HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 16 Dets 2017, 05:26

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: WEBSDR
PostitusPostitatud: 14 Nov 2017, 16:25 
Eemal

Kas keegi oskaks öelda, kuidas juhtida WEBSDR kaudu oma TRX. Näiteks ma kuulan 5MContest softi WEBSDR (ES3AT või ES4O websdr) ja tahaksin niimoodi teha, et minu TRX näiteks pleks sünkroonis WEBSDR sagedusega. Muutes hiirega WEBSDR sagedust või bändi , muutuks ka K3 sagedus jne. Pikk jutt aga järsku oskab keegi anda nõu.

de ES1BH

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: WEBSDR
PostitusPostitatud: 15 Nov 2017, 21:10 
Eemal
Kasutaja avatar

SDRMAX soft koos QS1R-iga oskab seda teha. Kindlasti on palju teisigi softe mis seda teeb. Vist PowerSDR ka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Nov 2017, 15:41 
Eemal

Kui sul on omal SDR olemas, siis enamus softe oskab SDRi ja trensiiverit sünkroonis hoida.

Kui aga tahad sisendiks kasutada internetis olevat SDRi siis mina olen kasutanud SDR-Console ja QtRadio tarkvara, mõlemad kasutavad data kompressiooni ja toetavad ernevaid SDR mudeleid. Kõige kavalam on muidugi kasutada üldse võrgupõhist SDRi (näiteks RedPitaya), aga selleks peab hea neti ühendus olema.

Selle aga ütlen ära, et SDR-Console ja QtRadio tarkvaraga otse WebSDR külge ühenduda ei saa. Ja nii minuteada mitte ühegi tarkvaraga ei saa!!! WebSDR tehtigi selleks, et sinna saaks ainult üle veebi ühenduda...

Mis aga ES4O SDRi puudutab, siis vastuvõtu signaal saadetakse enne WebSDRi laiali ka erinevatesse teistesse tarkvaradesse (CW Skimmer server jne). Näiteks saab QtRadio abil ühenduda ES4O SDR külge - vastuvõtt käib läbi QtRadio mis siis juhib sinu enda transiiverit, kui saatele tahad minna... Vastuvõtusignaal on 100% sama mis on ES4O WebSDR peal

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Nov 2017, 20:39 
Eemal

Mul ei lähe millegipärast see QTRadio käima
ei leia ühtegi serverit ülesse

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Nov 2017, 16:40 
Eemal

Javascriptiga mängides võid ehk saada ka miskit. Kui seal all olevate majakate kirjadele klikid, siis kututakse välja järgnev funktsioon:
Kood:
setfreqm(b,10144,'cw');
Kui selle üle kirjutad, siis põhimõtteliselt saad ümberkirjutatud funktsioonis edastada ka mujale antud sageduse. Aga see selline teoreetiline lahendus.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid