HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 21 Nov 2017, 12:18

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 01 Apr 2014, 21:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Sama võid ka 174XA10-l teha. Mul vedeleb neid lauasahtlis. kui keegi soovib ehitada, saab omale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Apr 2014, 22:41 
Eemal
Kasutaja avatar

K174XA10 (TDA1083) probleemiks on ujuv + "nuttev" VFO. Kui TDA1083 ilmus, tegin ka temal SSB RX-i, kuid vaatamata täiendava AVR-i lisamisele heli jäi tugevate sisendsignaalidega nutma, sama häda ka valjema heliga, lisaks ei saanud kuidagi sageduse ujumisest lahti. Lõpuks tegin eraldi VFO ja siis enam vähem. Ka MSV -st ei saa tal kuidagi kõrva paitavat heli, ikka kipub karvaseks jääma. Üks lahendus sai TDA1083-l siiski idanaabritel suht popiks http://www.cqham.ru/rx80m.htm Kuid ka siin mindi eraldi VFO teed. Kuna olen isiklikult ehitanud SSB pillid nii TDA1083 kui ka CXA1019S, siis minu kogemus: vaatamata CXA ca 10X kõrgemale hinnale tasub see kulutus ennast kuhjaga ära. XA10 peal oli vist Selgade lõpu aegu ka üks tema mudel. CXA aga kasutusel mitmetes SONY krappides.

Veel seda, et mingeid müstilisi hiina klappe kiidab tolle cqham-s ilmunud konstrui autor. Ca kuu tagasi käis ka meie hamide seast läbi kahin, et üks hiinakas, mis raalipoodides liikuvat, olevat nood kõige etemad hamiklapid. «Мягкий» телеграф и «сочность» SSB станций – это то, что до сих пор поражает меня. Хотелось бы обратить ваше внимание на использование в качестве наушников именно «ушных» наушников «TECSUN”. Данные наушники изготовляются по специальной технологии “SUPER-BASS”. Это достигается соответствующим выполнением их корпуса и создании «акустических» отверстий на нём. В результате звук приобретает как-бы «объемный» эффект. Если прикрыть отверстия на корпусе пальцами, то звук сразу становится как-бы «плоским». Цена таких наушничков на радиорынках около 2-3 у.е. Но я настоятельно советую их приобрести и использовать не только для данного приемника.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Apr 2014, 23:24 
Eemal
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
XA10 peal oli vist Selgade lõpu aegu ka üks tema mudel.

Jah, 309. Aga ma pole nendes Selgades mitte kunagi vene kivi näinud, alati on
olnud saksa DDR analoog A283D.

http://www.rw6ase-dok1.narod.ru/f/selga309_10.jpg

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Apr 2014, 16:43 
Eemal

Otsemuundusega vastuvõtja:
http://www.cqham.ru/forum/showthread.php?t=9656

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Apr 2014, 18:43 
Eemal

Tänud kõigile, kes vastuvõtja osas sõna sekka ütlesid. Kardan, et soomlaste lehel olev isend käib mul üle jõu, aga mõte CXA1019S baasil asi lahendada tundub olema suht atraktiivne. Asja miinuspool on võib-olla see, et ta on AM/FM kivi ja kogu see FM osa temas on minu projekti kontekstis mõttetu ballast. Aga see pole muidugi suur probleem.
Asja plusspool on aga see, et es3ki on selle IC hingeelu väga põhjalikult tundma õppinud ja kogetu konkreetseks hästi töötavaks projektiks realiseerinud, vähemasti autori enda hinnangud CXA1019S osas paistavad olema eranditult positiivsed. See kõik lisab julgust asjaga algust tegema. Konkreetseid küsimusi kogu selle värgi kohta on päris mitu, aga eks ma postitan need privasse, loodetavasti es3ki jagab lahkelt oma kogemusi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Mai 2014, 22:36 
Eemal

http://www.youtube.com/watch?v=Hrzp6IZgh7Y

Huvitav, kellega ta esimest korda QRP sidet tegi (0:35)?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Mai 2014, 22:48 
Eemal
Kasutaja avatar

No kui ta oma "extra class" kutsungit saladuses soovib hoida, siis ilmselt ka too jääb suureks saladuseks...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Mär 2017, 00:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis sellest Pixie teemast on saanud?
Kas ongi mõtet lasta eraldi plaate teha, kui Hiinast saab
terve kiti kusagil kolme naelaga?

http://www.m0zpk.co.uk/pixie-2-qrp-trx/

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri