HAM foorum
http://foorum.erau.ee/

ESTCube-1 alustab eksperimenti
http://foorum.erau.ee/viewtopic.php?f=6&t=4416
1. leht 1-st

Autor:  ES5TF [ 15 Sept 2014, 23:47 ]
Teema pealkiri:  ESTCube-1 alustab eksperimenti

Tervist!

Väike vihje ESTCube-1 sõpradele: täna (teisipäeval, 16. septembril) kell 12:06-12:19 meie aja järgi alustatakse päikesepurje traadi väljakerimist satelliidist. Ülelennu jooksul põletatakse traadi otsas oleva raskust ning traadi pooli stardil fikseerivad lukud ning keritakse ka lühikene jupp traati välja. Traadi väljakerimist jälgitakse pardakaameraga ning kõigi võimalike asendimääramise sensoritega (eduka traadi väljakerimise korral satelliidi pöörlemiskiirus aeglustub).

Kui kõik läheb hästi, siis on meil pealelõunaks satelliidist välja keritud ca 8 sentimeetrit traati ning tehtud 3 pilti, millest loodetavasti ainult viimasel on näha nii traat kui ka selle otsas olev raskus.

Kõigil tulevastel headel:
13.43 - 13.56
21.39 - 21.51
23.15 - 23.28
ja nende vahele jäävatel mitte nii headel ülelendudel (ca kõik ülejäänud päevased ja öised 97 minuti tagant toimuvad ülelennud) laeme satellidilt eksperimendi andmeid alla, nende hulgas ka tehtud pilte. Piltide allalaadimine võtab paar-kolm päeva. Alla tulevaid pilte on võimalik ka ise vastu võtta, kasutades selleks Mike Rupprechti ESTCube-1 Online Decoder nimelist programmi.

Kui teil on huvi ESTCube-1 signaali vastu võtta ja aidata ka satelliidi meeskonda, siis infot tehniliste vahendite kohta saate ESTCube-1 foorumist (http://www.estcube.eu/forum) . Eriti tänulikud oleksime nö. reaalajalise andmete vastuvõtu ja meeskonnale edastamise eest.

Tervitab Tõnis Eenmäe, ES5TF

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/