HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 24 Aug 2019, 00:11

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Munamäe repiiterist.
PostitusPostitatud: 14 Apr 2014, 17:28 
Eemal

1992a. olid Eesti kagupiiril põhiliseks raadiojaamaks "Majakid". Neid oli võimalik veel rublade eest hankida. Varsti selgus, et küngaste vahel on leviga probleeme. Eriti jama oli Vastse-Roosa ja Võru vaheline sidega. Probleemide lahenduseks oli vaja kuskile panna repiiter. Suur Munamägi oli sobilik koht. Repiiter ehitati Põlvas "Majaki" baasil. Kuna polnud võtta head dupleksfiltrit, siis tuli antennid lahku paigaldada.Vastuvõtu antenni 1/4 paigutasime lipuvarda muna otsa. Saateantenni panime reelingu külge. Vastuvõtublokis oli süntesaator ja vastuvõtu plaat. Viimasele sai uus filter ette pandud. Saateblokis oli saatja sündiga. Lisaks veel juhtblokk vanas "Vilija" kestas. Juhtblokk sisaldas "Majaki" MSV-d koos mürapiirajaga, lisaks veel vajalik automaatika K561 seeria baasil.Sai ka säilitatud blokkide väljundpistikud, et oleks võimalik kiire asendus. Sagedusnihe sai valitud 1MHZ, kuna seda sai tekitada ainult ühe otsa ümberkommuteerimisega. Selleks sai raadiovõrgu "Majakidele" tumbler paigaldatud.
Kartsin siis, et äike võib probleeme tekitada, aga Kõige Kõrgem hoidis meid. Ma täpselt ei tea, et mitu aastat see repiiter tuksus, aga remonti ei tulnud mul teha.
Tulid uued ajad ja võimalused, mille tulemus oli tööstuslik repiiter.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid