HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 21 Nov 2017, 23:07

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Leedu 1991
PostitusPostitatud: 12 Jaan 2016, 09:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Eile algasid Leedu sündmused. NSVL Raadioelektroonilise Võitluse Väeosad lõid raudselt kinni kõik sagedused kuni 150 MHz, aga ülemine auk jäi lahti. KGB asus 173 ja peale. Leedukad kasutasid 172 MHz lõppu! Repiiter 2m-l loomulikult ei töötanud, aga 1 nende valitsussidelane läks oma jaamaga igasse suuremasse politseijaoskonda ja valitsusside toimis tolle tasemeni.
http://rahvahaal.delfi.ee/news/pildid/f ... d=73401059

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Leedu 1991
PostitusPostitatud: 12 Jaan 2016, 15:20 
Eemal

es6pz kirjutas:
Repiiter 2m-l loomulikult ei töötanud...

Minu teada töötas küll. Kui "alfalased" hõivasid klubijaama ruumid mastis (UP2NK tüüpi transiiver jõuti Tadase ettevõtmisel viia Parlamendi hoonesse viimasel hetkel, hõivati ainult "kroonukolu") siis 2m vahendusjaam oli täitsa tipus ja sai oma särtsu masti tulede toitest ning toimetas kogu aja. Teine asi oli see, et seda vähe kasutati...
de 1CW
P.S. ega seal Parlamendis mingeid veekahureid ei olnud, uhuti tuletõrjevoolikutest....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Jaan 2016, 21:18 
Eemal

Kuulasin terve öö nende parlamendi hoones olevat jaama Pärnus 80m bandis, nad olid väljas ka 40m peal teise jaamaga...
Võimalik, et sidet segati UKV bandides aga LL lainetel ei olnud küll segamist. Kella 05 ajal hommikul helistati Leedu RR inimeste poolt ja edastati teised sagedused sidetamiseks amatöörbandide otstes.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2016, 09:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Arvo! Ma paar päeva tagasi täpsustasin oma mälu ja helistasin mitu korda Tadasele. Mulle oli jäänud samuti mulje, et repiiter jäi töösse, nii see oligi, aga segaja töötas ja nad ei saanud seda kasutada. Hiljem, kui REVV lülitusid välja läks side repiiteri peale tagasi. Repiiter jäigi käima, sest seda ei osatud sealt ülevalt kappidest otsida. Me oleme Sinuga seal üleval käinud ju! Hullumaja! Sealt midagi leida saab ainult siis, kui tead mida otsid.
Mina sain kohe alguses Andruse käest käsu Leeduga sidet hoida, aga 80m võrk töötas juba selleks ajaks niigi ning mina kandsin ette "side on olemas". Ma ei mäleta jaanuaris 40m bandi minekut, selline asi toimus augustis, kui Leimann pidas Leeduga Toompealt sidet.
Kuskil arhiivinurgas on mul üks Põlva ajalehe lugu, milles andsin neile teavet olukorrast Leedus.

Loo kirjutamise ajal tekkis mul veel üks kahtlus. Teadsin, et Tadase XYL viis viimase kasetti aknast välja hüpates ära, aga kus see toimus? Stuudio ja masti vahe on ju 7 km. Mu kahtlusel oli alust, ta põgenes Tele-Raadiokomitee majast, mitte mastist. Tadas andis mulle XYL numbri ka, et saaksin otse proualt meenutusi küsida. Pressiga on ju nii, et kõike ei ole nad nõus avaldama. Reeglina ei ole mu lugusid väga palju muudetud,aga seekord vähendati oluliselt, praegu tundub, et paremuse suunas.

Leedukad on ise "veekahuritest" kirjutanud ja ma arvan, et Sul on tegelikult selles õigus. Minu näpukas!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2016, 12:50 
Eemal

es6pz kirjutas:
Mina sain kohe alguses Andruse käest käsu Leeduga sidet hoida, aga 80m võrk töötas juba selleks ajaks niigi ning mina kandsin ette "side on olemas". Ma ei mäleta jaanuaris 40m bandi minekut, selline asi toimus augustis, kui Leimann pidas Leeduga Toompealt sidet.

Leimann või Savisaar? Igatahes õnnetu levi oli - auroora :-)...Ja töösagedus oli kusagil 6950...6975 kandis... Ma korraks ainult kuulasin, oli muud tegevused.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Jaan 2016, 13:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Savisaar töötas 80m bandil 19. augusti õhtul ja Leimann 20. augusti päeval. Leimann on sellest mitu intervjuud andnud, et kuidas ta pidi ragiseva aparatuuriga sidet pidama jne. Otsisin hiljuti, aga ei leidnud mitte ühtegi lugu üles.

Samuti huvitab mind Laari valitsuse aegne, arvatavasti 1993.a. Sirje Endrega olnud ER intervjuu, kus räägiti meie raadiosidest. Mina ise seda lugu kuulnud ei ole ja ERR fonoteegist ei leia. Ehk keegi teab midagi?

Töösagedused olid kogu aeg 5khz lubatust kõrgemal - madalamal.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid