HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 19 Veebr 2020, 18:19

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hamide androidiklubi
PostitusPostitatud: 02 Veebr 2014, 12:30 
Eemal

es3ki kirjutas:
On January 14, 2014, Oracle released Java 7 update 51, and with that update using WebSDR receivers has become more difficult.

St. - ÄRGE UUENDAGE JAVAT, kui websdr huvid!

Mina uuendasin ja peale seda tekkis pisike tõrge, java ei käivitunud, kuna pidas lehte ebaturvaliseks. Sellest saab agalihtsalt mööda.
Avad arvutis kontrollpaneel (controlpanel), klikid seal JAVA ikoonile. Avanenud aknas valid ülevalt reast 'Security' lehe (tab'i). Avanenud lehel on alumises paremas sektoris nupp "Edit Site List...". Klikid sinna nupule, kopeerid 'Location' lahtrisse soovitud aadressi ja vajutad OK. Ja siis uuesti OK ja ongi OK :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Veebr 2014, 19:09 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
St. - ÄRGE UUENDAGE JAVAT, kui websdr huvid!

Ära tekita mõtetut paanikat.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Veebr 2014, 20:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Väga vabandan "paanika" tekitamisest :oops: Oracle poolt jaan. keskel rakendatu oli ilmselt äärmuslik abinõu, st. muud neil enam üle ei jäänud, sest:

Java is Insecure and Awful, It’s Time to Disable It!

Hollandlaste java vaba on aga androidile meeltmööda :D

Veikole aitäh !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Veebr 2014, 09:10 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Jah, ka mulle on see ilma javata versioon meeltmööda. Ainuke probleem on et ta ei jaga seda kellegile teisele. Lootus on et ehk kunagi.
Ka selle Javaga versiooni saamiseks tuli teda üle aasta "torkida".

Seni on aga see uus Java just sesmõttes turvalisem, et kui pole signeeritud app siis tõesti küsib ta igal lehel sinu käest luba, et kas oled kindel. Ja kui oled ühel lehel ta lubanud ei anna see luba teiselt aadressilt java käivitamiseks.
Ja kuna see signeering maksab sadu €'sid siis saan aru, et tal pole huvi seda omast taskust kinni maksta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Veebr 2014, 13:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Oli see nüüd juhuslik kokkusattumus, aga täheldasin, et peale Java uut versiooni lakkasid ka minu mõlemas tahvlis (milledes pealegi erinevad Androidi vers.) Dan Toma taskutransiiverid töötamast. Et teatavasti Android ise käib Javast suure kaarega mööda, ja ka minu masinad üsna erinevate loomudega, siis oskasin vaid järeldada, et ehk Tomal endalgi nüüd midagi paigast läks. Et olen juba mööda näppe saanud, siis automaatselt ma midagi uuendada ei luba. Proovisin Domat küll ka kohe värskendada, aga seis ikka jäi samaks.

Eilne uuendus pani aga lõpuks Domad mõlemis masinas tööle. Mitte aga niivõrd sellest ei tahtnud teatada, kui et Domal taas uus vimka. Kui ennemalt olid paljud uuskasutajad kimpus selllega, et power nuppu peab massina käivitamiseks pikalt põhjas hoidma, siis nüüd on Domale lisandunud squelch, mis peale installi vaikimisi sisse lülitub. Ja ei taibanud mina, miks graafiliselt asi toimib, aga heli katkendlik. Vaja aga vaid SQL klahv sõtkuda rohelisest halliks :)

Üks bugi, mida aga uuendustel mõlemas oma tahvlis kohe täheldasin, et sagedused ei jää enam mäludesse pidama - igal stafi uuel käivitamisel on tühjus. Võib muidugi olla, et Doma uus vimka - mida mina pole lihtsalt ära tabanud.

Kuidas aga Sinul?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Veebr 2014, 15:22 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
Oli see nüüd juhuslik kokkusattumus, aga täheldasin, et peale Java uut versiooni lakkasid ka minu mõlemas tahvlis (milledes pealegi erinevad Androidi vers.) Dan Toma taskutransiiverid töötamast.

Sel pole miskit ühist.

Küll aga sai Toma aasta lõpul valmis versiooniga mis suudab ühenduda websdr'iga mille versioon on suurem kui 9.
10'dast alates oli tehtud muudatusi, et teised softid ühenduda nii lihtsalt ei saaks.
Alates 10'dast versioonist lisandus aga websdr'i palju kasulikke vidinaid, muuhulgas ka squelsh.

Enda oma viisingi algul madalamale versioonile tagasi, et saaks androidi klientidele ligipääsu.
Nüüd kui võimalus tekkis viisin uuesti 10'le.
Mõni aeg tagasi olid ainult rootslaste ja minu omad testreziimil 10 versioniga. Kas nüüd on lisandunud ei tea.

Aga jah, kui on vana versioon siis suhtleb ka vaid vana versiooni sdr'idega. Uuematega vaid pilt, heli ei ole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Veebr 2014, 22:31 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Suhtlesin Tomaga täna pikalt nendel teemadel.
Hetkel kirjutab uutversioni, põhjalikult ringi tehtut. Olemasolevale praegu parandusi ei tee.
Aga endale leidsin lahenduse. Enne proge sulgemist mine setupisse ja salvesta mälud faili. Siis nad ei kao peale restarti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Veebr 2014, 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Hei mehed. Oman Asus Nexus 7" 2013 tahvelarvutit ( http://en.wikipedia.org/wiki/Nexus_7_%282013_version%29 ). Otsin inimesi, kellel selline riistapuu ja jagaksin siis kogemusi. Igasugune muu jutt Android mobiiltelefonidest ei ole siinjuures asjakohane. NB! Android ei ole telefon ega riistvara, millest eelnevaid postitusi lugedes võiks järeldada. Android on ikkagi operatsiooni süsteem ( http://en.wikipedia.org/wiki/Android_%2 ... _system%29 ).
Seadmeid, riistvara, millel see peal on erinevaid. Sedapuhku siis Asus Nexus, millel on mikroUSB pesa, sisse ehitatud GPS, magnetomeeter, güro, WiFi modem jpm.

Yaesu FT920; IC-910; Yaesu VX7

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Veebr 2014, 23:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Vana Toma oli stabiilsem. Lisaks mälude probleemile olen nüüd täheldanud, et läheb vahel päris lolliks - tekkib mingi müstiline kõrgetooniline ja valju (tugevam eetrist) kohin ja vaid restatr vaigistab selle. Ehk on see SQL lisamisega seotud - kunagi varem ei midagi sarnast. Ja waterwalli lülimine käib nüüd kuidagi kangelt - sikuta teist mitu korda. Siis veel SDR RX-de vahetus hüpitab vahel jonnakalt tagasi sinna, kust just soovid lahkuda. Paar õhtut kanninud - ehk mõni asi laheneb, mõnda tuleb juurde.

Aga parem ikka kui ei miskit. Loodame siis, et see päris uus Tomal mõnusam õnnestub. Edu talle.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Veebr 2014, 23:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Tiit, mul on see 7 2013
Aga nüüd kobin magama - homme õhtul võib Nexust lahkama hakata

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Veebr 2014, 09:07 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
Ehk on see SQL lisamisega seotud - kunagi varem ei midagi sarnast.

Ja jälle on sul asjad sassis :)
See SQL on lisatud websdr'is mitte tema kliendis. Ja seda mingit müra tekkimist olen ka brauseriga kohanud mõned korrad.
Et ei ole seotud Androidi kliendiga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Veebr 2014, 02:08 
Eemal
Kasutaja avatar

es3ki kirjutas:
Tiit, mul on see 7 2013
Aga nüüd kobin magama - homme õhtul võib Nexust lahkama hakata

Dialoogi pole mõtet praegu siin arendada aga kui leiduks veel kolmas sellise Androidi omanik/kasutaja ( ASUS Nexus Google 7" 2013) siis teeksime küll uue teema, et konkreetsemalt neid muresid ja rõõme jagada.
Alustuseks veel tema iseärasustest.
Tegemist on korraliku seadmega millel on oma ARM APQ8064 protsessor [1.51 GHz quad-core Krait 300], operatiivmälu 2GB ekraani(1920×1200 pixels), üldjuhul 16GB flash mälu , kaamera ja heliga isendiga(Stereo Speakers, 5.1 surround), millel on sisse ehitatud mitmeid andureid(güroskoop, magnetomeeter, kiirendusandur etc.), mooduleid:
- GPS/ GLONASS
- WiFi dualband 2,4 ja 5GHz
- Bluetooth 4.0 (uus versioon!)
- kaamara ees 1,2Mp ja 5Mp taga
- mikroUSB 2.0 pesa laadimiseks ja ???
- 3,5mm pesa valjuka/ stereo kõrvaklapid (ja mikrofoni?) jaoks

Seadmel ei ole GSM/ LTE / 3G / 4G moodulit ega sim kaardi pesa.

Seega tegemist ei ole nn.Android telefoniga! Õigem oleks ikka öelda Smart Phone.

Mille tõttu pole ka ohtu, et reisides saad mobiili firmalt "mõnusa" arve, mille tasumisest on raske keelduda.
Iseärasused on seotud nii riistvaraga kui ka tarkvaraga, kus Google ärimudel on asunud segama "offline" töötamist paljude kasutaja programmidega/äppidega.
Ruutimisest siinkohal pikemalt ei tahaks rääkida.
Aga kui leidub 3. sellise uue Nexuse omanik, siis arutaks seda teemat küll eraldi teemana ja jagaks kogemusi.

Yaesu FT920; IC-910; Yaesu VX7

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Veebr 2014, 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Tiit, arvan, et pole vahet on neid Nexuse muljetajaid siin 2 või 3 ning eraldi teemat pole vast ka looma mõtet hakata, sest siin niigi äärest-ääreni androidiga seonduv. Pealegi - enamus Nexuse tarkustest käib ka muude androidi põhiste tahvlite ja nutifonide kohta. Arvan siiski, et Nexus on tahvel (mitte smart phone), sest 1) Sinu omal pole ju sim-i pesagi ja seega välistatud klassikalise mobiilina kasutamine (samas ju ka sim-ga ver. olemas ja isegi 4g versioonis) 2) 7" juba mobla jaoks liig mis liig. Ajakiri "Digi" valis Nexus 2012 aasta parimaks tahvliks. Nexus 2013 on minu arvates, kõiki tegureid (hind, jne) arvesse võttes, ka praegu tahvlite lipulaevaks.

Oma Nexuse valikul ei suutnud tükk aega otsustada kas võtta vaid wifi või siis 3g või 4g ver. Võtsin vaid wifi. Ja nüüd olen 100% veendunud, et õigesti tegin: 1) vaba wifi on urbaniseerunud keskkonnas juba normiks saamas (Tallinnas leiab vaevata kust vajadusel kiiresti netis ära käia, uutes Elroni rongides kvaliteetne net ja isegi 230V pesad) 2) wifi saab tahvlile tekitada mõnusalt ka metsas, kui taskus 3g mobla (hotspot) 3) 3g sööb akut wifiga võrreldes vähemalt 2,5x enam (olles 3g/4g võrgus 1h on tahvel juba kätes kuuma poolselt soe, wifiga aga ei tee teist nägugi 4) tahvlist lähtuv em-kiirgus on 3g-l wifi-ga võrreldes väga oluliselt suurem (3g-l või küündida paar W, wifil vaid mõnikümmend mW) ja tervislik see 3g vast pole.

Üheks puuduseks pidasin algul, et Nexusel pole microSD pesa. Ja taas minu 100% seisukoht nüüd - see ongi õige: 1) mälukaardid on nagu Trooja hobused 2) kaardipesad on pääs kõntsale (tolm, niiskus), kontaktid kuluvad 3) märksa mugavam/kiirem on datasid kanda Nexusesse wifi directiga - pealegi saad siis suuremal kuvaril detailsemalt vaadata Nexuses sisalduvat.

Nexusel on hdmi - saab FullHD pildi ka telerisse. Nexusel on ka widi - saad eelpoolset teha ka läbi õhu.

Osta Nexusele mõnusad nahkkaaned ja ta on sul põuest võtta kui märkmik kirjutamiseks, raadio/teler uudiste kuulamiseks/vaatamiseks, diktofon, fotoaparaat, videokaamera, skype, e-luger ja mida kõike veel.

Teoretiseerida saaks veel teemal, et kas 7" ehk vähe pole - jah 10" oleks mõneski mugavam = klaver suurem. Kuid 7", no veel 8", on ka viimane suurus mida veel põues kanda, et koormavaks ei muutuks. Aga edasi - no siis on juba läpakas (süler) rihmaga õlal või näpu otsas rippumas - ja oledki lõa otsas. Ja et põhiline aku kasutaja on ikkagi just kuvar, siis 10" akukasutus, võrreldes 7", on ikka oluliselt suurem.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Veebr 2014, 13:25 
Eemal

es3ki kirjutas:
Üheks puuduseks pidasin algul, et Nexusel pole microSD pesa. Ja taas minu 100% seisukoht nüüd - see ongi õige: 1) mälukaardid on nagu Trooja hobused 2) kaardipesad on pääs kõntsale (tolm, niiskus), kontaktid kuluvad 3) märksa mugavam/kiirem on datasid kanda Nexusesse wifi directiga - pealegi saad siis suuremal kuvaril detailsemalt vaadata Nexuses sisalduvat.

Mu telefonil on kaardipesa SIM kaardi pesa kõrval aku all. Ei pääse sealtkaudu midagi sisse. Ning kas sa kasutad kaarti seadmesse info importimiseks?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Veebr 2014, 14:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah, ennemalt toimisin nii, et suure arvutiga kirjutasin videoarhiivist microSD-le filme, tavaliselt kümmekond GB korraga, ja siis sai neid ajatäiteks sõitudel vaadatud. Läbi õhu nõudnuks rohkem pea vaevamist - nüüd wifi directiga ära harjunud. Aga selline kaardi "sõidutamine" lisaks muule transpordib ka tolmukübemeid jms. Parem osta kohe sobiva mäluga tahvel, kui seda hiljem laiendama asuda kaardiga. 16 GB peaks piisama. Ja kuna minul moblas 64 GB microSD, siis võimalus sellest wifiga tahvlisse lisa saata. Sest tahvel+mobla äripäevadel alati kaasas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10