HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 22 Nov 2017, 22:16

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 21:43 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Olen töötanud "pool elu" elektroonika konstruktorina ja ilmselt nendest aegadest on omalooming veres.
- Ei ole mingeid üldtuntud saavutusi püüdnud eesmärgiks panna ....
Tervitab Einar

seda on tõesti arusaada, et "üldtuntud saavutusteni" sa(konstruktor :lol:) ei jõua kunagi!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 22:22 
Eemal

Eelmisel lehel palju huvitavaid arusaamu hea(de)st raadio(te)st, lugesin huviga.

Mõned minu arvamused senikogetu põhjal veel.
Transiiveri teeb heaks põhiliselt kaks omadust: töökindlus ja hea vastuvõtja, mille tähtsaimad omadused on tundlikkus, häirekindlus ja võimalikult paljud reguleerimisvõimalusi, vastavalt eetrist kostvaile signaalide korrigeerimisvajadustele. Hindan väga just neid vastuvõtjaid, mille reguleerimisvõimalused on välja toodud eraldi juhtnuppude alla (mitte läbi menüüde!!)
Senikatsetatud transiiveritest head muljed alustades lihtsamatest: IC-730, IC-735, FT-950. Huviga ootan FT-3000 näppimisvõimaluse saabumist.
Otseselt halbu kogemusi polegi, nimetada võiks ehk FT-897 liigset menüseeritust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2016, 00:35 
Eemal

ES6EI kirjutas:
Mõned minu arvamused senikogetu põhjal veel.
Transiiveri teeb heaks põhiliselt kaks omadust: töökindlus ja hea vastuvõtja, mille tähtsaimad omadused on tundlikkus, häirekindlus ja võimalikult paljud reguleerimisvõimalusi,

Selline pill on täiesti olemas - YAESU FT-920. Neid on üle Eesti tükki 10 kasutusel ja keegi ei niutsu. Suur ja lai esiplaat, kõik vajalikud nupud saadaval incl suure nupuga VFO-B. Ei mingit seiklust läbi menüüde.Korralik (reguleeritava läbilaskeribaga) DSP ja NR jne.
Sa ei pea oma autot maha müüma, saad odavamalt. Parim pakkumine ripub pikemat aega siin foorumis - Priit/ES1MM loobub enda omast, leidis et rigisid on liialt palju kogunenud Aga müüdav on häst hoitud, hea on kui kokku paarsada SSB sidet (needki põhiliselt 50MHz-l) peetud. Kõige tähtsam - "viilitud" SSB pool, kitsad INRAD filtrid sees jms.
Tunne huvi...saad hinna üle kaubelda.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2016, 08:59 
Eemal

Tänud pakkumast, Arvo! Meil oli kunagi, madude ajal, Priiduga sellel teemal juttu. Aga FT920 ei lähe mulle mitte! FT950 potsatas sügisel siia mu lauale, nüüd FT3000 peaks varsti käes olema, aitab küll esialgu.
Järgmine on detektorraadio, mida katsetama hakkan.
Ärgem tööstuslikke raadiosid enam üldse mitte ostkem! Ikka omatehtutega, AM-is ja süsimikrofoniga - vot see on RAADIOAMATÖRISM, suurte tähtedega!!
Lumist päeva!
ES6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2016, 14:11 
Eemal

ES6EI kirjutas:
FT950 potsatas sügisel siia mu lauale, nüüd FT3000 peaks varsti käes olema, aitab küll esialgu.

On need mõlemad minugi lauapeal olnud, kuid praktiliseks kasutamiseks liialt palju neid "kelli ja vilesid", mida tegelikult sidepidamisel üldse vaja ei ole, jäädki timmima... Aga - võta siis juba julgemalt nt. FTdx5000 koos ülemise panoraam adapteriga. Või ehk veelgi parem - FLEX-6700. Jätkuks kannimist pikemaks ajaks, et ära õppida mida kõike saab värgiga teha. See reaalne sidepidamine jääks täiesti ära, las teised lihtsamate aparaatidega peavad sidesid Sinu eest ja hoiavad Põlva au kõrgel ka ilma Sinuta...
Nüüd on kõik, teema on ammendatud.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Jaan 2016, 22:02 
Eemal

es1cw kirjutas:
ES6EI kirjutas:
FT950 potsatas sügisel siia mu lauale, nüüd FT3000 peaks varsti käes olema, aitab küll esialgu.

On need mõlemad minugi lauapeal olnud, kuid praktiliseks kasutamiseks liialt palju neid "kelli ja vilesid", mida tegelikult sidepidamisel üldse vaja ei ole, jäädki timmima... Aga - võta siis juba julgemalt nt. FTdx5000 koos ülemise panoraam adapteriga. Või ehk veelgi parem - FLEX-6700. Jätkuks kannimist pikemaks ajaks, et ära õppida mida kõike saab värgiga teha. See reaalne sidepidamine jääks täiesti ära, las teised lihtsamate aparaatidega peavad sidesid Sinu eest ja hoiavad Põlva au kõrgel ka ilma Sinuta...
Nüüd on kõik, teema on ammendatud.
de 1CW
Põlva ja minu au pärast pole vaja muretseda, saame siin ise hakkama ja meid huvitavad raadiod ostetud, katsetatud ja uuesti mahagi müüdud :) Läti ärimees juba ootab järgmist pakkumist gmailil!
Ega minulgi muud ütelda pole kui et ostke, hankige, katsetage neid raadiusid ja siis saate lõpuks teada tõe, mis mul küll juba ammmmu selge oli: PARIMAT RAADIOT POLE SENI VEEL LEIUTATUD!
73! ES6EI jääb kuuldele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Jaan 2016, 19:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Kenwood TS-590SG
http://www.eham.net/reviews/detail/12043

tundub, et jaam pole paha?
Kiitke, laitke -kohalik kogemus ülekõige!

kes kasutanud nt IC7400 või FT950, siis võrdlus nendaga vs TS-590SG oleks igati tervitatav!

TNX!
Good DX!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Jaan 2016, 22:49 
Eemal

Mul on TS-590S ehk selle eelkäija. Jaam igati minu jaoks. Heade parameetritega, hea kasutamismugavusega, kõik vajalik nupulevajutuse kaugusel mitte menüüde sügavuses, ühendub ka hästi arvutiga, mõõtmetelt keskmine..

II ütleb, et remontida sellist on puhas õudus aga noh loodan parimat, et ehk pole vaja :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 01:22 
Eemal

ES2MA kirjutas:
II ütleb, et remontida sellist on puhas õudus aga noh loodan parimat, et ehk pole vaja :)

Lootus on see viimane mis sureb :)...maksa korralikult kogudusele maksu ja ole Vanajumale armas, siis ehk...
de 1cw

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 12:37 
Eemal

ES2TL kirjutas:
Kenwood TS-590SG
http://www.eham.net/reviews/detail/12043
kes kasutanud... või FT950, siis võrdlus nendaga vs TS-590SG oleks igati tervitatav!
TNX!
Good DX!
On paar nädalat ka minu riiulis peatunud, ei istunud mulle tema olemus, menüüd ega vastuvõtja hääl võrreldes nt. FT950-ga. Juhul remondi vajadus-võimalikkus ajas hirmujudinad mullegi peale kui karule kõhtu kiikasin - rändas edasi ühe Läti ärimehe kaubikusse!

Aga kes harjunud, teisi pille mitte proovinud - edukat hobitamist ka TS-590-ga!

73! de ..6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 18:13 
Eemal

Mul oli ka mõnda aega FT950 laua peal mängimiseks. Hea häälega oli küll. kasutada teda aga väga ei meeldinud, sest pigem on just temal asjad menüüdesse maetud, mõõdud ka omajagu suured. TS590 ma ei mäleta millal viimati menüüsse asja oli. Aga eks ta ole, igale oma pill ja TS590 on mulle sobiv. Teen ju ka pigem cw ja digit ning vähe mikrofonisidet.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 18:14 
Eemal

Aga Einar, mida sa mõtled müügikuulutuses sellega, et Yaesu esindus on mingid filtrid ft950 sisse pannud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 18:44 
Eemal

ES2MA kirjutas:
Aga Einar, mida sa mõtled müügikuulutuses sellega, et Yaesu esindus on mingid filtrid ft950 sisse pannud?
Kaasasoleva dokumentatsiooni hulgas list, kus see info kirjas. Plommid kruvidel - ei taha sisse ronida. Ostetud Petrogradist.
Sorry, OT, aga kui huvitas, siis vastan ikka. PS-is pikemalt kui soovid, foto lisadokumendist saaks gmailile saata.
/Pangas on mul veel vaatamatta, lubati käsiraha üle kanda, kui nii, siis see müügiteema kutu ?!
73! Einar

>KUSTUTATUD<

Viimati muutis ES6EI, 23 Jaan 2016, 18:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Jaan 2016, 20:32 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Plommid kruvidel...

Plommid ???
Kus ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Jaan 2016, 09:01 
Eemal

ES6EI kirjutas:
ES2MA kirjutas:
Kaasasoleva dokumentatsiooni hulgas list, kus see info kirjas. Plommid kruvidel - ei taha sisse ronida. Ostetud Petrogradist.
Sorry, OT, aga kui huvitas, siis vastan ikka. PS-is pikemalt kui soovid, foto lisadokumendist saaks gmailile saata.

Miks sa sellise asjaga niimoodi hämad?

Kui on millegi sellisega tegemist http://www.ac0c.com/main/page_ft2k_roof ... ft950.html

siis tahaks heameelega rohkem kuulda. See peaks ikka oluliselt juurde andma pillile.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10