HAM foorum
http://foorum.erau.ee/

Red Hot Ramblers
http://foorum.erau.ee/viewtopic.php?f=32&t=5310
1. leht 1-st

Autor:  ES2RDX [ 05 Apr 2016, 21:22 ]
Teema pealkiri:  Red Hot Ramblers

Muusikud - raadiopiraadid - raadioamatöörid

Tallinna tantsuorkestrite seas oli 1927. aastal alustanud ja 13 aastat tegutsenud Red Hot Ramblers, kõige pikaealisem ja ühtlasi parim 1930. aastate Tallinna tantsuorkester. Orkestri juhtfiguur Oskar Vichmann oli oma eeskujuks valinud Bert Ambrose’i ja BBC tantsuorkestrid, püüdes neid igati jäljendada. Red Hot Ramblersi repertuaari eest hoolitseski tema, tellides Londonist tantsuorkestrile seatud lööklaulude noote.
Saksofonist Oskar Vichmann ja algusest lõpuni koosseisu kuulunud trummar Artur Tamvelius püüdsid ühiselt kuulajate muusikamaitset koolitada ka seaduslikkuse piire kompavaid võtteid rakendades. Nimelt andsid Vichmann ja Tamvelius gümnasistidena omatehtud saatjal eetrisse ametivõimudega kooskõlastamata (enamasti muusikalisi) raadiosaateid, ajendiks moodsa tantsumuusika vähesus ametliku ringhäälingu programmis.
„Tallinna amatöör-ringhäälingusaatja nr. 4“ töötas kogu 1927. aasta jooksul enam-vähem regulaarselt, saatekavas oli heliplaadimuusikat, klaveripalade ja improviseeritud orkestripalade ettekandeid, esitati deklamatsioone ja jutustati lõbusaid anekdoote.
Kui üleastujad avastati, konfiskeeriti küll aparatuur, aga kedagi süüdi ei mõistetud. Vichmannist sai peagi legaalne raadioamatöör, ta sooritas Postivalitsuses vastava eksami juba mõni kuu pärast kohtuprotsessi lõppu 1928. aasta septembris, ametlikuks kutsungiks ES3C (peale kutsungite ühtlustamist 1935 a.). Mõni aeg hiljem sai ka orkestri trummarist Artur Tamveliusest raadioamatöör, kutsungiga ES4C.

Pilt
Tantsuorkestri visiitkaart

Pilt Pilt
ES3C - Oskar Vichmann ja ES4C Artur Tamvelius

Autor:  Hunt [ 05 Apr 2016, 21:45 ]
Teema pealkiri:  Re: Red Hot Ramblers

Artur Tamvelius oli muide ka vinge tsiklivend, tal oli tsikkel Rudge numbrimärgiga A-123.

Autor:  Hunt [ 06 Nov 2016, 03:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Red Hot Ramblers

Fotises on üks kena pilt.

Tantsuorkester “Red Hot Ramblers” orkestrandid. Vasakult: Oskar Vichmann, Priit Veebel, Elmar Karendi, Alfred Rosenbeck.

http://www.ra.ee/fotis/index.php?type=2&id=213099

Manused:
watermark.jpeg
watermark.jpeg [ 39.17 KB | Vaadatud 5257 korda ]

Autor:  Hunt [ 06 Nov 2016, 16:25 ]
Teema pealkiri:  Re: Red Hot Ramblers

Kinnitab keegi Tamveliuse sünniaasta üle, 1907?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/