HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 04 Juun 2020, 12:51

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Smart TV hamikodus
PostitusPostitatud: 10 Mär 2014, 13:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Nutifonid, tahvlid, "vaarikad", arduinod ja ei tea mis meid kõik veel ees ootamas... Ja igaühega neist on juba olnud, ja saavad ilmselt edaspidigi olema, omad "kurjad" plaanid ka ühel uudishimulikul hamil.

Aeg oleks nüüd teha teema ka televiisoritele, sest needki on vahepeal juba nii targaks läinud, et ka hamindusse sellest kasu võiks tõusta. Sisuliselt on telerist saanud ju raal, mis juba nii mõneski kodus ruumisäästvalt sätitud asendama mõnd varem seinal rippunud maali.

Minagi riputasin paari nädala eest akvarelli asemel seinale hoopis taolise isendi http://www.euronics.ee/t/54075/televiis ... v/42la667s

Ja juba tahaks ka selle vidinaga seonduvalt igat sorti muljeid vahetama hakata. Kohe alguses uuendasin tehasesofti uuema versiooniga. Ühtegi kaablit teleri külge (v.a. 230V pistikust) ma pannud ei ole. Signaalid saab ta üle erinevate wifi variatsioonide (miracast, widi, wifi direct). Peamiseks just LG ja selle mudeli valikul said: 1) kaugjuhtimispult Magic Remote (hiir, mis osutus ülimõnusaks) 2) et LG on maailma võimsamaid displeide tootjaid (siis ka apse vast vähem) 3) hinna/kvaliteedi hea suhe 4) kasutajate väga positiivsed arvustused netis 5) tal on kõik mis hetkel oskaks tahta (netindus-baruserid, wifi, widi, miracast, 3D, pult-hiir, displei-klaviatuur, satitüünerid juba omal sees, lai vaatenurk, võimalus tarkvara uuendada, jpm)

Telerit valides kohtasin aga taas mingit müstilist LG-de mahategemist rohkete maarjamaiste "asjatundjate" poolt, kellede "suured teadmised" paistavad põhinema siiski vaid linnalegendidel. Aga eks igaüks ise otsusta, kas LG, Samsung, Sony, ... Seda ütleksin küll, et ega neist ükski üksnes oma nimega teistest peajagu üle ole. Küsimus ikka alati konkreetses mudelis ja äpardumisi ("sõnnikut") on aegade jooksul olnud ka tuntuimatel tegijatel.

Minu paarinädalased muljed on hääd, isegi väga hääd. Alguses sai veidi nalja 3D teemal. Olin ka juba valmis asuma LG-de sarjajate ridadesse, sest kõik minu tuttavad, kes aga Samsungite kasuks otsustanud, kiitsid oma ruumilist pilti (3D) taevani, aga minul seevastu vaid õige nibin-nabin "paksem" pilt - ei muud. Noh, aga peatselt selgus - LG paneb kaasa õige ohtralt prille ja seal neid ka eri tüüpe. Mina aga sikutasin esimesest ettejuhtunud karbist välja esimesed ettejuhtunud okulaarid. Paraku osutusid need, nagu hiljem selgus, hoopis teist tüüpi piltide jaoks (nn binoklipilt, mida vahel ka trükisõnaga kaasas). Kui aga viimaks õiged prillid ninale sain ning youtubest ühte 3D märulit vaatama asusin, oli üks esimesi reaktsioone ühel hetkel lüüa välkkiirelt kõrvale otsmikut puudutav püstolitoru :) Märulid mulle midagi ei paku. Asusin aga nüüd nautima langevat koske, tormist merd, reisifilme... Ja nüüd jõudis minuni teadmine, et olen siiani pimeduses elanud :)

Praktilist juttu ka. Valides seinale kinnitust oli minu sooviks, et saaks telerit keerata horisontaalasendist veel 90 kraadi mõlemale poole, st seinaga risti. Viimane tähendab siis ka üsna kapitaalset ja kvaliteetset konstruktsiooni. Sai neid raame uuritud pealinna mitmete suuremate telerimüüjate juures. Sobilike kinnituste hinnad algasid 120 eurost. Lihtsalt seinale riputaja saanuks alates 22 eur. Kuid ka need kallimad polnud päris minu soovitud - seinale kinnitused olid kitsad, st kruvid/tüüblid jääksid lähestiku, surve kitsale pinnale suur ja mine tea - kukub see kaadervärk ühel öösel kolinal alla - koolifüüsikast ju jõuõlg/kang teada nähtused. Mõtted liikusid juba isetegemise suunas. Aga siis leidsin täiesti ootamatust kohast, Jyskist, väga tubli raami ja seda kõigest 49.90 eest! Odav asi tekitab alati umbusku. Kuid kõik tundus tipp-topp tehtud olema (salaja sai ka veidi mehejõuga väänatud) ja mis peamine: seina vastu minev plaat oli tubli suur lahmakas. Ka igasugu mõõtudes kruvisid, polte ja tüübleid oli temal kaasas üsna mitme euro jagu. Kokkuvõtvalt - rauda üksi juba rohkem kui 50 euri eest. Nüüd too raam mul seinal, proovitud sedagi, kas minu 100kg ka kannatab. Tugevusvaru piisav (teler ca 10kg) :) Et minul nüüd "asi käes", siis pole ka enam hirmu, et ette jõutaks - seega, soojalt soovitan.

Arutlema võiks aga hakata nüüd teemadel, kuidas teleri softi (Linux ilmselt) ruutima kukkuda, ekraanile vasa tekitada, sdr-e kuulama ja igasugu remote ette võtta. Esialgu aga nuputan, kuidas brauseri põhine meilindus millegi outlooki sarnasega toimima saada, st põhimõttel deliiditud - unustatud.

Et siis jagagem kogemusi :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Smart TV hamikodus
PostitusPostitatud: 10 Mär 2014, 23:38 
Eemal

Olen ise mõnda aega 42'' 3D LED-teler LG LA620S omanik. Esimese asjana keerasin tal erinevad üleliigsed pilditöötluse jurad maha - HD sisendi puhul see pigem rikub pilti :lol:

* meeldib:
hinna/omaduste pärast kõige lollikindlam valik
pilt on ilus ja sujuv
3D töötab hästi
oskab isegi DD ja DTS heli lahti võtta
USB pulgalt mängimine - 1080p 3D .mkv ei ole mingiks probleemiks
sisse välja lülitamine on vaikne (ei ole mingit pliks-plaks releed)

* ei meeldi:
ei oska otse võrgust samba/cifs share avada, nõuab selle asemel arvutisse mingit LG oma käkerdise installimist
telekast tuleva heliga päris diskot ei tee, muidu uudiste, Benny Hill jms vaatamiseks kärab küll
teleka tarkvarast ei ole mõtet rääkida, lihtsamal tasemel ajab asja ära aga Androidiga ei anna võrreldagi

Kokkuvõtteks: 3D telekat on mõttetu osta, palju seda funktsionaalsust reaalselt ikka kasutad? Tasub ainult siis, kui harrastad torrenteid või sati pealt cardshare't.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mär 2014, 00:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Tore erinevaid kogemusi/arvamusi teada saada. Jah, mullegi öeldi Euronicsis, et too 620 LG pidavat rahva poolt kõige nõutum olema. Tegelt ma suur tava-TV vaataja pole. Eesti TV-d vaatasin viimati siis kui oli see nägu tuleb tuttav, või mis ta oligi, finaal, sedagi üksnes sõbranna tungival soovitusel :) Vaatan uudiseid Youtubest.

Oma targa-tv soetasin peamiselt siiski vajadusest saada silmasõbralik monitor. Tööl on meil meetrised telerid monitorideks ja silmad ei väsi neil üldse. Kodus tahtsin sama ideed rakendada. Aga 3D-d siiski mõtetuks ei pea. Kui saabub gurmaanluse hetk, siis lasen mõne lemmiku (juba väike collection) käima, näit. akvaarium, kosk, mäed, jms - prillid ninale, teetass sokolaadiga kõrvale ja elu on ilus :)

Aga heli on minu 667-l küll super! Diskot muidugi ei tee, st seinu väristada. Aga uskumatult loomutruu küll. Oleneb muidugi algallikast.

Kokkuvõtteks siis. Põhiotstarve minul silmasõbralik (400 Hz pealegi) monitor, teine hää asi, et saab ka teleri endaga minna vahetult youtube, käia FB-s, lugeda uudisportaale, kolmandaks lõõgastumishetked 3D ja loomutruu heli seltsis. Aga lähiaegu tahan oma targa-tv võimekust tõsta talle vaarika või adruino pookimisega tõsta.

Veel seda, et miracastiga pole esialgu rahul - nexusest minev videovoog kipub vahel hakkima, heli jookseb edasi, aga kaader stoppab. Softivahetus asja veidi parandas - nüüd harvem, aga päris ok ikkagi pole. Peab selle teemaga veel tegelema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mär 2014, 00:11 
Eemal
Kasutaja avatar

kuule, kas see temp. jookseb sul ham shacki seest või õuest :) ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mär 2014, 00:54 
Eemal

enda jaoks mõõdan mõlemat, aga aprs.fi kaudu tegin avalikuks ainult õue temperatuuri.
õnnestus isegi nii tööle saada, et mu PSK31 sidedele lisatakse see reaalajas külge

telekatest rääkides - kas keegi Netflix'i on kasutanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Mär 2014, 21:39 
Eemal
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
Aga lähiaegu tahan oma targa-tv võimekust tõsta talle vaarika või adruino pookimisega tõsta.

Ühe variandina võid vaarikast teha mediacentri.

http://mymediaexperience.com/raspberry- ... h-raspbmc/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 00:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Miracast tundub praeguse seisuga olema bugine. Tuttav ostis sama 667 mis minagi. Aitasin tal seda täna õhtul toimima panna. Tal oli ka sama Nexus 7 2013 mis minulgi. Ja nagu minulgi, miracastiga nexuselt minev ekraanipilt 667 ekraanil aeg-ajalt stoppab, heli aga jookseb edasi. Isegi fotoslaididega jääb vahel kinni. Seda kõike ka softi uuendamise järgselt. Alguses aga, ilma uuenduseta, ei saanud neid kahte omavahel isegi kontakti kuidagi. Muid bugisid ja etteheiteid pole esialgu märganud/tekkinud. Lohutan end aga sellega, et teisel tuttaval, värskel Samsungi targa-tv omanikul, lakkasid peale softi uuendust mitmed muud funktsioonid toimimast, võttis samsa esindusega kontakti, sealt öeldi probleemi juba teadvat, aga lahendus võtvat mõned nädalad ja vanale vers-le tagasi kah enam ei saavat minna. Konkurents paistab nii meeletu olema, et softide korralikuks arenduseks/testimiseks ei paista enam kellelgi aega jaguma :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 09:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
teine hää asi, et saab ka teleri endaga minna vahetult youtube, käia FB-s, lugeda uudisportaale

Mul on sellest aastast Grundig 40VLE7320BH. Otsisin telerit, millel on LAN ja interneti ühendus. Poe väitel oli tõesti just-kui kõik soovitav olemas, aga kasutamist alustades selgus, et ega see netindus ikka "päris" ei ole. Youtube, FB ja ühte,teist on, aga puudub ikka "sirvija" ning ainult "appide" kasutamise võimalust ma ei soovinud.

Viimati muutis es6pz, 12 Mär 2014, 11:44, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 10:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Grundigeid uurisin ka enne ostu. Nad on hea hinnaga ja ega piltki laita ole, LG-le jäi küll nõksa alla, aga LG-l ka uuema põlvkonna displei. Tollel Grundigil pole wifit ja seetõttu langevad ära ka paljud mugavust lisavad asjad (widi, wifi direct, jms). Et brauserit pole võib tuleneda viiruste kartusest, arvan. LG-ga saab küll vabalt ringi uidata, aga kindlasti on varsti viirustõrjete tootjad oma osa tahtmas ja selle tahtmise tekkimisel samal ajal "juhuslikult" ka viirused välja ilmunud. Saab näha. Aga uurime/tegeleme teemaga - smart-TV tuleb kohe klotsideks lammutada ja siis temast õige ehk hami-TV tekitada :) Usun, et viimase teemaga on üle ilma juba tuhanded hamid tegelemas. Peab vaid ham-foorumites ja youtubes silmad lahti hoidma. Kui keegi midagi leiab andku kohe siin sellest ka teada.

Hundi viidatud vaarika meediakeskuse lingilt leidsin wifi lahendus, mis mulle meeldima hakkas. Juba mõnda aega vaarikas mul ka tegeleb meediaga, aga wifit veel pole. Ja wifiga oma LG-ga plaanis ühendada ongi. Hollandlaste sdr-raadio tuleb LG-ga ka kenasti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 19:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Britid on üsna asjaliku hamiteemalise TV-sarjaga TX Factor maha saanud. Just lõpetasin oma "poolelioleva" hami-TV-ga selle esimese osa (0,5h) vaatamise https://www.youtube.com/watch?feature=p ... a5TeYPdwbY

Pikemalt peatuti Marconi muuseumil (tsentrumil) - see oli huvitavalt esitatud. Siis veel, kuidas ehtsat välipäeva tehti: seljakott selga, kogu varustus selles, FT-817 jm, matkasaapad jalga, alpinisti kepp toeks ja mäeküngastele turnima. Hoopis muu, kui minna järelkäruga, milles tonni jagu varustust - mis looduses viibimine see viimane siis nüüd enam on :)

TX Factor aga jätkub : http://www.txfilms.co.uk/txfactor/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 20:33 
Eemal

Nüüd saab juba iga suvalise teleka lihtsa vaevaga androidiks teha, olgu või vana lampidega mustvalge.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 21:39 
Eemal
Kasutaja avatar

es5lco kirjutas:
Nüüd saab juba iga suvalise teleka lihtsa vaevaga androidiks teha, olgu või vana lampidega mustvalge.

Mis omakorda tähendab seda, et telekas selle algupärases mõttes on oma elu ära elanud. Tänapäeval on telekalt
vaja vaid pildinäitamise funktsiooni, mistõttu üks korralik arvutimonitor võtab ta funktsiooni varem või hiljem üle.
Signaal, mida vaadata, tuleb tänapäeval juba valdavalt mujalt kui õhust.

Üks võtmesõna ka, millega vaarikat elutoas juhtida - Logitech Unifying.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 21:48 
Eemal

Mulle meeldib sellisega vehkida. http://www.ebay.com/itm/Fly-Air-2-4G-Wi ... 485a7fbdc8

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 22:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Seoses eelviidatud güroskoophiirega - tore nimi :) Panin just, vahel läpakaga kasutatava, usb klaveri oma ham-TV, ristisin ta täna ringi :) , külge ja võttis kohe omaks, k.a. täpitähed. Kuna sellel kalveril mõnus pikk ja pehme "saba" siis otsustasin, et ei hakkagi wireless klaverit enam otsima - jätangi retro mõttes vähemalt ühegi oheliku teleka külge :) ja veel seda, et teleka magic pult oskab väga kenasti hiire (kursori) funktsiooni anda üle klaveri kursoriristile ja üldse sõbralikult saab mõlemaid paralleelselt kasutada.

Aga kuidagi ei oska teleka enda softile läheneda. Unistuseks oleks pdf-i lugeja installida, nagu teda sai androidilegi pookida ja see oleks alles algus :) Aga kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Mär 2014, 22:23 
Eemal

Aga panegi see odav androidi junn telekale järgi. Mul midagi sellist koos selle naljaka nimega puldiga töötab juba aasta Panaka plasma taga.
http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-Andro ... 417dda058e

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis