igasuguse liigpinge seisukohalt, otsesed või indutseeritud.

Jäävad veel muud mugavused, ATU, mitu antenni, CW võti sees, saatemälud, kaks pilli ühes, mida saab otse juhtida, mis ainult läbi menüüde jms.

Igaühel oma lemmik, kes millega ära harjub...

Hellar, 7FU

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Nov 2011, 22:25 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:
agentuur OBS andmetel head transiiverit ei ole veel tehtud. Ja need mis on tehtud on võrdväärselt viletsad nii, et valikut ei ole, tuleb üks ära võtta.

Siin on väga huvitab artikel ,ainult vene keeles, sama temaatika : http://radx.ru/radios_02_28_radx.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Nov 2011, 10:29 
Eemal

Minu poolt küll tänud kõigile kolmele eelpostitajale nende infode eest!
Aimar, ES2CM, foorumist on kasu küll - kui ma siin juttu poleks üles võtnud, ei oleks Sinu käest eile 900 MHz-il asjalikku juttu kuulnudki! Tänud ka siitkaudu!
ES3JM, mulle vene keelest arusaamine probleemi ei tekita, võiksid alati selliseid infosid toimetada. Vene foorumites on ka tihtipeale väga põhjalikke ja tipptasemel analüüse!

Aga nüüd:
-Bob, kas ostsid selle FT-950 ära või? Mäletan, et kunagi Sa otsisid seda(?). See peaks Mardil, ES3BM kah olema, saame siis küsida kui miski huvi pakub. Tõnis, ES2TL, küll natuke materdas selle 950 antennituuneri osa (kui õigesti mäletan?), aga eks saab seda ju uurida veel ...
-Hellar, mina olen Sinuga 101% nõus. Suur dünaamika - yes! Mürade kohalt veel niipalju, et oma eelpostituses olen end veidi kahetimõistetavalt väljendanud - ma pidasin silmas väikseid mürasid ka selles mõistes, et pill ise (oma skeemi effektiivsusega) eetrist tulevaid kõikvõimalikke lisamürasid võimalikult palju alla suruks. + muidugi pilli väike omamüra, mis on muide erinevatel konkreetsetel exemplaridel (ka samast margist!) vägagi erinev!!
Aga kõik taandubki ühe pilli juures lõpuks kasutaja individuaalsusele. Mina tahan arvestada sellega, et teistkordselt ma enam sellisel tasemel pilli oma elus ilmselt osta ei jõua ja pean siis jätma nö. lisade näol tulevikuks perspektiivi ... kes teab, mille vastu huvi võib tekkida ja kui (kallivõitu) pill seda siis ei võimalda - ongi kööga!
Aga mu prouake itsitab, et oled 50 autot läbi proovinud, proovid 50 pilli ka!... Ei julge vaielda - naistele jääbki tihtipeale õigus!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Nov 2011, 12:05 
Eemal

ES6EI kirjutas:
Mina tahan arvestada sellega, et teistkordselt ma enam sellisel tasemel pilli oma elus ilmselt osta ei jõua ja pean siis jätma nö. lisade näol tulevikuks perspektiivi ... kes teab, mille vastu huvi võib tekkida ja kui (kallivõitu) pill seda siis ei võimalda - ongi kööga!

Olgu see pill kuikallis tahes varsti ostad jälle uue.
Ega see pole Fiskars-i labidas et kestab kogu elu kui just meelega ära ei lõhu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Nov 2011, 15:42 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Mina eelistaks siiski ...
3. operaatori meisterlikkus !!!

Ideaalvariant: hea tükk + ES6EI poolt pakutu.

Viimati muutis Evo, 20 Nov 2011, 15:50, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10