HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 19 Nov 2018, 06:42

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 342 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 29 Dets 2009, 16:34 
Eemal
Kasutaja avatar

nemo kirjutas:
Aga umbes samale asjale üritasid sa selle näitega ja ka varasema soovitusega vihjata - kui pole võimalusi, siis vaheta hobi...

Tegele aga rahulikult oma hobiga edasi, aga "võimalusi" ei too Sulle keegi kandikul kätte -usun, et oled seda isegi märganud. Erinevad võimalused aga ei sega 2 m ühte ja sedasama sagedust kasutada, millest jutt ongi.

EDIT: Vaid käs- või autojaama-amatööridele oleks ühtne üle Eestiline lobisemiskanal aga minu arust hoopis mugav, aga see on minu arvamus- igal ühel oma :).
Kohtumisteni FM 145, 475 MHz!
73!

Viimati muutis ES2TL, 29 Dets 2009, 18:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Dets 2009, 18:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Kaljukits kirjutas:
nemo kirjutas:
Aga umbes samale asjale üritasid sa selle näitega ja ka varasema soovitusega vihjata - kui pole võimalusi, siis vaheta hobi...

Tegele aga rahulikult oma hobiga edasi, aga "võimalusi" ei too Sulle keegi kandikul kätte -usun, et oled seda isegi märganud. Erinevad võimalused ei saga 2 m ühte ja sedasama sagedust kasutada, millest jutt ongi.

Ja mina püüdsin selgeks teha, et arvestades kasutustihedust ja ka kasutajate arvu koos võimalustega, pole üleriigilisel suurt mõtet. Kasutatakse toda 145.475MHz ka mujal kui päälinnas või selle ümbruses, aga et üle riigi..... See nagu katkine telefon, kus üks räägib teise juttu edasi (vaevalt leidub neid õnneseeni, kes keskm 300km iga päev katavad punktist A punkti B 2m peal)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Dets 2009, 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna 2 m ümarlauas 145,475 MHz:
ES2BH
ES3APY
ES3ACU
ES1ATE
ES2MA
ES1ABT
Tänud side eest!
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Dets 2009, 21:40 
Eemal
Kasutaja avatar

...see võiks olla ka niimoodi,et poisid/tüdrukud linnas suhtleksid üle 2 bandi(2m/0,7m) repiiteri(full duplex),kuna siis kaob "pealerääkimise probleem" ja ülejäänud raffas saab sisse sinna üle interneti,samuti oleks sinna ühendatud üle interneti ka teiste linnade-maakondade samasugused repiiterid . /sry fantaseerimise pärast!/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Dets 2009, 22:08 
Eemal

nemo kirjutas:
Kaljukits kirjutas:
nemo kirjutas:

Tegele aga rahulikult oma hobiga edasi, aga "võimalusi" ei too Sulle keegi kandikul kätte -usun, et oled seda isegi märganud. Erinevad võimalused ei saga 2 m ühte ja sedasama sagedust kasutada, millest jutt ongi.

Ja mina püüdsin selgeks teha, et arvestades kasutustihedust ja ka kasutajate arvu koos võimalustega, pole üleriigilisel suurt mõtet. Kasutatakse toda 145.475MHz ka mujal kui päälinnas või selle ümbruses, aga et üle riigi..... See nagu katkine telefon, kus üks räägib teise juttu edasi (vaevalt leidub neid õnneseeni, kes keskm 300km iga päev katavad punktist A punkti B 2m peal)

180km pole probleeme,300km vahest on ikka ka probleeme.Need kaugused on Yagi antenniga.
Probleemiks on 145.300-145.475Mhz ja 145.525-145.575Mhz.Nimelt on see probleem küll üks kord kuus kui toimub 2m test ja siis on nendel sagedustel ka suur tegevus.See on kella 20.00 kuni 21.00 siis on FM sided suuremalt jaolt peetud aga,kes teab ning siirdutakse 144.300Mhz ümbrustesse ja SSB peale.
Jutt nimelt selleks,et eetris on juba niigi tekkinud palju mürasi ja see mõjub just kaugetele sidedele 300-400km ja kaugematelegi.Ja kui siis keegi sidetab ja jutustab maast ja ilmast ega kuule kedagi peale oma naabri nendel sagedustel,see teeb ikka tuju kehvaks küll ja side jääb pidamata.Selleks on juba olemas ümarlaua sagedus 145.250Mhz,et kedagi ei segaks ja kokku ka saab.Milleks siis veel teist.
Tahaks siis kõigile,kes ei ole veel proovinud,üritanud Uuel Aastal uue hooga esimesel teisipäeval proovida ka 2m peal võistelda.Algus kell 20.00-23.59 EA.Kohustuslik on teada oma lokaatorit ja kutsungit :D sagedused olid kirjas ja võistlus määrused on ERAÜ lehel.Head vanaaasta lõppu kõigile.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2009, 00:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Kaljukits kirjutas:
ES2BH
ES3APY
ES3ACU
ES1ATE
ES2MA
ES1ABT
Tänud side eest!
73!

:lol:
Aga kus on ES8, ES4, ES5, ES6, ES7, ES0 ? See "ümarlaud" sul rohkem omaküla värk.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2009, 01:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Kaljukits kirjutas:
teen ettepaneku alustada üle-Eestilist 2 m kokkusaamise- ja lobisemisekanalit FM 145,475 MHz.

Olen vägagi selle poolt.

officer kirjutas:
see 475 on järsku liiga kutsekanali lähedal,nagu sa isegi tead,on siin Tall. ümbruses jututuba 250 ?

Selle "Jututoa" koha võin öelda ainult, et kui tahad seal sidet proovida (mina üritasin peale eksamit seal esimese side luua) siis saad ainult viisakalt öeldes tõreleda! (Nemad on suured isad ja sina pojake mine koju uneaeg on juba). Ma ei väidagi, et olen mingi proff aga tõesti tahaks kusagil sagedusel praktikat saada. :x
Kuidas muidu õpitakse. Nagu öeldakse harjutamine teeb meistriks

ES7GN kirjutas:
Aga kus on ES8, ES4, ES5, ES6, ES7, ES0 ? See "ümarlaud" sul rohkem omaküla värk.

Kuna mina kasutan jaama enamus ajast /m siis ringi liikudes on väga hea suhelda inimestega üle eesti kuna töö käigus tuleb palju reisida.
Muidu on pidevalt 2m kutse peal, kus on alatasa vaikus ja keegi ei vasta ka. Aga nüüd ka võimalus kuulata ja ise ka kaasa rääkida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2009, 13:14 
Eemal
Kasutaja avatar

es1pik kirjutas:
Selle "Jututoa" koha võin öelda ainult, et kui tahad seal sidet proovida (mina üritasin peale eksamit seal esimese side luua) siis saad ainult viisakalt öeldes tõreleda! (Nemad on suured isad ja sina pojake mine koju uneaeg on juba). Ma ei väidagi, et olen mingi proff aga tõesti tahaks kusagil sagedusel praktikat saada. :x

...see 250 on kujunenud õhtuseks, teatud sõpruskonna foorumiks,teemaks põhiliselt "aruanne päevastest ponnistustest HAM raua teemal" ja never ei ole sealt väljatõrjutud kelle iganes küsimusi sellel teemal (ja kuulamisoskus on HAMile ka üsna oluline!).
Sideharjutusteks on sobiv ikkagi nn "teisipäevatest" ja muidugi eelnevalt kokkulepitud qso aega ja rauda omava "saatusekaaslasega"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2009, 13:50 
Eemal

es1pik kirjutas:
Kaljukits kirjutas:
teen ettepaneku alustada üle-Eestilist 2 m kokkusaamise- ja lobisemisekanalit FM 145,475 MHz.

Olen vägagi selle poolt.

officer kirjutas:
see 475 on järsku liiga kutsekanali lähedal,nagu sa isegi tead,on siin Tall. ümbruses jututuba 250 ?

ES7GN kirjutas:

Kuna mina kasutan jaama enamus ajast /m siis ringi liikudes on väga hea suhelda inimestega üle eesti kuna töö käigus tuleb palju reisida.
Muidu on pidevalt 2m kutse peal, kus on alatasa vaikus ja keegi ei vasta ka. Aga nüüd ka võimalus kuulata ja ise ka kaasa rääkida.

Ma arvan,et kui tõreldi siis kodutöö tegematta ja ka kuulamisi oli vajaka.Järeldan,et rääkisid kellelegi peale ja sellest ka probleem.Ka eksamil on vist need asjad läbi võetud,et enne peaks kuulama siis PREIKAMA ja ootama vastust ja üks oluline osa on ka kannatus vastuse ootamisel.Kes ei tee ega sellega juhtu midagi ja väike NOOM,NOOM ei riku meest aga vastupidi.Eks iga algus on omamoodi raske.
See minu arvamus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Dets 2009, 18:38 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:

ECOLINGI võiks appi võtta küll. Ehk paneb seal kohapeal keegi midagi selle traadi otsa mis mujale vabariiki ka ulatub. Kuuleks mis "päälinnast" uudis. 80 on õhtuti päris mürane. Idanaaber tungib peale. Nad olla nüüd sageduse 3670 ära ostnud. Ma pean ausalt tunnistama, mina seda neile ei müünud. :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Jaan 2010, 09:26 
Eemal

ES7GN kirjutas:
Kaljukits kirjutas:
ES2BH
ES3APY
ES3ACU
ES1ATE
ES2MA
ES1ABT
Tänud side eest!
73!

:lol:

See selline "lahti-tõmmatav-laud" ja seekord ei tõmmatud lahti. ;)

Aga muidu täiesti päri 145.475MHz ümaraga.

73!

Viimati muutis ES5ITI, 13 Veebr 2010, 23:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2010, 20:35 
Eemal
Kasutaja avatar

145,475 kogub populaarsust nii lähedate kui ka kaugemate hulgast. Kõigil eesti amatööridel ilmselt ei õnnestugi sellel sagedusel kokku saada, aga proovida tasuks siiski -selles point ongi :D.
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2010, 20:59 
Eemal

Mis kellaajal te valdavalt kogunete? Hoiaks kah kasvõi tropolevidegagi teie suunas kõrvad lahti.

(304WX)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2010, 21:39 
Eemal
Kasutaja avatar

ES5NHC kirjutas:
Mis kellaajal te valdavalt kogunete? Hoiaks kah kasvõi tropolevidegagi teie suunas kõrvad lahti.

Ei olegi mingit kindlat kellaaega -tööpäevadel õhtupoole peamiselt. Kes millal saab, see hõikab. Levi on olnud hää viimasel ajal :). Täna sain sel sagedusel oma esimese QSO Jaanusega (ES5OC) 5/9, aga eetris oli teisigi - nii mobiilseid kui paikseidki. Ühesõnaga -tererulemast kõigile! 2 m levib :!: :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2010, 12:04 
Eemal

On jah aktiivsust näha kui levi kaarti vaadata,päris siniseks tõmbub ja ilmselt terve järgmine nädal paistab sinetama. :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 342 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10