HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 30 Mai 2020, 13:02

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 21 Apr 2014, 09:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei oma teadmisi, kui palju on üle Eesti amatöörid kasutanud raadiosidet spordivõistlustel ning endal on meenutused Tartu tegemistest, aga hilisemal ajal olin ise küll seotud väga paljude spordivõistlustega, millest kirjutasin täna pikemalt rubriigis" Kes ma olen - ES6PZ".
Kuuekümnendatel toimusid Tartu lähedal asuvas mootorratta ringrajal mitmesugused võistlused ja sidepidamiseks kaasati ALMAVÜ Tartu Raadioklubi amatööre R - 105 jaamadega sinna sidet pidama. Olin ise samuti seal mitmel võistlusel. Meeles on veel samal ringrajal reeglina öösel toimunud autoralli võistlused, kus samuti sai stardi - finiši vahelist sidet ajavõtmiseks tehtud. Võistluste taset enam küll ei mäleta.
Käisin ka koos Valeriga - UR2QA Emajõel veemotospordivõistluse sidet tegemas. Mu esimeses logiraamatus on 28 MHZ side partneriks UR2QA/MM. Tol ajal olime ikka nii lollid, et üldreeglitest teadsime ikka väga vähe.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Apr 2014, 08:38 
Eemal

Tere Häid möödunud pühi. Mäletan veel et, 28 mega peal sai töötatud ua9 ga fm ca 1w ja KULIKOVI antenniga vee pealt Emajõel. Ja jaamad olid vist R-109 kõike ei meenu ....73! de ES5QA/ EX UR2QA Valeri

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Apr 2014, 10:54 
Eemal
Kasutaja avatar

es5qa kirjutas:
Tere Häid möödunud pühi. Mäletan veel et, 28 mega peal sai töötatud ua9 ga fm ca 1w ja KULIKOVI antenniga vee pealt Emajõel. Ja jaamad olid vist R-109 kõike ei meenu ....73! de ES5QA/ EX UR2QA Valeri

Mul tuleb ka nüüd meelde, et 10m levi oli lahti ja tõesti tegime ajaviiteks täitsa DX sidesid. Nooremad inimesed ehk ei tea, et algselt olid kõik väljaspool oma kontinenti peetud sided "DX-d" Praeguseks on see mõiste nagu muutunud!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid