HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 11 Dets 2017, 11:39

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 31 Jaan 2014, 20:07 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2RDX kirjutas:
Kordan, registrisse on kantud kõik isikud, kes omavad mingil alal litsentsi! See on seadus.

Kus see kirjas on? MTR-i eesmärk on registrilehel olemas:

http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=info&sisuleht=34

Kood:
MTR  on asutatud erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate, seadusega nimetatud asutuste, sihtasutuste ja mittetulundusühingute (edaspidi ettevõtja) üle avalikkusele kättesaadaval viisil arvestuse pidamise ja järelevalve teostamise eesmärgil.

Erinõudega tegevusala käesoleva seaduse tähenduses on majandustegevuse valdkond, millel tegutsemiseks on seadusega sätestatud MTR-i registreeringu või tegevusloa või muu loa olemasolu nõue, mille andmed avalikustatakse MTR-s.

Hobi pole ettevõtlus või majandustegevus!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Jaan 2014, 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Hunt kirjutas:
Hobi pole ettevõtlus või majandustegevus!

Raadioamatörism on hobi, aga raadiosageduste kasutusloa litsentsi, et sa võiksid selle hobiga üldse tegeleda,
annab sulle riiklik amet ja see kuulub registrisse. Kui sind registris pole, ei tohi sa ka eetris häält teha.
Kui sul on ikka tahtmine sellele vastu vaielda, pole mõtet seda siin minuga teha.
Mine Tehnilise Järelvalve Ametisse ja ürita neile see asi teistpidi selgeks teha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Jaan 2014, 23:14 
Eemal

Kui avalik foorum on asja arutamiseks vale koht, siis andke sellest teada. Kustutame teema ja jätkame arutelu mõnes teises kanalis.

ES2RDX kirjutas:
Leidsin aega asja natukene uurida. Raadioamatöörid ei ole ärikad ega ka mitte äriregistris!

MTR pole äriregister, vaid "Majandus Tegevuse Register". Kõik isikud kes omavad mingil alal litsntsi on kantud sinna registrisse,
sealhulgas ka litsentseeritud raadioamatöörid. See on seadus ja kehtib kõigi kohta.
Kui tahad olla litsentsiga raadioamatöör, pead sellega leppima.

Tõepoolest, teema pealkiri oli natuke liiga mööda. Muutsin ära.
Kahjuks ei saa ma nõustuda väitega et See on seadus, kehtib kõigi kohta ja mina pean sellega leppima. Vigased seadused ei ole mitte täitmiseks, vaid muutmiseks. Ja muutmiseks tuleb kusagilt peale hakata.

Minu, kui raadioamatööri ja ERAÜ liikme ja riigi vahel on EESTI RAADIOAMATÖÖRIDE ÜHING.

Jupike põhikirjast:
1.5. Oma eesmärgi saavutamiseks Ühing:
...
1.5.9. kaitseb raadioamatööride huve nende tegevust vahetult puudutava seadusandluse koostamisel ja muutmisel, võttes selleks eraldi volitatud esindajate kaudu osa nimetatud seaduste, määruste ning eeskirjade koostamisest;
1.5.10. esitab omapoolsed ettepanekud ametkondadele või organisatsioonidele raadioharrastust piiravate või Ühingu ja tema üksikliikme(te) tegevust takistavate või raskendavate asjaolude kõrvaldamiseks;

Hakkame nüüd raadioamatööride huve kaitsma.

Minu esimene huvi on, et isiklik mailiaadress ei satuks MTR avaliku "Ettevõtja otsingu" tulemuste hulka. Ma ei ole ettevõtja ja edaspidi ma ei soovi saada ettevõtjatele mõeldud kommertsteadaandeid. Ametniku poolt välja pakutud idee, et aadress kinni panna ei ole lahendus.
Tegelikult on kogu see otsing seal üks suur jama. Tabeli kujul mõne hiireklikiga kõik huvitavad andmed igaühele kättesaadavad. Ma ei saa üldse aru mis mõte on enam Eestis veebilehtedel e-kirja aadressidesse @ asemel (ät) kirjutada või pildike panna kui rämpsu saatjatele kõikvõimalikud aadressid kuld kandikul 500 kaupa kätte ulatatakse.

Teine huvi on välja selgitada, miks peavad registrist avaliku otsinguga välja tulema riigiametile ainult minuga suhtlemiseks antud kontaktandmed. Kindjasti peab riigiametitel olema võimalus minuga ühendust võtta, aga nende andmete avalik eksponeerimine ilma eelneva nõusolekuta on liiast.

kes tahab, see täiendab.

73! ja head talvepäeva kõigile kes homme Tallinna jõuavad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 00:25 
Eemal
Kasutaja avatar

...huvitav, kus kohast võiks leida (harrastus)autojuhtide, jahi/paadikaptenitel, jahimeeste,lennundustegevuse/pilootide, akvalangistide etc. harrastus/litsentsi avalikke isikuandmeid???
Kusjuures ka pilootidel ja ilmselt ka paadi-jahikaptenitel on erisidepidamise litsents....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 07:51 
Eemal
Kasutaja avatar

officer kirjutas:
...huvitav, kus kohast võiks leida (harrastus)autojuhtide, jahi/paadikaptenitel, jahimeeste,lennundustegevuse/pilootide, akvalangistide etc. harrastus/litsentsi avalikke isikuandmeid???
Kusjuures ka pilootidel ja ilmselt ka paadi-jahikaptenitel on erisidepidamise litsents....

http://www.vta.ee/atp/?id=1007

Ja mis privaatsed isikuandmed need siin on, mis pole avalikud ja mujalt saadaval:
http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=otsiettevotjadetailid&id=39369&backURL=%3fs%3dotsiettevotja%26taasta%3d1

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 09:05 
Eemal

Pilt
Natuke lehe all otsas väljundi parameetreid muuta.

Siin on juba andmeid kõvasti rohkem kui vaja. Kusjuures ka valeandmeid.
Kõigepealt. Ei mina, Mart, ega ka onupoeg, Argo, ei ole ettevõtjad. Ometi ilmuvad meie kodused aadressid just ettevõtja otsingut tehes välja.
Kusjuures Argo juures on kah minu e-maili aadress kuna viimane kord saadeti tema tööloa pikendamise avaldus minu postkastist.

Eraisikutele tellimata rämpsposti saatmine on siin maal keelatud, firmadele mitte. Mina saan reklaame kahes eksemplaris kõigilt nupumeestelt kes on avastanud et MTR on nagu lahtine laudauks kust 500 kaupa tabelina firmade kontakt e-maile jagatakse.

Kodused aadressid ja telefoninumbrid on veel eraldi teema.

Viimati muutis ES5AKC, 01 Veebr 2014, 09:32, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 09:08 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2RDX kirjutas:
officer kirjutas:

http://www.vta.ee/atp/?id=1007

...minu postitus käsitles eelkõige kodanike harrastusega seotud isikuinfot.
Armas ERAÜ juhatuse liige võiks sellest arusaada, kui tervis seda vähegi võimaldab :(

Ja milline on karistus, kui minu raadiojaama asukoha aadress ei lähe kokku "andmetes " tooduga...ma pole andnud mingit kohustust hoida raadiojaama aadressil, mis on märgitud minu koduaadressiks.
Kas välipäeva pidajad peavad taotlema eriluba muutmaks raadiojaama asukohta?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 18:04 
Eemal

Kes soovib lähemalt lugeda, milles selle registri ülesanne seisneb, siis see info on saadaval siin:

https://www.riigiteataja.ee/akt/125042012002

Tsiteeri:
Amatöörraadioside (amateur service) on enesearendamiseks ja side pidamiseks isiklikel mittetulunduslikel raadiotehnilistel eesmärkidel raadioamatööride poolt kasutatav raadioside.

Nii väidab TJA

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 19:48 
Eemal
Kasutaja avatar

officer kirjutas:
...minu postitus käsitles eelkõige kodanike harrastusega seotud isikuinfot.
Armas ERAÜ juhatuse liige võiks sellest arusaada, kui tervis seda vähegi võimaldab :(

Ja milline on karistus, kui minu raadiojaama asukoha aadress ei lähe kokku "andmetes " tooduga...ma pole andnud mingit kohustust hoida raadiojaama aadressil, mis on märgitud minu koduaadressiks.
Kas välipäeva pidajad peavad taotlema eriluba muutmaks raadiojaama asukohta?
Jutt pole ju harrastusest, vaid selle harrastusega tegelemiseks vajalikust raadiosageduste kasutusloast, mille litsentsi annab välja ja kannab ka MTR registrisse riigi amet, seadusega paikkapandud reeglite järgi.
Ma pole väitnudki, et aadresside väljatoomine registris oleks õige, vaid seda, et seda ära muuta saab ainult riigi seadust muutes.
Ja jõudu nendele, kes on võimelised seda tegema, mitte ainult seadust kiruma.

Viimati muutis ES2RDX, 02 Veebr 2014, 07:36, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Veebr 2014, 20:22 
Eemal

ES2RDX kirjutas:
Ma pole väitnudki, et aadresside väljatoomine registris oleks õige, vaid seda, et seda ära muuta saab ainult riigi seadust muutes.
Ja jõudu nendele, kes on võimelised seda tegema, mitte ainult seadust kiruma.

kas keegi teab kedagi kes teaks millise seaduse aluse autoregister ei ole avalik ja ham töölubade register on avalik?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Veebr 2014, 15:07 
Eemal

Kui juba siin paanika on puhkenud, siis äkki teeks kohe ka ULL võistluste reeglid ümber, et edastatavad lokaatorid oleksid ainult neljakohalised? Kuuega paneb ikka asula täpsusega pihta.[/sarkasm]

Jama, et spämmerid nõnda aktiivsed on.

Muideks - päris avalik ikka asi pole. Just otsisin AKC'd MTR'ist, ning ei leidnud küll mingeid kontaktandmeid. Ilmselt tuleb sisse logida
EDIT: Pärast paari linnukest tuli tõesti e-maili aadress välja. Hmm. Minul näiteks e-maili ei näidanud.

(304WX)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Mär 2014, 20:56 
Eemal

Üle kuu aja ootamist ning sain järgneva vastuse Andmekaitse Inspektsioonist:

Tsiteeri:
Vastus selgitustaotlusele

Selgitame, et vastavalt isikuandmete kaitse seaduse (IKS) § 14 lg 1 võib isikuandmeid töödelda
seaduses sätestatud aluse olemasolul. Üheks selliseks on ka majandustegevuse registri seadus.
Nimetatud seaduse § 2 sätestab, et majandustegevuse register on asutatud erinõuetega
tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate, seadusega nimetatud asutuste, sihtasutuste ja
mittetulundusühingute üle avalikkusele kättesaadaval viisil arvestuse pidamise ja järelevalve
teostamise eesmärgil. Samas seaduses on ka sätestatud registri andmete koosseis sh
kontaktandmed, isikukood jne (§ 7).
Kuna IKS § 1 kohaselt reguleerib seadus isikute eraelu kaitset, siis raadioamatöörina tegutsemine
puudutab pigem inimeste ettevõtlusalast tegevust. Meie hinnangul ei ole seadusandja välistanud
võimalust kanda majandustegevuse registrisse isikute andmeid, kes tegutsevad erinõuetega
tegevusaladel.
Täiendavate küsimustega majandustegevuse registri kohta soovitame pöörduda Majandus- ja
Kommunikatsiooniministeeriumi poole, mis täidab registri vastutava ja volitatud töötlejana
õigusaktides sätestatud registripidaja ülesandeid ning on pädev selgitama ka registreeringutega
seotud erisusi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Mär 2014, 21:07 
Eemal
Kasutaja avatar

...ilmselt oli sellel "majandusalal" töötaja ka Paeti kõne salvestaja, nii et miks mitte :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Mär 2014, 21:11 
Eemal

officer kirjutas:
...ilmselt oli sellel "majandusalal" töötaja ka Paeti kõne salvestaja, nii et miks mitte :lol:
Et töötab korraga nii Brüsselis kui ka AKIs?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Mär 2014, 00:14 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2ADO kirjutas:
Üle kuu aja ootamist ning sain järgneva vastuse Andmekaitse Inspektsioonist:

See vastus ei tähenda tegelikult midagi. AKI on läbi aegade korduvalt ja korduvalt oma seisukohti
muutnud, erinevatel põhjustel, kaasa arvatud see, kui neile asi selgeks teha. Probleem on selles,
et AKI koosneb põhiosas eluvõõrastest juristidest, kellel on väga kitsas silmaring ja üsna suure tõenäosusega nad
ei kujuta isegi ette, mis loom see raadioamatöörlus on. Sinna tuleks kohale minna ja neile elust toodud
näidetega selgeks teha, et:

- HAM'ndus pole mitte äritegevus vaid HOBI
- sellest tulenevalt peab neil nimestel kes seda hobi harrastavad olema samasugune õigus privaatsusele ja isikuandmete kaitsele kui neil, kes seda hobi ei harrasta.
- elulisi näiteid võiks tuua autonduse valdkonnas - ka see on mõnele hobi, ka siin on kutselisi ning amatöörautojuhte ning autojuhtimine on kõvasti eluohtlikum (erinõue), kui HAM'ndus, kuid nende isikuandmed pole otse internetist päritavad.
- jne.

Kohe kohe vahetub MKM-s võim ja on just õige aeg hakata rauda tules soojendama, et seda taguma hakata.
Uutele noortele internetipõlvkondadele on privaatsus ja isikuandmete kaitse väga oluline teema (näitena Snowdeni lekitused jne)
ning kui ühing selle teemaga ei tegele siis kaotatakse palju võimalikke noori liitujad.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10