HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 16 Dets 2018, 22:58

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 30 Nov 2018, 19:06 
Eemal

.........
Nii et, Evo, varsti võib sul avaneda võimalus need samad, enda uhked viled-tuled e-bayst uuesti tagasi osta :)

Ei ole andmeid, kustkohast see e-bay neid kasutatud pille-vilesid sisse ostab? Kui keegi teab, andke infot.
Aga seda, et sealt väga tihti nn. "ärakäivate" vigadega "oreleid" ostjaile saadetakse, on mitu kogemust olemas mu äiapapal.

M.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Nov 2018, 20:37 
Eemal
Kasutaja avatar

IQ-X kirjutas:
.........
Nii et, Evo, varsti võib sul avaneda võimalus need samad, enda uhked viled-tuled e-bayst uuesti tagasi osta :)

Tere.
Ma ei ole e-bay liige, ei osta, müü ega vaheta seal raadioseadmeid. Oman vaid neid mänguasju, millised mulle meeldivad. Vana mehe asi- meeldivad vana kooli raadioseadmed.
Head kuulamist keskmistel ja pikkadel raadiolainetel!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01 Dets 2018, 13:36 
Eemal

Virrat-i saatja eetris praegu 6170 kHz-l selge signaaliga

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Dets 2018, 13:16 
Eemal
Kasutaja avatar

IQ-X kirjutas:
Evo, mina sinu asemel ei "laiutaks" siin nende piltide, aparaatide kerenumbrite ja asukohaga!! Maailm on karmi vendi täis, infokogujad mööda foorumeid jalutavadki... ühel halval päeval võib sul tühjus vastu vaadata nende pillide kohalt! Rõhutan: KARMID vennad!! GPS-i jt vahenditega peilitakse su asukoht "juukskarva täpsusega" välja ja edasi on juba "delo tehniki na võshem urovne!"
Hääd!

Tere Einar.
Meie majas on sedasi, et kutsutud külalistele kaetakse laud, mitte kutsutud külalised saavad veidi äkilisema üllatuse osaliseks. Вот такое дело техники...есть надёжные инструменты .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Dets 2018, 15:40 
Eemal

Tere taas.
Mina olen Marko, Einari väimees. Teadmiseks kõigile siis.
Taas Einari pool külas, käin siin tihti, krutime koos raadionuppe ja minust võib ehk siingi asja saada :)
Aga siin tervitus Einarile, annan klaviatuuri äiapapa käsutusse.
Minu poolt 73!

Tere, Evo ja kõik teised ka, üle pikema aja!
Minu parool siia on lootusetult kaotsi läinud nii mu mälust kui kollaselt paberilipakalt siit hobinurgast, väimehe parool on Tema teada.
Identiteedivargusega ma ei tegele, mul raha niigi vähe, trahvideks ei taha maksta, vangi minna ka mitte! :)
Kiikasin siin Varia teisi teemasid ka, võiks tõesti Põlvasse või kuhugi lähikonda raadiomuuseumi teha.
Oma kogudest ma loobuda ei sooviks küll.
Õnnestus saada abirahasid, reaalsus muuseumiks on käega katsutav.
Kes huvitatud, võtke ühendust +372 5078385

Edu kõigile ja mõnusat raadionuppude kruttimist ka pikk- ja kesklainetel! Minul pisike PHILIPS, supperhää tundlikkusega, kunagi, kusagil tegin sellest juttu ka.
73! de ES6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Dets 2018, 15:57 
Eemal

Evo, tahtsin sulle veel ütelda, et need meie mõistes nadjožnõid tehnikid on nadjožnõitele spetsialistidele huinjaa!!
...Võid halvemal juhul ennast ka sealt maja kõrvalt jahtununa leida.
Mu kälimees sai sel suvel pussnoaga käsivarrest läbi nigu pekist! Taheti näkku lüüa, aga sai käe ette. Kalvi on nimi, küsi Einarilt, mis juhtus?
Hääd soovides
M.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Dets 2018, 18:34 
Eemal
Kasutaja avatar

IQ-X kirjutas:
Evo, tahtsin sulle veel ütelda, et need meie mõistes nadjožnõid tehnikid on nadjožnõitele spetsialistidele huinjaa!!
...Võid halvemal juhul ennast ka sealt maja kõrvalt jahtununa leida.
Mu kälimees sai sel suvel pussnoaga käsivarrest läbi nigu pekist! Taheti näkku lüüa, aga sai käe ette. Kalvi on nimi, küsi Einarilt, mis juhtus?
Hääd soovides
M.

Tänase päeva parim nali :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Dets 2018, 15:13 
Eemal

Evo kirjutas:
Kardan, et vanu salvestisi on raske leida.
Kuulati niisama, kes kuidas läbi segajate kätte sai, vaevalt, et keegi lindile salvestama hakkas, olid ju igal õhtul uued uudised. Oli küll ka tollel ajal minul majapidamises tagasihoidlik lintmakk, aga ei tulnud selle peale, et mőni saade arhiveerimiseks salvestada.

Mina 80ndate lõpus ikka salvestasin kassetile, paraku aga on need aga tänaseks kadunud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Dets 2018, 15:16 
Eemal

ES2RDX kirjutas:
smr kirjutas:
Kes keegi saab vanu Ameerika Hääle salvestusi jagada? ERRi arhiivis olevatest salvestistest olen teadlik.

Kahjuks pole samuti Ameerika Hääle salvestusi, küll aga leiab allolevalt lingilt Ameerika Hääle ja enamuse maailma raadiojaamade signatuurid:

http://www.intervalsignals.net/index.htm

Sellest lehest olen teadlik, paraku seda on natukene vähe minu jaoks :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Dets 2018, 14:55 
Eemal

smr kirjutas:
Kes keegi saab vanu Ameerika Hääle salvestusi jagada? ERRi arhiivis olevatest salvestistest olen teadlik.

Siit leiab Vaba Euroopa salvestisi https://digitalcollections.hoover.org/a ... Id%3A55512

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Dets 2018, 17:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Hilisõhtusel ajal on kesklaineil kuulatav Radio Liberty (Радио Свобода), sagedusel 1.386. Saatja peaks kirjade järgi asuma Leedus. Saated mitmetes keeltes, Eesti keelt ei ole, kuid vanem generatsioon valdab Vene keelt, see on seal täiesti olemas. Keerulisel poliitilisel ajastul sealt mõne uudise ikka leiab. Maaoludes häirevabas keskkonnas Lõuna- Eestis ilusti kuulatav keskmise vastuvõtja magnetantenniga.
Head kuulamist !

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis