HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 22 Nov 2018, 13:25

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mobiilineti püüdmine
PostitusPostitatud: 30 Aug 2011, 06:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas mõni siinsetest on oma mobiilineti paremaks kinnipüüdmiseks proovinud ka mingeid kodukootud variante?
Näiteks olen ma kuulnud, et mõni paneb oma pulga satipanni fookusesse, et 3G paremini tuleks. Aga siin-seal netis olen sattunud ka piltidele, kus peegeldid on tehtud plekk-kaussidest, CD ROMi korpusest jne. Võibolla saab ise odavalt ehitada mingi väikese, võimendust omava antenni pulga juurde, kui pulgal on antennipesa?

Tõsi, olen kuulnud sedagi, et isetehtud antenniga on risk pulga "lõpp" maha põletada - kuidas kommenteerite?

Siin-seal on see pulganett üsna hädaline. Tartus levib Elisa mul siin Karlovas hästi, aga Annelinnast on tulnud teateid Elisa kehva levi kohta. Jõgevamaal 1 mu tuttav elab umbes 3G levi piiril. Talvel, kui puud raagus olid, siis Tele2 3G seal isegi oli. Aga suvel läksid puud lehte ja mingist hetkest enam 3G ei levinud, tuleb vaid tattaeglane GPRS ja seegi vahel katkeb (eriti õhtuti, ilmselt siis on rohkem kasutajaid taga). Netipulk on pikenduskaabli otsas lae alla viidud ja leitud koht, kus veel kuidagi "võtab". Maja lähedal on 1 mobiilimast, millel on majaga otsevaade, aga mis sealt tuleb, ei oska arvata (isegi GPRS ju jupsib). Elisaga sama teema - 3G ei tule sinna, enda pulgaga ükskord proovisin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Mobiilineti püüdmine
PostitusPostitatud: 30 Aug 2011, 08:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Wokipann pidada väga hea reflektor olema. Ise pole kahjuks proovinud :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Aug 2011, 15:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Oma töö pärast liigun palju ringi ja sellepärast kasutangi ainult mobiilset netti. Mõned aastad tagasi olid lood üsna jamad, kui masti all istusid siis ikka kuidagi sain ühenduse aga seegi oli jube aeglane. Nüüd on asjad paremuse poole liikunud. Olen kasutanud kõikide mobiili firmade poolt pakutud lahendusi. Kuid praegu olen püsima jäänud EMT ja ELISA peale. Kuigi peab tõdema, et on kohtasi kus ei levi kumbki isegi GSM mitte.
Praegu olen Tamsalus tööl ja koht kus ööbin on 6 km eemal keskusest kuid ainuke asi millega netti saab on kahjuks KÕU :( Isegi helistamine on seal probleemne.
See on nüüd Tamsalu officis saadud tulemus kust mast asub ca3km kaugusel ja internet 3,5G kiirusega ning väljatugevusega peaks olema 43-58 dBµV/m 5MHz.
Manus:
antenniga.jpg

EMT neti pulgaks kasutan HUAWEI E1820 ja ELISA puhul E153. Üldjuhul istuvad need pulgad 3G/3.75G USB Modem TP-LINK TL-MR3420 ruuteri taga(hind ca25€). Vaadatates ruuteri manuali siis soovitatavate nimekirjas neid pole aga kui manuaalselt seadistus ära häälestada siis toimetavad ilusti. Nimelt tuleb panna üks tärn lisaks enne trelle:
Manus:
modem.jpg

E1820 pulgal on ka võimalus lisada väline antenn. Kasutan selleks Panorama GPRS & 3G aknale kleebitavat antenni EFC3G-3F. Kuna modem töötab ka autos siis on see antenn just hea sellepärast, et saab antenni aknale kleepida(hind ca18€).
Kunagi sai ise tehtud ühest väiksest sati pannist suundantenn aga mobiilsena oli üsna ebamugav kasutada :)
Midagi niisugust oli: http://pauhh.planet.ee/manualid/PootleB ... 20Yagi.pdf
On olnud ka võimalus kasutada üle sateliidi internetti. Saab kasutada küll tasuta aga tehnika selle jaoks maksis roppu raha.
http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_Internet_access
Ühesõnaga kõige odavam on tellida kilide käest valmis yagi mille saab kätte pool-muidu!
http://www.alibaba.com/showroom/3g-yagi-antenna.html
Manus:
P8305109.jpg

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Aug 2011, 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

...samas see kaugvastuvõtt jälle ei aita, kuna vaatamata sellele, et kandevsageduse saad kätte, siis selles infot kandava andmesidevoog katkestab ennast ära, kui vastuvõtja on kaugemal, kui seadistatud standard seda ette näeb. Kaugust mõõdetakse saatja ja vastuvõtja omavahelise suhtlemise signaali levi aja mõõtmise teel.
Mis antennidesse puutub, siis mina eelistaks pakutud "kilidega" suhtlemisele suhtlemist kohaliku ettevõttega Rantelon, kus mõnigi HAM oma igapäevast leiba teenib :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid