HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 25 Mär 2019, 11:51

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 115 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 18:02 
Eemal

Officer, milliste liigutuste peale sul see andur reageerib? :o
Minu pelda andur paneb tule siis põlema kui penil toas äda peale tuleb. Ühest külapoest ostsin. :|

Ja uued LED-värgid Põlvas kohal! Nende näppimine - see on kõige magusam tegevus! Umbes nagu uue raadiosaatja tehasepakendist väljavõtmine. :P
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 18:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Kasutan õuevalgustiteks kahte säästupirni, mäletamist mööda 11W, paigaldatud 6- 7 aastat tagasi. Siiani on nad käitunud laitmatult. Süttisid eelmistel talvedel isegi -30 kraadiste külmatemperatuuride puhul. Alul oli muidugi valgus tuhmivõitu, umbes 5 minuti jooksul saavutasid täisheleduse. Kasutanud olen nii, kuidas juhtub, kui on olnud vajadus pimedal ajal õuel toimetada. Allpool oleval pildil on üks neist pildistatud täna, kohe peale sisselülimist, temperatuur +1,3 kraadi.
Manus:
saastulamp01.jpg
saastulamp01.jpg [ 81.04 KB | Vaadatud 8060 korda ]

Pimedal aastaajal on aga pidevalt sisse lülitatud LED- valgusti, milline sai kümmekond aastat tagasi tehtud tollel ajal autokauplustesse ilmunud suunatulede LED- pirnist. See sai istutatud kiiruga alumiiniumist torujupikese sisse (alul ajutisena mõeldud asjad kipuvad igaveseks jääma), lisaks kinnitusklamber ning toide majavalvuri stabiliseeritud 12V ahelast. Suunab sellise oranzika valguslaigu värava suunas, samas näeb ka koduukse võtmed välja otsida ning need lukuauku pista. Töötab samuti kõikide nende aastate vältel laitmatult.
Manus:
led01.jpg
led01.jpg [ 75.62 KB | Vaadatud 8060 korda ]

Viimati muutis Evo, 20 Dets 2011, 18:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 18:41 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Ja uued LED-värgid Põlvas kohal!

Огласите, пожалуйста, весь список ! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 19:14 
Eemal

Ohvitseride peltast niipalju, et ei tahaks lisaks veel teha kestvuskatseid Hiina liikumisanduritele elektrivõrgu ja looduse koosmõjust. Ma ei kahtle et need asjad toimivad siis, kui on stabiilne toitepinge n. Tallinnas kui kogu elektrivõrk kaablis või maakaablis. Maal on minu traatidest elektriliinil kilomeetri raadiuses vähemalt 4 kurepesa...
Palju astaid olen kasutanud maal 12V 35W halogeene elektroonilise muundajaga. 2 kasutusel oleva muunduriga pole veel probleeme olnud ja lambid põlevad ka lõpmatult kaua.
18W kompaktlampide elektroonilistel ballastitel läksid korra aastas läbi kondekad. Asendasin need kõrgemapingelistega ja siis jäid pidama.
Esialgu ei suuda mind keegi veenda LEDi usku valgustuses.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 19:40 
Eemal
Kasutaja avatar

alsatianp kirjutas:
Esialgu ei suuda mind keegi veenda LEDi usku valgustuses.

...sama siin, 101%!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Dets 2011, 21:12 
Eemal

Evo, vsjo srazu prodano! No dlja tebja koe-sto jest!

Tulid mitmesugused LED-pirnid auto tuledesse, extra euroopa autodele ettenähtud soklitega ja võsin juurde ka SELLISEID nagu siin eelpool paanikat tekitas. Aga ma ei oska prognoosida, mis homse päeva lõpuks veel alles on?
Aasta lõpus on enamus (edumeelset) kaupa pakkuvad hulgilaod täiesti tühjad ja nt. soovitud 12 asemel tuleb ainult näidistesaali ainuexemplar.
Tulid veel ka väga ilusad klaasi sisse valatud LED-roosid, mis kristallkeskkonnas muinasjutuliselt värvi muutsid, ise samaaegselt vaevumärgatavalt pööreldes. Müüjaneiud olid armunud neisse paugupealt ja lännud olidki! Ehk kingib jõulutaat mullegi meie firmapeol http://www.taevaskoja.ee neist mõne?

Järgmiseks aastaks on mul aga 2 lepingut tootjatehastesse maaletoojate esinduses osalemiseks. Varsti peaks saama allkirjastatud sama leping ka raadiokaupu maaletoova firmaga. Püüan anda endast parima, sest raha makstakse mulle hilisema müügiedu pealt ja seda oleks väga vaja (uue raadiosaatja ostmiseks).
73! Toredaid kingiideesid LED-valgustite näol!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juun 2012, 11:47 
Eemal

Ostsin aasta alguses kokku 8 LED lampi GAO GU10 3,2W 220 lumens 40 mA ~220/240V. Olid ereda valgusega ja silmale sobiva spektriga, olin investeeringuga väga rahul.
Umbes 2...3 kuu möödudes hakkasid lambikesed järjest kustuma, mõned hakkasid "vilkuma" u. 3...5 minutilise iseenesest sisse/välja lülitumise intervalliga. Mõned eksemplarid elustusid korraks kui sõrmega peale koputasin, siis kustusid jällegi. Eile õhtul kustus siis viimane lambike nendest 8-st.
Küsimus: kas kellelgi samad kogemused seda tüüpi või teiste LED lampidega :?:
73! de ES6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juun 2012, 11:56 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
...Eile õhtul kustus siis viimane lambike nendest 8-st.

Ei peagi põlema! Ööpäev läbi valge ju?! Intelligentsed lambid sul! Ise taipavad, et ei tohi põleda ja elektrit raisata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juun 2012, 12:08 
Eemal

ES7GN kirjutas:
ES6EI kirjutas:
...Eile õhtul kustus siis viimane lambike nendest 8-st.

Ei peagi põlema! Ööpäev läbi valge ju?! Intelligentsed lambid sul! Ise taipavad, et ei tohi põleda ja elektrit raisata.

7 tk jõudsin juba ESPAK-i tagastada, aga jätan selle viimase siis pimedaid aegu ootama!
Kui, Arne, su jutt paika peab, lähen toon ka tagastatud lambikesed tagasi!

Aga ühed parima valgusega ja eredusega olid nad küll mitmete katsetatute hulgast! Kahju küll, et tööiga nii lühikeseks osutus! :(
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Juun 2012, 12:37 
Eemal
Kasutaja avatar

...üldiselt niimoodi minu kogemus, et need odavad "no name" lambid on riskiinvesteering, samas 2x kallimad firmakad(OSRAM, PHILIPS,etc) õigustavad ennast(v.a. nende hind :) )

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Juun 2012, 01:05 
Eemal

ES6EI kirjutas:
..... Mõned eksemplarid elustusid korraks kui sõrmega peale koputasin, siis kustusid jällegi. Eile õhtul kustus siis viimane lambike nendest 8-st.
Küsimus: kas kellelgi samad kogemused seda tüüpi või teiste LED lampidega :?:
73! de ES6EI

Jah, umbes sama kogemus oli ka minul mõni kuu tagasi...
Olin juba teise sinna pessa keeranud jukerdava asemele ja tahtsin
järgmisel päeval uurima hakata, et mis rikkis "karul kõhus" viga on,
kui juba teine samamoodi streikima oli hakkand. Täpsemal uurimisel
siis selguski, et halb ühenduskoht oli hoopis lambi kohal lae all...
Oleks mul neid rohkem olnud kui kaks ühesugust, ehk jõudnuks muudel
sobivatel asjaoludel ka need teised samas pesas läbi katsetada...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Juun 2012, 08:22 
Eemal

Otsisin ka algul viga lambipesast, proovisin ka teistes pesades, ikka ei süttinud.
Kõigepealt hakkasid kustuma need lambid, mis olid valgustites valgussuunaga allapoole. Mõni aeg hiljem aga ka need, mis olid seinavalgustites 45 ... 60* nurga all.
Mulle tundub, et nendel LED-lampidel sulas sisemuses midagi lahti? Osa nendest, raputades ja sõrmega peale koputades, korraks võtsid veel elu sisse, siis aga kustusid lõplikult.
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Juun 2012, 09:21 
Eemal

Enne Jaanipäeva oli au jälle oma elamise ainukest 1,4W 230v ledlampi remontida. Lambi seest hakkas suitsu välja ajama. Kuna eelmiseks remondiks (toitekondeka või -shundi vahetuseks, mida olen ka siin kirjeldanud) aasta aega tagasi olin lambi keraamilise korpuse lõhkunud. Nüüd siis põles elektrolüütkondensaator ja LEDid vaevalt hõõgusid. Panin siis 100Vx4,7 lüüdi asemele 160Vx4,7 . Lambi sokkel on selline nagu luminofoorlambi starteri oma. Ühendusklemmide juhtmete jootekohtadest oli tina välja sulanud, kuigi paistis RoHS olevat, nii et pidin oma kolviga tükk aega möllama tina põlenud jääkide kättesaamiseks. Paistab, et ka LEDlampide pidamiseks peab ise
VÄIKE ELEKTROONIK olema, nagu omalajal sai igat säästupirni aastas vähemalt korra remontida. Need olen asendanud kompaktlampidega, aga ka nende elektroonsed ballastid lähevad aataga läbi. Elektromehhaanilis drosseliga võtab lamp oluliselt rohkem voolu. Kui olen asendanud mõned kondekad kõrgemapingelistega ja suuremagabariidilistega romuelektroonikast on ballastid pidama jäänud aga karpide kaaned ei mahu enam peale.
NB! Remont on ilmselt päästeameti ja kindlustuse seisukohast keelatud tegevus. A`la süttis omaniku süül sertifitseerimatta isiku poolt ramonditud elektriseadmest.
Vahepeal on olnud kogemusi ka 230V halogeensüdamikega hõõglampidega. Kuigi maksavad 5x rohkem, on nende eluiga võibolla natuke pikem, kui suvalisel Pila hõõglambil.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25 Juun 2012, 18:47 
Eemal
Kasutaja avatar

alsatianp kirjutas:
... Esialgu ei suuda mind keegi veenda LEDi usku valgustuses.

See ei olegi LED ülesanne. Ta lihtsalt näitab, et ta on olemas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Juun 2012, 16:55 
Eemal

ERAÜ 49.kokkutulekul Udu talus Sunlight FM raadioboksis müügil 12 V LED moodulid(valge ja punase värviga). mida saab edukalt kasutada telgi, auto vms. valgustamiseks jne...tulge tutvuma ja hoidke raadiod lahti sagedusel 95,6 MHz! Seal ka tutvustav teema selles vallas...Kohtumisteni.Hind on kokkutulekul väga soodne...lisaks on moodulid veekindlad jne. Moodulite arv piiratud, kuna ei saanud suurt partiid kätte!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 115 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10