HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 30 Mai 2020, 13:18

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Smart TV hamikodus
PostitusPostitatud: 03 Apr 2014, 17:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Ükspäev läksin tuttavale (omal juba on) Kristiine Euronicsisse ostma hdmi liidesega Androidi nutiboxi, seal oli neid 60 euriga. Aga enam polnudki. Küsisin müüjalt millal taas tulemas, vastuseks aga, et enam ei tulegi. Minu imestava miks? peale muututi aga väga kidakeelseks :wink:

Viimati muutis es3ki, 14 Apr 2014, 21:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Apr 2014, 18:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Põnev Meelise poolt algatatud teema! Katsetasin eile Samsung Calaxy S II Plus nutikat oma LG telekaga. Üllatavalt lihtne oli saada üle wifi oma telefoni pildid, videod suuerle ekraanile :)

Aga küsimus pigem pilveteenuste valdkonnast. Kindlasti on paljud kasutanud dropboxit. Jagage oma kogemusi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Apr 2014, 20:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Jätkame Smart-TV-st Hami-TV tegemisega.

Üks õige hami ei saa ju ometi leppida, et naabrimehest muidumehel (st mittehamil) oleks sama äge telekas kui temalgi. Ostsin mina mõned nädalad tagasi viimase malli piraka 42" ja Tark-TV teleka, kruvisin seinale ja et jagatud rõõm kahekordne rõõm, kutsusin laupäevaõhtul naabrimehe appi asja sisse õnnistama. Loomulikult ei unustanud ma seejuures rõhutada, kui põhjalikku eeltööd enne olin teinud, et just see ainumas ja õige telekas välja valida. Ja kujutad sa vaid - järgmisel laupäevaõhtul kutsub naabrimees enda poole vastuviisidile, nagu selgub kah liikudele, ja mis ma näen: täpselt minu telekas ja veel täpselt samasuguse raamiga seinale kruvitud. No kade ma just küll pole, aga siiski... olen ju hami!

Kohe järgmisel päeval, pühapäeval, asusin nuputama kuidas naabrimeest üle trumbata. Raha tal paistab jaguma, seega minu mõnele veel ekslusiivsemale ostule võib järgeneda koheselt tema veelgi jalustrabavam asjandus. Kuid - mina olen ju hami! Hamisid aga juba mütsiga lööma ei tulda!

Otsustasin oma telekaga naabrimehe üle trumbata. Hamid oskavad ju palju sellist, milledeni lihtsurelikud ei küündi ja poemehed pakkuda ei suuda. Asusin tegutsema. Materjalikulud järgnevad:

1) PVC välisnurgaliist 10x20 (Espak 2,6m latt/1.80 eur) = kokku 2,76 m (osta vaja 2 latti)
2) SMD 5050 12V led stripline 10mm lai = kokku 156 ledi, ehk 52 kolmest lõiku
3) M3 kruvi 4tk
4) M3 mutter 4tk
5) 12V 8A pingedimmer
6) 12V 5A toiteplokk
7) 2x0.25 madalpingejuhet ca 1,5m
Veel plugpesa 5,5x2,1 (toiteploki pistikule), madalpinge jätkuklemm 2tk + 0,3mm montaazitraati ca 15cm, juhtmesidemeid 2tk

Ajakulu meisterdamisele ca 1,5h.

Konstruktsioon selgub pildilt. PVC-st tegin ristküliku kujulise raami 890 x 490. Otsad kinnitasin M3 mutritega. PVC laiemale küljele kleepisin lediribad: pikemale 51 ledi, lühemale 27 ledi. Lediribad jootsin nurkades kokku. Tähtis on ledid kleepida nii, et samanimeline poolus jääks raami välisküljele, mina jätsin väljapoole "+" pooluse. Ühe nurga ühenduse tegin jätkuklemmiga, et saaks raami paigaldada kasutamata jootekolbi. Raami riputasin teleka taha seinaraami ülaservale kahe juhtmesideme abil. Raami ühte nurka jootsin jätkupesa. Viimasese läks jätkupistik mis kruvitud 12V 8A dimmeri väljundisse. Dimmeri sisendisse kruvisin 1,5m juhet 2x0.25, juhtme teise otsa kruvisin 5,5x2,1 plugpesa. Viimasesse lükkasin toiteploki 12V 5A pistiku. Toiteploki pistiku suskasin 230V pesasse. Ja juba ta säraski :D

Dimmeriga saab sobiva heleduse keerata. Max võimsusel tarbivad 156 ledi 1,6A.

Mõned nipid ja hoiatused. Ledi liin pikenem soojenedes. Paljud on kurtnud, et lediribad kukuvad peatselt kleebiselt lahti. Põhjuseks kortsude tekkimine pikenedes, libedal materjalil nii ennast lahti nügitaksegi. Selle vastu aitab lediriba paigaldamine põlevate ledidega, st soojenenult ja pingutatult. Veekindlad lediribad paisuvad vähem. Üldiselt on lediribadel küllaltki tugev kleebis ja seda õigesti käideldes probleeme ei teki. Kartuste korral võib aga läbipaistva silikoniga teha väikeste vahedega "punktkeevitusi".

Lisaks naabrile ärategemisele saab ülimalt silmasõbraliku ja hubase ekraani, ühtlasi ka mõnusa seinalambi. Kui taustasein peaks olema tume, siis võib osutuda mõttekaks kleepida lediribad raamile nii, et ledide valgus ei suunduks mitte risti seinale, vaid seinaga paralleelselt teleka servadest eemale. Viimane viis aga annab juba liialt laia valguslaigu teleka ümber ja õdusus ei ole enam see.

Raami mõõtmed sobivad Eestis müüdava parima, igasse külge kallutada andva, seinaraamiga, mida müüb 49.90 euroga üks kaubakett. Tavaliselt maksavad samaväärsed raamid alates 120 eur ja on ikkagi veel kehvemad tollest suht odavast.

Nüüd jääb veel naabrimehega liigud teha ja seejärel on ka kogu äsja valminud konstruktsioonile pikk iga tagatud :D

Manused:
led front i.jpg
led front i.jpg [ 105.47 KB | Vaadatud 4773 korda ]
led back i.jpg
led back i.jpg [ 80.83 KB | Vaadatud 4773 korda ]
led contact i.jpg
led contact i.jpg [ 46.75 KB | Vaadatud 4773 korda ]

PostitusPostitatud: 14 Apr 2014, 21:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Järgmisena pead sa selle valgustuse tegema kaugjuhitavaks - vaata kui ebamugav on
käia teleka taga nuppu keeramas. Pealegi - SEDA juba naabrimees nii lihtsalt järgi ei tee ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Apr 2014, 07:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunt kirjutas:
Järgmisena pead sa selle valgustuse tegema kaugjuhitavaks - vaata kui ebamugav on
käia teleka taga nuppu keeramas. Pealegi - SEDA juba naabrimees nii lihtsalt järgi ei tee ;)

Kahjuks teeb naabrimees selle lihtsalt järgi. Selleks otstarbeks on ledidele puldid olemas ja odavad. Värviliste ledide puhul saad ise ka soovitava heleduse ja tooni valida ja neid vajadusel mällu salvestada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Apr 2014, 09:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Puldist juhitav dimmer mul tegelikult olemaski. Selles olen aga 100% kindel, et naabrimees ise midagi tinutama pole võimeline. Ootangi nüüd millas tuleb samasugust taustavalgustit nuruma (juba nägi). Aga naabrit peab ikka aitama - tal jälle muud "võimed" :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid