HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 22 Nov 2017, 12:55

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 04 Dets 2011, 01:41 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Kaabliotsad, pistikud - kõik ikka korralikult hermetiseeritud UV kindla PVC lindiga.

Usun, et viga pole ainult hermetiseerimises. Vihmast märja antenni mahtuvus suureneb ja sellest tulenevalt on täiesti loomulik, et ka antenni resonanss nihkub veidi madalamale. Kui palju, oleneb antenni tüübist ja konstruktsioonist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Dets 2011, 10:13 
Eemal

Las ta praegu olla üleval, kevadel võtan alla, mõõdan algul (kuiva ilmaga) SWR-i ära ja siis kallan kastekannust veega üle ja mõõdan uuesti. Ennast huvitab see katse küll.
Praegu ma ise ei usu, et niiskus sees olla saab. Ma arvan ka, et SWR-i tõusu/resonantsi langust põhjustas siiski kogu yagi pinda katnud vihmavee kiht.
Kui sügisel kuiva ilmaga üles panema hakkasin, oli SWR algul 6m toru otsas ja pärast 15m kõrgusel mastis praktiliselt sama - 1,2.

Aga 5/8 vertikaaliks ei olnud see roostevaba teras varras vist kõige parem variant!? Järgmine kord võtan ES2CM-iga ühendust ENNE ehitama hakkamist, mitte pärast!
...Aga kust ma seda kõike ette teada võisin ...
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Dets 2011, 16:20 
Eemal
Kasutaja avatar

metsaekspert kirjutas:
Vanasti kasutati kehvade pistikute hermetiseerimiseks isevulkaniseeruvat teipi ja alles sinna peale läks PVC teip.

... ei ole kursis, mis vanasti tehti, aga tänapäeval "mastimehed" teevad just vastupidi - alla PVC ja sellele peale vulkaniseeruv teip...ja seda just seepärast, et oleks hõlpsam vajadusel seda hermetiseeritud pistikühendust avada :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Dets 2011, 18:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen teinud isevulkaniseeruva teibiga, kui vaja avada, siis lõikan lihtsalt noaga maha.
Selliselt näiteks vahetatud maaoludes (kodus) mitu interneti antenni.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Dets 2011, 18:27 
Eemal

officer kirjutas:
metsaekspert kirjutas:
Vanasti kasutati kehvade pistikute hermetiseerimiseks isevulkaniseeruvat teipi ja alles sinna peale läks PVC teip.

... ei ole kursis, mis vanasti tehti, aga tänapäeval "mastimehed" teevad just vastupidi - alla PVC ja sellele peale vulkaniseeruv teip...ja seda just seepärast, et oleks hõlpsam vajadusel seda hermetiseeritud pistikühendust avada :roll:

PVC teibi mõte pidi olema ainult selles, et kaitseb vulk. teipi UV eest ning naaberpistikutega kokkukleepumise eest. Nuga on abiks jah avamisel, isegi teravate külglõikurite otstega saab maha nüsida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Dets 2011, 22:21 
Eemal

Minul on mingi valge UV-kindel PVC(?) teip (mark hetkel tööjuures) mis peale mähkides on kihid järgmiseks hommikuks nii kokku kleepunud (sulanud), et ainult noaga lõigates saab maha. Olen kasutanud 2,5 a. tagasi välitingimustes ja "nagu eile tehtud". Alumiinium toru küljest saab samuti ainult noaga kätte.
Pole põhjust "tehnoloogiat" :) muuta.
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Dets 2011, 12:55 
Eemal

Vahepeal olid lumi/lopp yagi peal lausa silmaga nähtav ja mina mõistagi SWR-mõõtjat näppima! 2,8 ... ei mingit probleemi! Olin eetris jne. Kogemus(ed) täienevad!
Paistab, et see mu enda tehtud 4-elem. yagi (by ...6EI :lol: ) on saanud küllaltki kitsaribaline. Võimendust tal on - julgen rinda pista ...7ZBga :oops: , aga ribalaiust netu!
Pilt ja joonis ikka tegemata! :( ja lubamast ma ei väsi!
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 15:44 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI yagid:

Manus:
yagi001.jpg
yagi001.jpg [ 49.67 KB | Vaadatud 3798 korda ]

Manus:
yagi002.jpg
yagi002.jpg [ 84.69 KB | Vaadatud 3798 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 15:57 
Eemal

Tänud, Evo!

Siin siis mu oma arvutatud 4-elem. 2m yagi, millest täna hommikul ka 3,67 eetris Arvoga ES1QW pikem jutt oli.
Kiitlemist jätkates: võrdlesin seda kevadel minu käes olnud ES6TX valmistatud 4-elem. by DK7ZB yagiga:
Sidetestid Keilasse ES2TL-iga ja Tallinnasse ES1ATE-ga andsid (ühe ja sama signaali puhul) eristamatult võrdsed suurused, yagisid samal ajal antenniümberlülitiga ringi klõpsides.
Küll oleks huvitav see yagi kusagil "stendis" ära mõõta!
Andka infot kui selline võrdlus kunagi kusagil korraldatakse!
73! de ES6EI

/Seda yagi on valmistatud mitmeid exemplare, osad üle lahe rännanud/.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 16:20 
Eemal

Evo kirjutas:
ES6EI yagid:

Manus:
yagi001.jpg

Manus:
yagi002.jpg

Einar, mille järgi see arvutatud on?
Mis kondekat kasutad sidestamiseks gamma sobitusega?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 16:44 
Eemal

"Luukere" on paika arvutatud K.Rothammeli järgi, hiljem kodus aias, katsestendil (millest hommikul 3,67-l jutt oli) sai suurima võimenduse järgi välja timmitud, algul kuusepuust boomil elemente nihutades, hiljem al.-torule ümber tõstes, mõõte säilitades.
Konde oli algul õhk-pöörikas, SWR sain 1,2. Kui konde vahelt võtsin ja veidi shleiffi nihutasin, sain SWR-i 1,4 ... ja nii jätsingi! Pinge (aianurgas mV meetri skaalal) praktiliselt ei langenud, (u.1/4 lainet suusakepi jupp oli mV meetri "antenniks").
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 16:58 
Eemal

Einar, proovi selliseid antenne ka teha.....
http://www.yu7ef.com/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 17:01 
Eemal

ES6EI kirjutas:
"Luukere" on paika arvutatud K.Rothammeli järgi, hiljem kodus aias, katsestendil (millest hommikul 3,67-l jutt oli) sai suurima võimenduse järgi välja timmitud, algul kuusepuust boomil elemente nihutades, hiljem al.-torule ümber tõstes, mõõte säilitades.
Konde oli algul õhk-pöörikas, SWR sain 1,2. Kui konde vahelt võtsin ja veidi shleiffi nihutasin, sain SWR-i 1,4 ... ja nii jätsingi! Pinge (aianurgas mV meetri skaalal) praktiliselt ei langenud, (u.1/4 lainet suusakepi jupp oli mV meetri "antenniks").
73!

Selge jutt, Einar.
Ausalt, natuke naerma ajab see gamma otse kaablisse. Ma arvan, et sama tulemuse saad, kui aiahargile kaabli külge paned. Leia ainult õige hargipii ots :D Võib-olla SWR isegi parem, kui 1.4. Seda on VHF/UHF jaoks palju.
Andres kuskil teemas soovitas küll labidat. Labidas käib GHz peal, aga aiahark peaks 70cm häälde minema.

Muu maailm sobitab Gammat niimoodi http://www.radioaficion.com/HamNews/art ... oject.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 17:05 
Eemal

Tänud info eest, Albert!

.... Kui prouakene (tänase, kogu päeva, raadius istumise peale) abielu lahutust ei algata, siis proovin kindlasti! :D
73! ... ja ärge viilige kodus!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2012, 17:11 
Eemal

ES6DO kirjutas:

Ma tean seda, Neil, aga mul pold viitsimist.
Vaja oli õhtuks, Keila-Tallinnaga testimiseks/võrdlemiseks yagid üles saada ja nii jäigi.
Arvan, et see SWR 1,2 vers. 1,4 ei mõjuta suurt midagi, nagu ka reaalsuses sidetestide tulemus näitas.
73!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 35 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10