HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 21 Nov 2017, 21:18

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 14 Jaan 2016, 20:18 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Ekraanid pidid jantima

Piimapuki jutud ! Midagi seal ei jandi.
Ma ju kunagi pakkusin sulle seda pilli - siis ei kõlvanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Jaan 2016, 20:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Kivi kuumeneb üle ja TX kaob...

http://rudius.net/oz2m/ic746pro/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Jaan 2016, 20:52 
Eemal

es6tx kirjutas:
ES6EI kirjutas:
Ekraanid pidid jantima

Piimapuki jutud ! Midagi seal ei jandi.
Ma ju kunagi pakkusin sulle seda pilli - siis ei kõlvanud.

...ja miskit jant oli veel, kirjutasin mina, väga autoriteetse info põhjal, kuulduna 3,67 eetris aruteluna.
"Piimapuki jutud" ja kui sina juba pakkusid, siis kohe üle kõige pill - veidi mõistmattu loogika minu jaoks...??? No miks siis lahti saada tahtsid kui miski ei jandi??
Sellise loogika põhjal ei julgenud ma tõesti tookord osta.

Hunt: "Kivi kuumeneb üle." /link/ - no ei hakkaks mina küll, ostjana, seal sees urgitsema selle asemel, et mõnusasti eetris nurruda!!

Vast veel kellelgi häid/halbu omadusi üles üles lugeda? Ikka väga huvitab!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14 Jaan 2016, 23:55 
Eemal

ES6EI kirjutas:
Ekraanid pidid jantima ja oli veel miskit, aga MIS??

Puuteekraan, peale kondi järimist ei tohi kohe minna ekraani näppima, peab vahepeal näpud puhtaks pesema...ilmselt see on kirjas ka lisatud manuaalis. Vähemalt nendel aparaatidel, mis Maarjamaale müüki satuvad.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 01:48 
Foorumil

es1cw kirjutas:
Puuteekraan, peale kondi järimist ei tohi kohe minna ekraani näppima, peab vahepeal näpud puhtaks pesema...

7400 ei ole puuteekraaniga. 7300 ja 7100 on näpitavaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 07:35 
Eemal

VeikoK kirjutas:
es1cw kirjutas:
Puuteekraan, peale kondi järimist ei tohi kohe minna ekraani näppima, peab vahepeal näpud puhtaks pesema...

7400 ei ole puuteekraaniga. 7300 ja 7100 on näpitavaga.
es1cw kirjutas:
ES6EI kirjutas:

Puuteekraan, peale kondi järimist ei tohi kohe minna ekraani näppima, peab vahepeal näpud puhtaks pesema...ilmselt see on kirjas ka lisatud manuaalis. Vähemalt nendel aparaatidel, mis Maarjamaale müüki satuvad.

7400 kohta lugesin mina ei NIII PALJU puudusi kokku, et endale seda küll ostma ei hakkaks! See kivi kuumenemine on paljudel TX katkestanud ja ainult RX mind ei rahuldaks. Ei viitsi neid linke siia copyma hakata, Hundul põhiliselt eelpool kirjas ka. IC7000 ja FT3000 võrdlemine oleks üleüldse nagu Zaprrožhetsi ja Audi võrdlemine. Vot nii, sorry...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 07:48 
Eemal

ES6EI kirjutas:
Kas mulle IC-7400 kohta ka keegi midagi kirjutaks? Head ja vead .... kui tohib paluda?

Mul oli IC746 ja IC7400, mõlemad head pillid. Displei probleeme ei olnud ja driveri sitikale panin radika peale. Hea oli see,et ka 2m oli peal. Kui kuskilt saad siis võid osta. ES4RC töötab siiani ja on rahul. Mina läksin FT1000mp peale , kuna oli vaja 2 vastuvõtjat. Ei oska midagi halba öelda, kõrvad on head ja filtreid saab sättida kuidas vaja. ICOMI tuunerid on paremad kui FT tuunerid, seda võin öelda. Võttis taha igasuguse antenni.

73 de ES1BH

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 08:22 
Eemal

ES2BH kirjutas:
ES6EI kirjutas:
Kas mulle IC-7400 kohta ka keegi midagi kirjutaks? Head ja vead .... kui tohib paluda?

Mul oli IC746 ja IC7400, mõlemad head pillid. Displei probleeme ei olnud ja driveri sitikale panin radika peale. Hea oli see,et ka 2m oli peal. Kui kuskilt saad siis võid osta. ES4RC töötab siiani ja on rahul. Mina läksin FT1000mp peale , kuna oli vaja 2 vastuvõtjat. Ei oska midagi halba öelda, kõrvad on head ja filtreid saab sättida kuidas vaja. ICOMI tuunerid on paremad kui FT tuunerid, seda võin öelda. Võttis taha igasuguse antenni.

73 de ES1BH
Vot huvitav jah, et selle 7400 kohta on palju vastakaid arvamusi?
ES4RC on igati nutikas mees, kui ostis 7400, ei teinud seda ilmselt ainult raadio välimuse pärast.
Eks ootame, mida keegi veel kirjutab 7400 kohta?
Minu poolt tänud /ka ette/ selle raadio teemal sõnavõtnutele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 09:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui olin umbes aasta 7400 omanik olnud, ostsin teise veel lisaks.
Kumbagi olen modinud vaid lisasageduste lisamiseks. Lisavente ega -radikaid ei ole ma lisanud.
Digiside- ja võistlusmännidel ei teeks viimane aga ilmselt paha.
Selle raha eest väga hea pill.
Nii, nagu fotonduses, et mees teeb pilti, mitte aparaat, kehtib sama ka hamminduses.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 11:02 
Eemal

ES2TL kirjutas:
Kumbagi olen modinud vaid lisasageduste lisamiseks. Lisavente ega -radikaid ei ole ma lisanud.
Nii, nagu fotonduses, et mees teeb pilti, mitte aparaat, kehtib sama ka hamminduses.

Tõnis, tänud "saladuste" avaldamise eest!
Aga 1 minu tähelepanek Sulle ja kõigile: fotonduses teevad PILTI mees ja aparaat KOOSTÖÖNA. Kaldun arvama, et raadionduses samuti! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 13:34 
Eemal

VeikoK kirjutas:
7300 ja 7100 on näpitavaga.

Ega ma seda ebaõnnestunud 7400-d ei mõtelnudki, sellel muud ICOMI-le omased vead, viide oli vale sõnumi juurest, sri...
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 15:57 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
ES2TL kirjutas:

Tõnis, tänud "saladuste" avaldamise eest!
Aga 1 minu tähelepanek Sulle ja kõigile: fotonduses teevad PILTI mees ja aparaat KOOSTÖÖNA. Kaldun arvama, et raadionduses samuti! :)

Pilti jne teeb ikka mees. Aparaat aitab vaid kaasa :-)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 18:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Umbes 10 aastat tagasi algatasin ma käesoleva postituse. Varasemaid kokkupuuteid ei ham lainetel ega ka ham rigidega mul ei olnud.
Oli vaid eesmärk, millistel lainetel tahtsin töötada, samuti silma jäänud paar jaama tolleaegselt turult.

Ma valisin jaama, tänu headele nõuannetele siin foorumis, mis aga oluliseim -tänu oma vajadustele ning resurssidele lähtuvalt tollel ajal , ning nö talupojamõistust järgides, olen siiani rahul :)

Nüüd, kui on juba üsna palju laineid eetrisse voolanud, võin vast soovitada kõigile sadasama valiku põhimõtet. Mis siis on oluline jaama valikul, mis vähem, mis mitteoluline...

Kindlasti kohe 2 haru:
- kas see oleks sinu esimene jaam, ham kogemus?
- või sul juba on mingi jaam ja kogemus?

Esialgu, kuna,Einar küsis, siis pigem see teine variant (esimene jäägu seniks ootele).

Küsimused, Einar, Sulle (aga ka teistele, kel juba kogemust, kes tahaksid jaama uuendada) on:

- mis on sinu eesmärk, millistel lainetel töötada, mis modedes, võistelda jne?
- mis su praeguse jaama juures sind enim segab, piirab vms (lainepikkused, moded, tehn parameetrid vms)?
- kas on olnud olukordi (ja kui siis u mitu aastas nt), kui sa oled tundnud, et just jaam on sinu saavutuste juures olnud peamiseks pudelikaelaks?
- kas oled neid "olukordi" analüüsides kindlaks teinud, et süüdi on just sinu kasutatud jaam?
- oskad sa mõne arvnäite tuua varasemate väidete kinnituseks?

Küsida võiks veelgi, aga vast esialgu piisab.
Lõpuks aga universaal-nahhal soovitus:
Osta kõige kallim ja parim jaam, mis hetkel saada, kuid...
... vasta siis nendele minu poolt esitatutele küsimustele aasta pärast, selle jaama kasutamist.
Ootan tõesti väga huviga!

Rahvusvahelise sidede hulgast, tagasisidest, annab vast kõige paremini ülevaate qrz.com.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 20:29 
Eemal

ES2TL kirjutas:
Küsimused, Einar, Sulle (aga ka teistele, kel juba kogemust, kes tahaksid jaama uuendada) on:

- mis on sinu eesmärk, millistel lainetel töötada, mis modedes, võistelda jne?
- mis su praeguse jaama juures sind enim segab, piirab vms (lainepikkused, moded, tehn parameetrid vms)?
- kas on olnud olukordi (ja kui siis u mitu aastas nt), kui sa oled tundnud, et just jaam on sinu saavutuste juures olnud peamiseks pudelikaelaks?
- kas oled neid "olukordi" analüüsides kindlaks teinud, et süüdi on just sinu kasutatud jaam?
- oskad sa mõne arvnäite tuua varasemate väidete kinnituseks?

Tänan küsimast, vastan oma nägemusest asjale meeleldi, ootan samuti ka teiste vastuseid.
Kõigepealt aga seda, et minu nägemust, arusaamasid ja väärtushinnanguid ei maksaks eriti võrrelda "tüüpilise" raadioamatööri omadega.
Olen eluaeg olnud suur katsetaja, seda ka minu mitmetes teistes hobides, üpris põhjalikult tunnen fotoasjandust, millega olen tegelenud 49 aastat.

- Erilist eesmärki mul raadioamatörismis pole. Kui vähegi aega, katsetan huviga kõikvõimalikku, minu jaoks huvitavana tunduvat ja olemasolevat. Kui mõnda aparaati pole, aga kangesti huvitab, siis hangin selle.
- Praegu on riiulis 8 transiiverit, ühtpidi võttes ei sega mind nende juures miski, teistpidi vaadates: mitmed lahendused võiks olla hoopis teisiti. Oi see oleks pikk jutt! Olen töötanud "pool elu" elektroonika konstruktorina ja ilmselt nendest aegadest on omalooming veres.
- Ei ole mingeid üldtuntud saavutusi püüdnud eesmärgiks panna ja ilmselt ei juhtu seda raadioamatörismis minuga mitte kunagi.
- Jaam on "süüdi" siis kui oskamatuks osutunud operaator tal "soolikad välja laseb", seda minulgi juhtunud mitmel korral, aga siis saabki uue pilli!! Instruktsiooni loen siis kui miski muu enam ei aita!
- Vast 3 pilli olen küll "õhtale" saatnud...? :)

Kui kusagilt mind huvitav pill silmapiiril, siis igal juhul teen kõik, et see oma lauale saada ja enamvähem põhjalikult läbi näppida ja .... unustada!
Ettevõtjana on mul selleks kuigivõrd seni võimalusi olnud. Mis juhtub edaspidi, ei tea mina ega Vanajumal kahh vist.. :)
Veelkord: ÄRGE võtke minust eeskuju!!!

Tervitab Einar

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Jaan 2016, 20:50 
Eemal

Tervitus kõigile!

Minu kogemus on selline, et 90% rigidest, mis remontis olnud , on IC-d. On üks kena tabel. Toksige oma arvutisse järgmine aadress: sherweng.com/table.html ja leidke oma selles paremusjärjestikus. Sealt näete ka milliste omaduste järgi rigisid hinnatakse.

Head uurimist!
Hellar

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10