HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 16 Dets 2018, 21:15

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hamide androidiklubi
PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 11:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
https://www.google.ee/search?q=Map+Ital ... h&imgdii=_

Mis mul neist piltidest kasu? Ma tahan kaarti mida saab "nutikas" offlines kasutada ja seda eriti linnades.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 12:24 
Eemal

es6pz kirjutas:
Tsiteeri:
https://www.google.ee/search?q=Map+Ital ... h&imgdii=_

Mis mul neist piltidest kasu? Ma tahan kaarti mida saab "nutikas" offlines kasutada ja seda eriti linnades.

Teine variant on kohapeal osta prepaid kõnekaart ning kasutada kohalikku andmesidet. Saad lisaks kaardile ka muud internetti kasutada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 12:35 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Tsiteeri:

Algses küsimuses polnud sõnagi sellest, et kuidas/millega neid kaarte kasutada tahad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 16:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Googlesse "italia map android" ja tuleb... Kahjuks pead ise kõik nad ise üle vaatama, ei oska soovitada küll...

Kaks esimest tulemust, kusjuures teine ongi "offline".

https://play.google.com/store/apps/deta ... apof.italy
https://play.google.com/store/apps/deta ... taly&hl=en

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 16:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud! Ma leidsin need mõlemad viimased lingid ise ka juba, aga probleemid esialgu jäävad. Otsime edasi ja pregu aega veel on. Kohaliku võrgu kasutamine asukohtade leidmiseks ja linnades liikumiseks ei ole hea ettepanek ja seda õige mitmel põhjusel. Parem on kasutada GPS-i koos offline kaartiga, aga selleks peab aluskaart "nutis" olema.
Muide, sealne kohalik kõnekaart maksab tõesti kõigest 2,5 euri nädal ning selle sees on 5GB võimalikku internetti. Katsetasin eile asukoha leidmist Tallinnas tühja telefoniga ja selleks läks vaja ligi 400Mb, seega võid ühe päevaga vabalt neti limiidi ületada ja peale seda kukkub kiirus drastiliselt. Või ma eksin mahtude osas?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 17:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaata ka kuidas see sulle sobib (ja palju seal üldse itaaliat on)?

https://play.google.com/store/apps/deta ... ithme.maps

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 17:37 
Eemal

es6pz kirjutas:
Kohaliku võrgu kasutamine asukohtade leidmiseks ja linnades liikumiseks ei ole hea ettepanek ja seda õige mitmel põhjusel. Parem on kasutada GPS-i koos offline kaartiga, aga selleks peab aluskaart "nutis" olema.
Muide, sealne kohalik kõnekaart maksab tõesti kõigest 2,5 euri nädal ning selle sees on 5GB võimalikku internetti. Katsetasin eile asukoha leidmist Tallinnas tühja telefoniga ja selleks läks vaja ligi 400Mb, seega võid ühe päevaga vabalt neti limiidi ületada ja peale seda kukkub kiirus drastiliselt. Või ma eksin mahtude osas?

Ma küll ei kujuta ette, mis kaardirakendus sul 400 mega algatuseks alla laadis aga kostub ebareaalne. 5G andmemahtu nädalaks mobiili jaoks tundub rohkem kui piisav :)

Ning alati on võimalus kasutada tavalist navit, kus kaardid sees.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 18:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Ning alati on võimalus kasutada tavalist navit, kus kaardid sees.

Jah, tõesti ma kasutan sõitmiseks navit, aga jalgsi liikumiseks tahan kasutada linnades - asulates "Nutit."

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 21:12 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Katsetasin eile asukoha leidmist Tallinnas tühja telefoniga ja selleks läks vaja ligi 400Mb, seega võid ühe päevaga vabalt neti limiidi ületada ja peale seda kukkub kiirus drastiliselt. Või ma eksin mahtude osas?

Vaata oma telefoni seaded üle. A-GPS (Assisted GPS) kasutab näiteks asukoha määramiseks operaatori võrku ja andmesidet. Mõnel telefonil saab seda välja lülitada, mõnel ei saa - puudubki "tavaline" GPS. Osadel oskab signaali olude paranemisel telefon A-GPS pealt ise minna "tava" GPS peale jne. Nüansse on palju. Lisaks võis sul taustal ka mõni rakendus käia, mis kasutas andmesidet.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Jaan 2014, 21:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänud! Mul ei olnud SIM kaarti üldse telefonis ja ta määras toas suhteliselt täpselt asukoha ning näitas Tallinna kaarti. A-GPS oli kindlalt kasutuses! Pärast ma uurisin kasutatud mahtusid ja "Map" oligi selles suurusjärgus kasutatud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Jaan 2014, 19:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Igal stafil, k.a. google playst laetav, oleks mõistlik automaatsed värskendused ära keelata. Kui oma androidi hingeelu jälgida, siis käib pidevalt erinevatel äppidel neti vahet sõelumine ja sinna neid megabaite minema hakkabki. Lausa hädavajalik on omada mõnda taskkillerit ja sellega neil äppidel, kelledega parasjagu suhtlemist pole, suud kinni panna, v.a muidugi viiruste ja spy vastased.

Miks Sa, Aadu aga ikkagi seda offline kaartide tekitajat oma It. kaartide tegemiseks ei taha kasutada, sellele millele viitasin, olen teemaga tegelenud ja kogemused. Paremat lahendust sa ei leia - pealegi saad ju ise otsustada millist kaarti soovid ja millise täpsusega igas paikkonnas, keerulist ka pole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Jaan 2014, 10:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegelikul ma sain I linnade kaarti eile offlines tööle ja uudistamist jätkus. Kas ta nüüd just parim on, ei tea. Omal nahal tuleb ikka kõik läbi katsuda! Hi!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Jaan 2014, 20:32 
Eemal

Tasuta, offline kaartidega ja ka navigatsiooniga (see ei ole offline) on nt. OsmAnd Free: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Jaan 2014, 22:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Võrdlesin huvi pärast hiljuti 13 erinevat vabavaralist androidi kaardirakendust, milliseid saab ka navina kasutada (st. GPS-lt tuleb märk). Võrdlesin kahte Eestis asuvat maa-ala: väikelinn (Rapla, paljudel rakendustel on detailsed vaid suurlinnad) ja mulle tuntud ojade, järvede, radade ja jõgedega ala. Võrdluskriteeriumid: kas kõik ehitused peal, kas neil nr-d, kas talul nimi/kas see vastab tegel., kas väikesed ojad, järved, jõed on/kas neil nimed ja õiged, kas vigu.

Näit. eelviidatud Osmand baseerub OSM (open street maps) datal. OSM kohta minu märked: majad enam-vähem, numbrid vaid mõnedel, Konovere jõgi on, Atla jõge pole, ojasid pole, metsajärved puuduvad, leitud vead: külatee (tuttav) poolitab talu õuet, vigased, kohati lausa uusloomingulised, nimed. Eesti kohta leidsin OSM olema nõrk.

Hüpates nüüd kohe muljete lõppu. Vähim vigu ja täiuslikum Microsoft Bing Hybrid Map. Järelikult peaksid vabadest olema hetkel parimad just sellel baseeruvad. OSM on popp ja paljud kaardid baseeruvad sellel, aga minu kogemus, et puudulik ja vigane. Eesti kohta muidugi parim Regio, see pole aga vabavara.

Seetõttu valisingi omale ise offline kaartide tegemiseks just Microsofti kombineerituna sat+graafika. Seda nii oma Eesti, kui ka väljamaa, rännuradade kohta. Tulemusega rahul. Panin nii 3,8 tollisele nutifonile kui 7 tollisele tahvlile.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Veebr 2014, 11:02 
Eemal
Kasutaja avatar

On January 14, 2014, Oracle released Java 7 update 51, and with that update using WebSDR receivers has become more difficult.

St. - ÄRGE UUENDAGE JAVAT, kui websdr huvid!

Twente Ülikooli websdr töötab aga ka javata laias sagedusalas.

Nende sõnul esialgu toetatud Firefox. Minul nutifonis Crome, sellega muud häda ei täheldanud, kui et sagedust ei saa tabulaatorilt sisestada, peab näpuga lohistama. Muu toimib.

http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/m.html

Java teatavasti üks suurimaid turvariske- ja auke. Endal enamasti keelatud olekus.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 175 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: es2act ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10