HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 14 Nov 2019, 09:35

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 11 Okt 2015, 12:46 
Eemal

Tere Arvo! ok,tubli mees- aga kui selle SRTV numbri ka kusagilt leiaks? Esko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Okt 2015, 00:43 
Eemal
Kasutaja avatar

es8co kirjutas:
GM Hunt ! Mida rohkem mõtted teemale rändavad seda selgemaks asjalugu klaarub. Lugu siis peaaegu täpselt selline. Sellal ilmus tehniline brošüür "Side, raadio, televisioon" (midasi praeguse "Kodutohtri" või ehk oli natukene mahukam- pabermaterjal oli igatahes parem ja siledam) ja keegi oli seal avaldanud hea artikli kuidas QRA-lokaatorite vahekaugust täpselt välja rehkendada. Samas oli ka Eesti kontuurkaart Pärnu lahega ja puha ning see kõik QRA ruudustiku ja kahekohaliste tähtedega MT, MS,LS,OV...täidetud. Kõrval aga ära toodud kogu asjakohane rehkenduse järjekord. Üle klahvide "в/о" "f" "прг" andmed kalkulaatorisse ja siis polnudki rohkem vaja kui sisestada kaks QRA lokaatorit n: MT54J ja LS14A ning vajutada klahvile "в/о" ja "с/п" ning oligi vahekaugus käes.

Ööd, 8co!
Selge. Raamatukogus natuke tuulata ja saaks artikli kätte. Huvitav oleks näha, mis algoritmi kasutati ja võrrelda selle
täpsust tänapäeval kasutusel olevaga. Praegu reeglina konverditakse LOC kraadideks/minutiteks ja siis Haversine valem.

http://www.movable-type.co.uk/scripts/latlong.html

Venelastel ka selline veebipõhine arvutus.

http://gosh-radist.blogspot.com.ee/p/qth.html

ps. Aga Б3-34 asemel soovitaks ikkagi võtta sul MK61, kui sa juba seda teed otsustad minna.
See on 34'ga igati kokkusobiv, kuid uuem ja täiustatum. Kõik 34 asjad jooksevad ka seal.
Osta.ee's on neid naeruväärse hinnaga liikunud. Minuarust on MK61 üks ilusamaid vene
kalkulaatoreid, kui disaini vaadata. 34 on ääretult kole.

Manused:
Elektronika-MK61-2-M.jpg
Elektronika-MK61-2-M.jpg [ 83.28 KB | Vaadatud 10050 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Okt 2015, 10:10 
Eemal

GM Hunt ! Jah, aga kõigepealt on vaja brošüür kätte saada. Käisin Pärnu Keskraamatukogus. Seal soovitati otsida Tallinna Rahvusraamatukogust, Tallinna Ülikooli arhiiviraamatukogust Rävala 10,Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogust. Vaid Tallinna Ülikooli arhiiviraamatukogu laenutab ajakirju oma lugejatele välja. Mujalt peaks saama koopia teha. Pärnus "Side, Raadio, Televisioon" brošüüri enam sees ei ole... 73! Esko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Okt 2015, 11:36 
Eemal

Tere!
Leidsin üles SRTV kolmanda numbri aastast 1980 ja tegin paar pdf faili .... äkki pakub kellelegi huvi. Failid leiate aadressilt
http://kultuur.edu.ee/~tonuk/QRB/

73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Okt 2015, 15:26 
Eemal

jobuke kirjutas:
Tere!
Leidsin üles SRTV kolmanda numbri aastast 1980 ja tegin paar pdf faili .... äkki pakub kellelegi huvi. Failid leiate aadressilt

73!

Esko, seal see on...Tänapäeval see värk ei kõlba kuna nüüd on see WSG84 süsteem kasutusel...aga torkida võib ikka.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Okt 2015, 17:36 
Eemal
Kasutaja avatar

jobuke kirjutas:
Tere!

Tänan!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Okt 2015, 00:35 
Eemal

GN ES1CW
Arvo, järelikult pidi olema veel keegi kes Heiki põhjalikele andmetele tuginedes lõi programmi kus võtmefiguurideks olid just 5- kohalised lokaatorid sest muidu ma poleks oma Б3-34 meestele vahekaugusi saanud. See käis lühidalt ja lihtsalt... Võimalusel tuleks nüüd 1980 SRTV aastakäik üle
vaadata. 73! Esko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Okt 2015, 08:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Venelaste foorumist leidsin sellise programmi listingu.

http://forum.vhfdx.ru/programmy-dlya-ra ... ernetu/15/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Okt 2015, 09:32 
Eemal

GM Hunt ! Tõepoolest. Materjali oli seal igasugust. Kõige lähedasem aga UA4API-lt, kus ta
oli leidnud UA3MBJ, Nikolai poolt kahekümnendatel kirjutatu. Jah, programm just Б3-34 tarvis
kuid minule jääb sellest ikkagi väheks- üks käsikirjas leht- teise inimese poolt koostatud programm.
TNX 73! Esko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Okt 2015, 11:27 
Eemal

es8co kirjutas:
GN ES1CW
Arvo, järelikult pidi olema veel keegi kes Heiki põhjalikele andmetele tuginedes lõi programmi kus võtmefiguurideks olid just 5- kohalised lokaatorid sest muidu ma poleks oma Б3-34 meestele vahekaugusi saanud. See käis lühidalt ja lihtsalt... Võimalusel tuleks nüüd 1980 SRTV aastakäik üle
vaadata. 73! Esko

Mäletamist mööda AW tegi seda päris omapäi, programmi loogika sai mingist väljamaisest artiklist...
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Okt 2015, 15:08 
Eemal

Jah, ok ok Arvo, kuid minu teadmiste juures pidi esitatud arvutuskäik olema sedavõrd
arusaadav et ma oskasin teda taskuarvutis kasutada. See esimene leid 1980 märtsikuu
RSTV ei jää viimaseks- see õige artikkel on veel peidus, seal nagu oleks olnud maakaart
ja arusaadav näide programmi kasutamisest ja see kõik oli kindla peale eesti keeles ning
küllap ka samuti SRTV-s sest mis erilist kirjandust tollal mulle ikka kätte sattuda võis??
73! Esko

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Okt 2015, 05:38 
Eemal
Kasutaja avatar

es8co kirjutas:
Jah, ok ok Arvo, kuid minu teadmiste juures pidi esitatud arvutuskäik olema sedavõrd
arusaadav et ma oskasin teda taskuarvutis kasutada.

Hommikust,

Minu jaoks on kogu asja juures üks müstika - kuidas saab B3-34 sisse sisestada lokaatori ruutu?
Programmeeritav kalkulaator, jah, kuid siiski vaid kalkulaator, mis toimetab ainult numbritega.
Lokaatoris on ladina tähed, kuidas need sisestada kalkulaatorile?

Kui nüüd eeldada, et lokaator -> kraadid/minutid/sekundid teisendus teha eraldi, on kõik muu
imelihtne.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Okt 2015, 08:09 
Eemal

Hommikust
Tee või tina, ei mäleta mida sisestasin, käis lihtsalt, liiga paju aega tagasi. Sellel teemal enam ei esine

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Okt 2015, 10:52 
Eemal

Hunt kirjutas:
es8co kirjutas:
arusaadav et ma oskasin teda taskuarvutis kasutada.

Hommikust,

Minu jaoks on kogu asja juures üks müstika - kuidas saab B3-34 sisse sisestada lokaatori ruutu?
Programmeeritav kalkulaator, jah, kuid siiski vaid kalkulaator, mis toimetab ainult numbritega.
Lokaatoris on ladina tähed, kuidas need sisestada kalkulaatorile?

Kui nüüd eeldada, et lokaator -> kraadid/minutid/sekundid teisendus teha eraldi, on kõik muu
imelihtne.

Nii see oligi, osa tööd oli paberil, number X= tähele Y jne. Pealegi see arvutus kehtis piiratud geograafilisele alale (Eesti/Läti, Soome, Leningradi obl) s.t. tähemärke oli vähe jms. Ja minu mäletamist mööda mingit suuremat lokaatorite kaarti avaldatud küll ei olnud. Heikil oli küll selline oma jutitud Eesti lokaatorite kaart tiheda võrguga aga ega see nüüd küll õige ei olnud tänu vigasele aluskaardile. Aga seda kasutati Välipäeva jaamade omavahelise kauguste (punktid!) mõõtmiseks.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Okt 2015, 18:33 
Eemal

Praegusel ajal pole vist enam mõtet hakata tegelema "pabertööga" (vist oli 1984 aasta 11 SRTV numbris tabelid uuele süsteemile üleminekuks olemas!) .... lihtsam on minna näiteks lehele
http://www.arrl.org/grid-squares
ja valida sobiv tööriist eesmärgi saavutamiseks (kui logiprogramm seda ei võimalda!). Paraku kasutavad nad kõik qrz.com lehe andmeid! ... mis pole ju paha ......
73 de

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10