HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 21 Nov 2017, 12:23

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 10:01 
Eemal

Katsetasin õhtuti-öösiti nende pillide omadusi LL vastuvõtul ja püüan vältida subjektiivsust niipalju kui see on võimalik kõrvaga kuuldu põhjal.
Mõlemad jaamad olid antenni ümberlüliti vahendusel ühendatud ühe ja sama antenniga ja lüliti (kiire) ümberklõpsimisega tiomus võrdlus ühe ja sama sissetuleva signaaliga.
Võrdlesin ka eraldi 80m 1/2 dipooli ja 160m inverted V antenne kasutades. Võrdlesin võimalikult kaugeid, nõrga, aga enamvähem stabiilse signaaliga amatöörjaamade signaale.
TUNDLIKKUS:
Üldmulje jäi, et 706 on siiski tundlikum. Seda mitmete erinevate amatöörjamade signaalide võrdlemisel kord 706-le, kord 735-le antenni ümber klõpsides.
Rohkem selle koha pealt esialgu ütelda ei oska.
SELEKTIIVSUS:
Vot siin olin natuke üllatunud. Mõnda amatöörsignaali suutis häirevabamalt detekteerida 706, mõnda signaali aga 735 paremini kui 706 ? Ilmselt mängis rolli ühe või teise signaaliga kaasnenud häiresignaali olemus(?). Asjas võib olla siiski küllaltki palju subjektiivsust, sest levi muutus eetris samuti mõnevõrra ja pole kindel, et häiresignaalide olemus kogu aeg ka samaks jäi. Aga mitmekordselt kuuldu põhjal julgeksin siiski esialgu eelöeldu juurde jääda.
S-MEETER:
Kuni 9 "pulgani" näitasid mõlemate S-meetrid enamvähem ühtmoodi. Kui aga mängu tulid +dB-id, muutus 706 "pulgarida" väga "julgeks" ja kõikus tunduvalt kõrgematel dB-del kui samal ajal 735 tseier. Ei oska võimalikku põhjust pakkuda.
OMAMÜRA:
Sain seda määrata üsna algelise meetodiga, aga siiski: valisin eetrist enamvähem stabiilse signaali ja sellise, et AVR (ilmselt?) veel ei rakendunud. Reguleerisin kõrva järgi mõlema jaama volume potega sissetuleva signaali nivood valjuhääldis võrdseks. Siis võtsin antenni tagant ja võrdlesin (volume potede asendit muutmata) kõrva järgi mõlema jaama omakahinaid valjuhääldites. 706-l olid märgatavalt väiksemad kui 735-l.

Esialgu rohkem pole jõudnud tegelda. Arvestada tuleks kindlasti ka sellega, et võrdluses olid konkreetsed üksikexemplarid, mitte seeria hulgast pisteliselt valitud aparaadid ja nende nö. keskmine näitaja!
/Järgneb/

73! de ES6EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 11:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei saa mitte vaiki olla !
Einar, krt ma ei saa aru mida sa rahmeldad, mida tõestada püüad? Selle asemel et siin foorumis jahuda, pea sidet.
Tee kaks tuhat QSO kummagi transiiveriga, siis võid öelda, et see transiiver on vist parem. Siis ma ka usun seda.
Need kriteeriumid, mis sa siin välja tõid, neid mõõdetakse mõõteriistadega! Nagu vanasti öeldi, silma järgi võib vaid .. pikkust mõõta.
73 ja edu !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 11:58 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
/Järgneb/
73! de ES6EI

Palun ei!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 12:07 
Eemal
Kasutaja avatar

officer kirjutas:
ES6EI kirjutas:
/Järgneb/
73! de ES6EI

Palun ei!

Las kirjutab - Sina/mina ei pea seda lugema.
aga kui rääbib eetris - siis :evil:, pääsu pole, levib ...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 17:14 
Eemal

:D ...Emotsioonid olla elu alus, ilma nendeta oleks inimkond (ja muide ka loomad!) ammuilma välja surnud. Nii väidavad kvalifitseeritud psühholoogid.
:idea:: Peale valikunuppude arvutil on sagedus/volume valiku nupud ka raadiojaamal - selles seisnebki vabatahtlikkuse/võrdsuse/paratamatuse printsiip.

Just täna õhtuks-ööseks planeerisin rohkem aega, et nende raadiojaamade võrdlusi eetri kuulamisel jätkata ja loodan ise väga, et homme saavad soovijad siit lugeda, mis värk on ? .... Kui nüüd ainult veel ühe jaama ost õhtul vahele ei tule!?
Kui nende jaamade katsetamisega ühele poole saan, on kaks järgmist tüüpi juba planeeritud.
Kui saatjaid võrdluseks katsetama hakkan, ei viitsi ma noid sidesid vist isegi kirja panema hakata - olgu nad siis kui kauged tahes ... sorry ...kellele ema, kellele tütar - that is the qestion!
More emotions, Mister`s - seda kõige lugupidavamas ja paremas mõttes.
73! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 17:43 
Eemal

mikid on neid sadu kordi mõõtnud. Üks tabel siin http://www.sherweng.com/table.html
Aga IC735 on juba 25+ aastat vana raadio. Sel ajal oli ta kõva sõna, kõik dxpeditsioonid kasutasid teda ja CQ WW tehti kõvasi tulemusi.
Mina suutsin 706MKIIG näppida paar kuud. Hea meel, et lahti sain. Brrrrrrrrrr..... külmajudinad tulevad peale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 18:26 
Eemal

IC-735 on kõva raadio! Just täpselt! Ma olin mitmeti hämingus kui tema ja 706 häält kuulasin/võrdlesin. Kogu mu võrdluste eesmärk ainult selles seinebki: milline pill saab olema (jämmede poltidega!) mu töölaua külge kinnitatud :?: 706-t pole mina ealeski hobinurga stats. pilliks planeerinud - ainult aoto/välipäeva/tornides uitamise kastike saab ta mul olema (?) ja nagu näete, ka siin ? sulgudes.

Aga homme kirjutan nuppudega NOTCH ja SHIFT "mängimisest", "eelmäng" mul juba nendega proovitud, vaatame kas mõni "uus toon" kah välja ilmub ... ja kui Valeri ja teisedki küsivad, olen sunnitud ka eetris rääkima/vastama. ... Ei ole välistatud, et juttu jätub kauemakski !? :D
/Nii et, mittekuulata tahtjad, varuge 2 patja valmis, teine teisele kõrva peale, nagu Hr. Kiir Tootsi pulmarongi vaadates :mrgreen: :evil: :mrgreen: seda siiski juhtumiks kui pilliroisk ka pärast 3x vastu maad löömist ikka endiselt eko india häälega tänitab. Hää pill siis - ma ostaks ära! :lol: /
73! eko indialt! :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Nov 2011, 22:28 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Kogu mu võrdluste eesmärk ainult selles seisnebki: milline pill saab olema (jämmede poltidega!) mu töölaua külge kinnitatud

Selleks kulub 30 sekundit:
Tuleb vaadata tükkide põhjad üle, kummast jämedamaid polte annab läbi panna. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 09:54 
Eemal

30 sekundit!?? Liiga kauaks jääd siis jokutama, Evo! :) Sinu soovitusel 735-e majja tuues oli minul asi hoobilt selge ja jämmed poldid said kohe kinni keeratud.

Neil, suur tänu selle võrdlustabeli eest! Olin sellelaadset ennemgi otsinud, aga ei trehvanud pääle.
Minutaolisi hulle võrdlejaid on siis ennemgi olnud ...lootsin enda näol ainu-aule kogu raadioamatörismi ajaloos, aga võta näpust! Kahju küll!!

Loodan siis, et suuremad vapustused möödas - kas kiirabi teenust kah kellelgi vaja läks? :lol:
Andres, mina jäin ikka valitud "tütre variandi" juurde, mes Sa selle "ema-vanamooriga" jändad, hakka kah parem pille katsetama! :D Aga samas ka kaugeid sidesid Sulle suurel hulgal ka edaspidiseks! Kui ma "tütrega" hakkama saan, võtan kah "vanamoori" ette! :)

Aga nüüd siis lühidalt eile hilisõhtustest vapustustest nii 80m kui ka 160m surfates:
- nupuga NOTCH annab üldjuhul 735-e puhul eetrihäiretest kasuliku signaali esiletoomiseks hulga rohkem ära teha kui samal ajal 706-l nupuga SHIFT. ÜLDJUHUL, rõhutan, aga mõnikord ka vastupidi.
- FM modulatsiooni proovides (11m bändis) sain 735 saatesignaaldele mind nördima pannud hinnangud, seda enam, et audentsuses mittekaheldavatelt operaatoritelt ES5EVO ja ES6LC ja keegi oli veel, ei mäleta kahjuks. Ei ühildu 735-e FM-mode tavaliste 11m CB-lällaritega? Kas oli viga siis konkreetselt minu 735-es, või ongi asi nii :?: Kuna toitekat 706-le sobivat polnud, ei saanud sellega saatele minna.
ERGONOOMIKAST:
Kuna ise olen nn. vana kooli mees, siis eelistan pilli, millel kõik funktsioonid eraldi nuppude alla toodud. 735-el nii ongi. 706-e puhul tuleb aga tihtipääle "kurgumandlite operatsiooni läbi päraka teostada!" Noh ... jah ... eks harjub ära ka sellega ... eriti autos või kui nt. eetris on kiire! :mrgreen:

Praegu kõik. Järgmiste vapustusteni siis!
73! eko indialt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 10:02 
Eemal
Kasutaja avatar

mis siin vapustavat oli?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 10:12 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Minutaolisi hulle võrdlejaid on siis ennemgi olnud ...
73! eko indialt.

Kindlasti mitte!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 10:15 
Eemal

:) ... no ES1BOB, Sinu ja minu ja ehk veel kellegi meelest ei olegi vapustavat, aga mõned eelpool arvamust avaldanud ei ole vist praeguseni veel teadvusele tagasi tulnud ...? :lol:
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 13:23 
Eemal
Kasutaja avatar

aitäh, et olemas oled, ilma sinuta meil oleks vääääga igav :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Nov 2011, 17:58 
Eemal

Tänud, tänud! Minu poolt samad sõnad vastu! Eriti ommukul kui poodis ühtegi hinge pole ja 2 raadiufoorumit veel ainus elu mõte on! LL saatjat kahh poes pole kurrrrrrat, .... aga ehk nii parem ongi :!: :!: :!:
73! :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis