HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 11 Dets 2017, 07:59

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ES-QTC järgseid mõtteid
PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 13:26 
Eemal
Kasutaja avatar

2014 kevadkoosoleku artikli lugemise järgselt tegin ühe eksperimendi. Viimase tulemusi ei pea õigeks vaid enda teada jätta.

Kõnealusest artiklist selgus järgmisi fakte. 1) QSL büroo + klubiruumid saab lähiaegu ERAÜ-le maksma 5000 eur aastas. 2) Põhiosa ERAÜ rahast kulub QSL-majandusele (postikulud, palgatööjõud, ruumid) 3) 2014 laekumine 389 liikmelt prognoositav 5969 eur. Teeb 15.35 per nägu, mitteliikmeid on ca 200.
3) ca 100 liikmest maksuvõlglasele saatis ERAÜ Omniva tigupostiga meeldetuletused, ca 20 kirja saabusid avamata tagasi (aadress väär).

Nüüd peaküsimus, miks suur osa hamisid pole ERAÜ liikmed ja miks suur osa liikmetest ei maksa liikmemaksu. Vahetasin sellel teemal mõtteid ühe ERAÜ juhatuse liikmega. Viimase seisukoht, et küsimus on suhtumises, mitte maksu määras. Otsustasin viimast väidet kontrollida praktikas.

Kuna ERAÜ-l jätkub tegemist võlglastegagi, siis mina otsustasin tegeleda mitteliikmetega, seda siis Raplamaa plaanis. Et siis selgitada, miks polda ERAÜ liikmed. Esmalt – ma ei ütleks ühegi Raplamaa mitteliikme kohta, et neil puudub huvi raadioasjanduse vastu, viga “suhtumises”, vms. Vastupidi - mitteliikmed pigem moodustavad isegi aktiivsema osa kohalikel hamiüritustel. Peale Tallinna klubi tuleb meil ju veel omagi klubi eest hea seista. ERAÜ liikmemaks on hetkel 35 eurot. See raha läheb 100% nö vabariiklikku fondi. Olen veel jahiseltsi liige. Aastamaks 30 eurot, viimasest 30% (9 eurot) läheb vabariiklikuks (EJS) makseks, ülejäänu 21 eurot jääb aga oma kohalikule klubile.

Räägitakse, et peale Eesti on veel Teine Eesti. Näen seda Teist Eestit iga päev. Seda ka Raplamaa hamide näiteil. Ja et vahel võib saabuda selliseidki päevi, et oleks küll vaja perele süüa osta, aga palgapäev alles ülehomme. 35 eurot on paraku siiski juba selline raha, millise väljakäimisel paljudki enne mõtlevad…

Et oma jutuga juba mitte liialt venima jääda, siis kohe Raplamaa küsitluse lõpptulemi juurde, veidi matemaatikat ja ühtlasi ka ettepanekud.

1) ERAÜ liikmeks olekust tuleks lahutada kohustus pidada ülal QSL-büroood
2) Kui ERAÜ aastamaks oleks 7 eurot lisanduks Raplamaalt 7 uut liiget, lisaks 3 võtaksid “asja” kaalumisele
3) liikmemaks kõigile ühtne, st penskarid pole sooduste alla (penskarid ju moodustavadki peatselt ERAÜ põhituumiku )
4) liikmemaks selline, et oldaks ka üksnes solidaarsusest
5) ERAÜ ei peaks koosnema üksnes OSL-de/maade kogujatest ja kontestmenidest – ERAÜ võiks liita kõiki raadioasjanduse huvilisi (sest mis hamid need rebasejahtijadki on)
6) Igas regioonis oma “maksuhaldur” kes oskab igale hamile individuaalselt läheneda, kogub regiooni maksud ja kannab kogutu ERAÜ arvele lisades nimekirja, kes tasus liikmemaksu, kes soovib ka QSL-e ERAÜ kaudu vahetada.

Nüüd matemaatikat:
2014 laekumine 389 liikmelt prognoositav 5969 eur. Teeb 15.35 per nägu, mitteliikmeid on ca 200
Kui liikmemaks oleks aga 7 eur, kõigile erandita (noored, vanad, pereliikmed, puudega). Raplamaa näiteil lisanduks siis uusi liikmeid oluliselt, ca 80% mitteliikmetest! Võtame Raplamaa 80%-le Eesti mastaabis "mustema" stsenaariumi, et 200-st mitteliikmetest lisandub 100, seega 489x7=3423 eur
QSL-büroo teenuse kasutaja (lisa)aastamaks saaks olema 25 eur. Oletame, et kasutavad alla pooled, näit. 180 liiget, 180x25=4500 eur. Kokku seega laekuks mudeli 7+25 korral eeldatavalt 7923 eur kogu laekumine + 100 uut liiget. Seega ERAÜ liikmeskond on suurenenud ja rahaline baas kasvanud prognoositavalt 5969 eurolt 7923 eurole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 13:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina oleks ka nõus 7€ liikmemaksu puhul kohe liikmeks astuma.
ES3KRL

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 14:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina oleks ka nõus 7€ liikmemaksu kuus maksma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 14:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere!

Kuna olen samuti noorte amatööridega tegelenud ja mitmeid kordi ka vestelnud aastamaksu teemal (viimati Laitse koosviibimisel, kus olid ka Rapla noored amatöörid esindatud), üteks oma arvamuse asja kohta.

Olen aru saanud, et noorte liitumine ühinguga ei olene siiski nii väga liikmemaksu suurusest (2,5 € kuus), vaid sellest, kelle vaatenurgast on neile liikmemaksu asja selgitatud. Samuti pole sugugi kindel, et kõik väljapakutud sajast liituksid ühinguga siis, kui aastamaks oleks 7 €, osad tahavadki olla omaette, nn "vabad hundid".
Oletame, et kõik need sada siiski liituvad, see teeb kokku 389 senist liiget + 100 uut liiget = 489 liiget x 7 € = 3423 €. Sponsorite abile pole mõtet loota, see pole enesestmõistetav nähtus.

Viimastel aastatel teenustasude mitmekordset tõusu arvestades, mitmele üritusele 3423 € aastamaksust jätkuks?
Alustades kasvõi ERAÜ kodulehe domeeni ja serveri kasutamise maksust. ES QTC trükkimine, talvepäeva korraldamiseks ruumi üürimine, ühingu üldkoosoleku tarvis ruumi üürimine, suvise kokkutuleku koha ja toitlustuse üürimine, ERAÜ võistluste tarvis diplomite kujundamine ja trükkimine, auhinna karikate muretsemine koos graveerimisega.

Loomulikult võib väita, et neid üritusi polegi vaja, las igaüks eksperimenteerib väikese pundiga oma regiooni nurgas, aga kas siis on üldse ühingut vaja.

Ettepanek kõigile ühesuurusest liikmemaksust. Kas on ikka õige koguda sama suurusega liikmemaksu noorelt, koolis käivalt õpilaselt ja juba tööd tegevalt, palka saavalt amatöörilt?

Ettepanek uuest liikmemaksu kogumisest, et igas regioonis peaks olema kohalik "maksuhaldur", kes korjab seal maksud kokku ja kannab siis korraga üle ERAÜ-le. Kas on keegi võimeline nimetama kasvõi üht amatööri igast regioonist, kes oleks nõus sellega tegelema?

Ja QSL büroost. On juba mitmel üldkoosolekul olnud nurinat, et miks peab selle töö tegijale maksma. Jällegi, nimetage kas või üks amatöör, kes oleks nõus QSL büroo töö oma kaela võtma tasuta. Niikuinii, kui CW sellest tööst loobub, laheneb asi üheselt, QSL büroo lakkab olemast, samuti vajadus seda üleval pidada ja probleem, kes peab maksma. Kõik saadavad / saavad paberkaardid "direct".

Nii et ikkagi jääb ühingule kogu aasta üritusteks ainult 3423 €.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 15:26 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2RDX kirjutas:
Nii et ikkagi jääb ühingule kogu aasta üritusteks ainult 3423 €.

Küllaltki levinud, et rahvuslikud hamiliidud on lahutanud QSL-büroo teenuse liikmestaatusest. Jah, meilgi oli aruteluks, et QSL-büroo kõigile sunduse kadumisel võib see teenus löögi alla sattuda. Kui aga QSL-de kogujad ise ei soovi oma kaartide saatmise kulusid katta, siis küsimus, kes seda siis veel tegema peaksid?

Raplakate kohalt on es3ki juba nõusoleku andnud olemaks "maksuhalduriks". Püüame lisaks ka kuidagi oma kohaliku klubi majandamisega veel hakkma saada - seni oleme saanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 15:50 
Eemal

es6tx kirjutas:

35€ aastas paneb juba kukalt kratsima. 7€ kuus oleks selgelt liiast :). Usun, et pidasid ikka aastat silmas.

Sidet ma väga ei pea (viimasest sidest on aasta-paar möödas) ja sellele osale mis mulle huvi pakuks (ehitamine) klubi lisaväärtust ei anna. Liikmemaksu tasun pigem solidaarsusest, n.ö hea asja nimel. Kuna minu mättaotsast vaadatuna on tegemist puhta sponsorlusega ja minu liikme staatuse peatamine ei too mulle mingeid muudatusi mis minu tegemisi pärsiks (Pigem vastupidi, raha jääb alles), siis ei aja ma näpuga järge, kas mul liikmemaks on tasutud või tasumata. Samuti ei käi ma ERAÜ lehel surfamas (seal pole mulle huvitavat infot). Ainus moodus minusuguselt 'pühapäeva' või 'trendi' amatöörilt raha kätte saada on saata meeldetuletus koos summa ja rekvisiitidega, kui õige aeg käes. Kirja kirjutamine pole suurt pingutust nõudev tegevus. Selle tagajärg aga peegeldub klubi arvel. Hea asja nimel olen valmis toetama ikka.

Et pilti veel segasemaks ajada, siis pakuks välja ka alternatiiv variandi, et liikmemaksu suurus on vaba. Sarnast skeemi rakendasime ühes spordiklubis raha kogumiseks. Mis oli tulemuseks... kõik seotud isikud maksid. Kes 5, kes 10, kes 50, kes 200 ja kes enam eur'i. Igaüks panustas vastavalt oma võimalustele. Summaarne laekumine oli algselt eeldatud summast (osalised x 20€) kordi suurem. Miks nii juhtus? Osadele osalistele oleks 20€ käinud üle jõu ja nad ei oleks üldse oma panust sellesse ettevõtmisse andnud. Teised olid valmis panustama oluliselt rohkem, sest neil oli (on) see võimalik. Fix 20€ puhul oleks nad maksnud täpselt niipalju ju küsiti.

Kokkuvõtteks loeb hea tahe ja valmisolek sellesse panustada.

QSL'i teenuse lahutamine liikmemaksust toob QSL'i sorteerijale lisa tööd. Peab veel järge pidama, kas saabunud QSL on ikka vastava teenuse eest maksnud või mitte ja kui pole, kas siis tuleks kaart tagasi saata või ikka pigistataks silm kinni ja annaks kaart ikka üle. Ikkagi oma klubi liige ju? Äkki suisa naabrimees või sõber?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26 Veebr 2015, 23:14 
Eemal

Ei pea viimastel aastatel end nii suureks amatööriks, et tarbiks aastas 35 euriku eest teenust. Sellepärast ongi maks aastaid tasumatta ja ei kavatsegi selliseid summasid maksta. Teistes mulle teadaolevates klubides on aastamaks umbes 10€ .
Kuni 10€ aastamaksu olen nõus koheselt maksma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Veebr 2015, 08:47 
Eemal

VeikoK kirjutas:
es6tx kirjutas:

35€ aastas paneb juba kukalt kratsima. 7€ kuus oleks selgelt liiast :). Usun, et pidasid ikka aastat silmas.

Sidet ma väga ei pea (viimasest sidest on aasta-paar möödas) ja sellele osale mis mulle huvi pakuks (ehitamine) klubi lisaväärtust ei anna. Liikmemaksu tasun pigem solidaarsusest, n.ö hea asja nimel. Kuna minu mättaotsast vaadatuna on tegemist puhta sponsorlusega ja minu liikme staatuse peatamine ei too mulle mingeid muudatusi mis minu tegemisi pärsiks (Pigem vastupidi, raha jääb alles), siis ei aja ma näpuga järge, kas mul liikmemaks on tasutud või tasumata. Samuti ei käi ma ERAÜ lehel surfamas (seal pole mulle huvitavat infot). Ainus moodus minusuguselt 'pühapäeva' või 'trendi' amatöörilt raha kätte saada on saata meeldetuletus koos summa ja rekvisiitidega, kui õige aeg käes. Kirja kirjutamine pole suurt pingutust nõudev tegevus. Selle tagajärg aga peegeldub klubi arvel. Hea asja nimel olen valmis toetama ikka.

Et pilti veel segasemaks ajada, siis pakuks välja ka alternatiiv variandi, et liikmemaksu suurus on vaba. Sarnast skeemi rakendasime ühes spordiklubis raha kogumiseks. Mis oli tulemuseks... kõik seotud isikud maksid. Kes 5, kes 10, kes 50, kes 200 ja kes enam eur'i. Igaüks panustas vastavalt oma võimalustele. Summaarne laekumine oli algselt eeldatud summast (osalised x 20€) kordi suurem. Miks nii juhtus? Osadele osalistele oleks 20€ käinud üle jõu ja nad ei oleks üldse oma panust sellesse ettevõtmisse andnud. Teised olid valmis panustama oluliselt rohkem, sest neil oli (on) see võimalik. Fix 20€ puhul oleks nad maksnud täpselt niipalju ju küsiti.

Kokkuvõtteks loeb hea tahe ja valmisolek sellesse panustada.

QSL'i teenuse lahutamine liikmemaksust toob QSL'i sorteerijale lisa tööd. Peab veel järge pidama, kas saabunud QSL on ikka vastava teenuse eest maksnud või mitte ja kui pole, kas siis tuleks kaart tagasi saata või ikka pigistataks silm kinni ja annaks kaart ikka üle. Ikkagi oma klubi liige ju? Äkki suisa naabrimees või sõber?

Üldjoontes jagan Veiko arvamust.Siiski võiks olla mingi miinimum,mis oleks kohustuslik.Sidede pidamise kohalt olen samasugune ,,pühapäevaamatöör,, kui sedagi,sest minu peamine huvi on VHF ja UHF,kus eriti suurt korrespondentide hulka ei ole.Samuti ei näe ma silmapiiril kedagi,kes sarnaselt Arvoga viitsiks seda QSL-büroo koormat peaaegu puhtast entusiasmist vedada.Ja laupäevased ümarlauad,mille ettevalmistamine pole mitte viie minuti töö.Rääkimata muust,mis mahub mõiste ,,tehniline koordinaator,, alla.Eks meil ole kõigil see eestlasele igipõline omadus,mis mõnel väljendub kadedusena,mõnel tungiva vajadusena kedagi/midagi hukka mõista või maha teha.Peaks nagu selleks jõudu soovima,kuid mitte ei paindu keel seda tegema.

Rahu,härrased,ainult rahu.Olgem igaüks ise,kuid olgem ka ühel meelel.

Parimate soovidega
Priit, ES1MM. 73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Veebr 2015, 10:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Teemaks on, kas leidub lahendusi ERAÜ liikmeskonna suurendamiseks, ühtlasi ka ERAÜ rahalise baasi parandamiseks. Kas on normaalne, et kolmandik (ilmselt rohkemgi) ERAÜ liikmeist vajab paberkandjail meeldetuletusi + mitusada hami ei soovi ERAÜ-sse kuuluda? Raplakatest mitteliikmete hulgas sai viidud läbi küsitlus ja viimase tulemite baasil pakutud välja lahendusi. Tänaseks näitas otsing "not member" ERAÜ callbookis juba 288 mitteliiget. Et ainult rahu ja olgem ühel meelel!? Nende 288 koht polegi ERAÜ-s!?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Veebr 2015, 19:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Aitäh, Meelisele, et teema üles tõstis. Olen temaga paljuski nõus, saatsin mõne neist oma ettepanekuist ka ühingu weebiküsitlusele vastuseks.

Maksin ka ise ühingu k.a. liikmemaksu peamiselt solidaarsusest. QSL kaartide saatmise ja vastuvõtu büroo kaudu olen ma praktiliselt lõpetanud. Vastan endiselt üle büroo mulle saadetud kaartidele, kuid ise esimesena kaarte büroo kaudu ma ei saada. Viimati öeldul on mitu põhjust, millega ma käesolevat teemat ei sooviks koormata.

Minu ettepanekud ühingu napi eelarve otstarbekamaks kasutamiseks ning liikmete arvu suurendamiseks läbi ühingu populaarsuse tõusu on:

- liikmemaks võiks jääda seniselt diferentseerituks, sõltuvalt sissetulekust või selle puudumisest (ma ei usu, et u keskmist palka teenivale amatöörile oleks see 35 raha aastas ülejõukäiv, aga kui on, siis mail to: ja küllap tullakse vastu). Õpilastele ja pensionääridele kehtib vist praegultki soodusmaks.

- QSL büroo võiks ka käima jääda, kuid vaid neile ühingulastele, kes seda soovivad ja lisatasu eest. Manageerimine ei too mu arust just supper keerukust juurde, kuigi pisut tülikust siiski, mille lisatasu eest teenuse soovijad selle ka ise kinni maksaksid (ma ei hakka siin raha arvutama).

- kindlasti tuleks ka tugev kokkuhoid, kui võistluste võitjad ise oma karikad välja ostaksid (juhul, kui nad soovivad). Ma ei usu, et see tippvõistlejaid kuidagi diskrimineeriks või veel vähem raadiospordi juurest eemale peletaks. Pigem on see eeskätt õiglane nende ees, kes ei võistle või kes oma diplomite, pean silmas eeskätt "Estonia Award" diplomeid, on ise nende marginaalse väljaandmise kulu siiani pidanud ise tasuma.

- korra aastas ilmuv ES-QTC paberkandja võiks olla nö ettetellitav, ettemaksetav. Ühingu liikmele ja mitteliikmele erineva raha eest. See kindlustaks ajakirja saamise, selle saatmiskulud ning võimaldaks diraaži, trükikulusid optimeerida.

Kogu raha eest, mis sellest mõistlikust kokkuhoiuprogrammist üle jääks, võiks asutada korra aastas välja antava ühingu eripreemia vms. näiteks tublimatele harrastuse propageerimisele kaasaaitaja, noorte amatööride seas harrastuse propageerimise (klubiline tegevus vms). toetuseks, jne jne ...

73! de ES2TL

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Veebr 2015, 23:23 
Eemal

Kuniks teema on kuum tahaks ka tuld sorkida ...

- auhindade väljaostmine on intrigeeriv idee. Aga ma ei pea seda ikkagi õigeks. Auhinnad on ikkagi kasvõi mingilgi moel motiveerivaks vahendiks - soov ilusat läikivat asja saada. Ja ei saa ju sunniviisiliselt võitjalt nõuda karikaraha, kui see on valmis tehtud aga too ei soovigi seda omada ja kinni maksta. Mis selle graveeritud metallkopsikuga siis peale hakatakse? Võib-olla oleks siin lahendus, et aegsasti enne premeerimist uurida, kas inimesed soovivad üldse karikat ja selle võrra vähendada auhindadele minevaid kulutusi.

- ERAÜ juhatuse liikmed (va. Mati) võtavad siin ERAÜ foorumis väga vähe sõna. Kasvõi selle teema raames võiks nüüd rohkem osaleda.

- ERAÜ rahulolematud liikmed ja mitteliikmed võiksid rohkem välja öelda, millist ühingut nad tahavad, kas üldse tahavad ja kui suure summaga aastas nad on nõus ühingut toetama oma soovide elluviimisel. Ilma tagasisideta ei toimu ka muutuseid.

Algsest postitusest:
1) ERAÜ liikmeks olekust tuleks lahutada kohustus pidada ülal QSL-büroood
Kes maksab kinni aja- ning postikulu, mis läheb büroosse saabunud teenuse eest mittemaksja amatööri kaartide tembeldamisele ja tagasisaatmisele? See võib ju olla selle amatööri laiskus korrespondendi informeerimisel QSO ajal või Interneti callbooki kaudu, et ta ei vaheta kaarte büroo kaudu. Seda tuleb ette palju.

2) Kui ERAÜ aastamaks oleks 7 eurot lisanduks Raplamaalt 7 uut liiget, lisaks 3 võtaksid “asja” kaalumisele
Ja mida nad 7 euro eest ERAÜ-lt saada tahavad? Kui soovid pole suured, võib-olla ei peagi liikmemaks suur olema.

3) liikmemaks kõigile ühtne, st penskarid pole sooduste alla (penskarid ju moodustavadki peatselt ERAÜ põhituumiku )
7 euro puhul aastas pole tõesti vahet. Mida põhituumik selle eest ERAÜ-lt ootab?

4) liikmemaks selline, et oldaks ka üksnes solidaarsusest
Äkki toimiks siin see "igaüks maksab oma võimaluste piires" aga mitte alla 12 EUR? 1 euro kuus...no kuulge..1 või kaks õlut kuus ära jätta ikka on võimalik

5) ERAÜ ei peaks koosnema üksnes OSL-de/maade kogujatest ja kontestmenidest – ERAÜ võiks liita kõiki raadioasjanduse huvilisi (sest mis hamid need rebasejahtijadki on)
Ühingu tegevus muutub sel juhul veelgi laialivalguvamaks. Aga ma usun, et ühing toetab, kui sa võtad vedada mingi traditsioonilisest raadioamatörismist kõrvale kalduva teema. Ja päris kindel on, et suur osa raadioamatööridest ei rapsi võstlustel ja ei frustreeri ennast pile-up möllus mingi liivariba nimel vaid naudivad oma hobi nii kuis neile just see meeldib. Raadioamatöör on reeglina paras individualist ja pujään.
Põhikirjas on öeldud, et tegevliige on üldjuhul raadioamatööri kvalifikatsiooniga. See jätab ruumi küll. Eraldi küsimus on, et mida need täiesti mitteamatööridest liikmed ühingult ootavad enda huvides?

6) Igas regioonis oma “maksuhaldur” kes oskab igale hamile individuaalselt läheneda, kogub regiooni maksud ja kannab kogutu ERAÜ arvele lisades nimekirja, kes tasus liikmemaksu, kes soovib ka QSL-e ERAÜ kaudu vahetada
Ei poolda kohalikke inkassomehi. See pigem kiirendab väljaastumise otsuseid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Veebr 2015, 08:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas tasub olla ühingu liige?
Eestis on momendil 288 amatööri kes pole ühingu liikmed. Kas tõesti kõik need 288 amatööri ei vaheta sidede kinnituseks QSL-kaarte? Ei usu.
Eesti Posti hariliku kirja saatmine väljapoole Euroopat maksab 1,30 €. Ainult 35 QSL-kaardi saatmine aastas läheb saatjale maksma 45,5 €, mis on 10,5 € rohkem, kui ühingu terve aasta liikmemaks 35 €. Aga vaevalt üks kehvapoolsemgi amatöör vahetab aastas ainult 35 QSL-kaarti.
Juba ainuüksi sellepärast oleks kasulik olla ühingu liige, et vahetada kaarte QSL-büroo kaudu. Ma saan aru vanadest, juba pensionieas amatööridest, kellel kodus karbid QSL-kaarte täis, neile tõesti ei paku enam erilist huvi kaartide juurdekogumine. Aga nendele ongi liikmemaks tunduvalt odavam.

Ei usu ka seda, et kõik need 288 mitteliiget vahetavad ainult E-QSL-kaarte. QSL-büroosse tuleb pidevalt mitteliikmetele tulnud kaarte. Miks peaks Arvo need ühingu liikmete rahade arvel tagasi saatma? Aga süda ei luba neid ka minema visata ja nii saavad ka mitteliikmed teiste arvel omale saadetud kaardid kätte. Väga mugav eks.

Samuti ei saa väita, et ükski mitteliige ei võta osa kohalikest võistlustest. Võtavad küll ja võtavad hea meelega vastu ka diplomid ja karikad kui saavutavad auhinnalise koha.
Väga madal on väita, et miks need kes võistlustest osa ei võta, peavad kinni maksma võitjate auhinnad. See kui keegi ise osa ei võta või auhinnalist kohta ei saa, on ainult nende oma viga.
Väga huvitav olekski teada nende arvamust, kes sidede kinnituseks QSL-kaarte ei vaheta ja võistlustest osa ei võta, mida huvipakkuvat näevad nemad selles raadioamatööri hobis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Veebr 2015, 11:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Oleks ülimalt tänuväärne, kui lisaks Raplamaale, veel mujalgi mitteliikmeid küsitletaks. Praegu kordub käesolevas mõttevahetuses järjest "mina ei usu, et...". Raplakatel on praegu see eelis, et me teame nüüd tõelisi põhjuseid. Meil pole enam vaja oletada või "ei uskuda". Meil on ka konkreetsed ettepanekud. Loomulikult vajavad needki laiapõhjalisemat arutelu. Aga vähemalt juba midagi on. Tänased 288 mitteliiget viitavad, et õige aeg ümberkorraldusi teha on mööda lastud. Kindlasti suudab ERAÜ majandada ka ilma tolle 288, kuid kuskilt saabub piir, millest väiksema liikmeskonnaga ühing pole enam väljastpoolt tõsiselt võetav.

Piirkonna "maksuhaldurist". Ei nõustu abs nendega, kes arvavad, et asi peabki käima läbi Tallinna. Lootus vaid pealinnale on viinud selleni, et me ei suuda hamisid isegi leida (Omniva poolt avamata tagastatud 20 kirja). Üksnes kohapealne aktiiv teab/oskab leida omi. Raplamaal küll pole "kadunud hingi". Kõigil on kõigi "omade" mobla nr-d teada.

Nagu juba öeldud, oli ca 80% Raplamaa mitteliikmeist päevapealt solidaarsusest nõus astuma ERAÜ ridadesse, soovimata seejuures midagi ilmtingimata vastu saada. Ülejäänud 20% aga hakkas juba mõtlema. Paraku pole maapiirkondes sissetulekud sellised, et 35 eurot loovutada üksnes solidaarsusest.

Taotluseks pole mitte QSL-büroo sulgemine, vaid et selle kulud kannaksid ka üksnes selle teenuse vajajad. Kuna QSL-büroo neelab nii otseselt, kui ka peidetult, lõviosa ERAÜ eelarvest, siis on siin suur reserv vähendamaks paberkaartidest mitte huvitatute maksukoormust. Ei nõustu ka abs tollega, et nüüd muutuks büroo tegevus keerulisemaks. Viimase vastu räägib ju asjaolu, et juba ongi 288 kutsungi omanikku, kellede korral tuleb jälgida, et mõni kaart "läbi ei lipsaks". Mis teha "valede" kaartidega. Lahendus siingi lihtne - osta kaart välja! Kui ei soovi osta - ahju! Elu on karm :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Veebr 2015, 13:26 
Eemal
Kasutaja avatar

S.m.o.t.t.
Qsl büroo huvitatuile lisamaksu eest
Kõik diplomid, karikad laureaatide omal kulul
Ajakiri ettemaksuga ning ettetellijatele

Teenuspõhiselt, kuid liikmetele soodustustega
.
.
.
.
Ja likmemaksu min

Viimati muutis ES2TL, 28 Veebr 2015, 14:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Veebr 2015, 13:59 
Eemal

Loen seda jutulõnga siin mõninga murega hinges. Senine võrdlemisi solidaarne klubi kipub mitmest otsast rebenema. Kuna ma ei ole ise kohutavalt pikalt (just sai 6 aastat) raadioamatöör olnud, ei oska ma arvata, mis on muutunud nt. 90.-ndate aastate keskpaigaga (sest NL ajaga võrdlus ei oleks vist tingimuste võrreldavuse mõttes päris korrektne)?. Kas tõesti vaid (paljude) asjaosaliste 20 aasta jagu vanemaks saamine? Väsimine? Aga võib-olla baltlaste rahvuslik eripära (väike vihje sellele, et Lätis on asjad raadioamatörismiga kuuldavasti juba õige kehvaks läinud, isegi kutsungite saamisega on raskusi ja pole kedagi, kes paremaks minemise eest seisaks)?

Mina arvan, et ERAÜ juhatuse poolelt võiks tulla küll algatus hästi läbi mõteldud ja sisuliseks analüüsiks sobiva küsitluse koostamise näol. Mis ei tähenda, et ühingu liikmed ei võiks või suisa ei peaks(?) võimalikele küsimustele/murekohtadele viitama ja ka küsitluse läbi viimisega aitama (nt. et jõuda võimalikult paljude raadiohuvilisteni, sõltumata nende mineviku või oleviku staatusest). Toetaksin sellist algatust mõlema käega. Kuna ERAÜ aastakoosolek on ca kuu aja pärast tulemas, siis see oleks ehk koht, kus selline küsitlus üheks oluliseks päevakorra teemaks võtta? Jäänud kuuga ehk mingeid ettevalmistusi teha?

Varem oli kirjutatud, et liikmemaksu laekumisega on probleeme. Olen olnud ühe teise veidikene sarnase ühingu alguse ja arengu juures olnud, ka aastaid selle juhatuses olnud. Mured on täpselt samad - inimesed (reeglina!) unustavad (sest igapäevaelu kohustuste "müra" kipub kord aastas ette tulevad asjad varjutama?), inimesed ei taha erinevatel põhjusel enam ühises ürituses kaasa lüüa, inimestel ei ole lihtsalt vahendeid. Nagu ERAÜ-gi puhul - inimeste kontaktid võivad aja jooksul muutuda ja ühel või teisel inimlikul põhjusel see info ei saa uuendatud. Olgem ausad, isegi rahvastikuregistris on väga palju aegunud infot (aga juhilubadega seoses on kord pigem majas - sest liikluspolitsei on arvestatav piitsahirm ;-) ). Minu arvates tuleb nende asjadega mingil määral leppida ning mitmel puhul anda parim, et asjaosalistel nood väikesed kohustused meeles püsiksid. Hästi toimiv süsteem (kindlasti olete pankades kokku puutunud) - taaskohtumisel küsitakse üle, kas olemasolevad andmed on õiged. Näiteks talvised ja suvised kokkutulemised, ühingu aastakoosolek jms. Pakkuda võimalust liikmemaksu tasumiseks ka nendel samadel üritustel. Ettevalmistus selleks ei murra kellelgi konti.

Ma siiski arvan, et ERAÜ-sarnaste organisatsioonide puhul on tervik märksa suurem osade summast. Katsume läbi mõtelda, kuidas see tervik võimalikult paljude liikmete jaoks võimalikult heaks saada, me ei ole ERAÜ "kliendid" vaid liikmed! Ma arvan, et mis iganes põhjusel ülimasse individualismi langemine ei ole ühegi raadioamatööri huvides.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10