HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 11 Dets 2017, 06:09

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 63 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Minu küsimus.
PostitusPostitatud: 11 Apr 2015, 19:09 
Eemal

ES7GN kirjutas:
3KI väidab, et toimus 1979 a. Ei ole alust kahelda. Ka EVRK embleemil hakkasid tähed peale vasakult, mitte ülevalt.

Tollest TRSK vimpli tekkeloost oli juba juttu, ei mingit pistmist amatörismusega. Aga EVRK märgi algne kujundus on minu tegevus. Ja see "V" täht on tippus sellepärast, et see peaks tähendama antenni :D ...

de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mai 2015, 21:14 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2RDX kirjutas:
Kas nende kokkutulekute aastaarvud (1977 Pirita velotrekk ja 1979 Narva-Jõesuu) polegi mitte omavahel vahetusse läinud?
1977-nda aasta kokkutulekul Narva-Jõesuus olin ise kohal ja sellest on mul olemas ka omavõetud 8mm amatöörfilm (kahjuks pole jõudnud veel digitaliseerida).

Mis puutub galerii fotodel autorite nimede puudumisse, siis suur osa algmaterjalist oli nimetult seal juba olemas, kui mina hakkasin galeriiga tegelema. Samuti olen hiljem saanud juurde kokkutulekute fotosid, mille saatjad ei tea (või ei mäleta) ka ise autoreid, seepärast autorite nimed puuduvadki.

PS. Enne ei tea galeriis Pirita velotrekil toimunud kokkutuleku aega ringi tõsta,
kui selgub tõde, kas seal on toimunud kokkutulekud 1 või 2 korda ja mis aastal.

Jaan ES7GZ kirjutab ikkagi kahest kokkutulekust. Kohtla-Järve ja Narva Jõesuu. Vaata siit http://www.ham.ee/images/ERAU_ajalugu/s ... d_list.pdf Punased peaksid olema nn ULL kokkusaamised.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mai 2015, 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:
Jaan ES7GZ kirjutab ikkagi kahest kokkutulekust. Kohtla-Järve ja Narva Jõesuu. Vaata siit http://www.ham.ee/images/ERAU_ajalugu/s ... d_list.pdf Punased peaksid olema nn ULL kokkusaamised.

1977. aasta kokkutuleku korraldaja oli Kohtla-Järve raadioklubi, aga kokkutuleku paik ise oli Narva-Jõesuus.
1979. aasta kokkutuleku toimumise kohta Narva-Jõesuus andmed ja fotod puuduvad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 10:06 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2RDX kirjutas:
ES7GN kirjutas:

1977. aasta kokkutuleku korraldaja oli Kohtla-Järve raadioklubi, aga kokkutuleku paik ise oli Narva-Jõesuus.
1979. aasta kokkutuleku toimumise kohta Narva-Jõesuus andmed ja fotod puuduvad.

Huvitav oleks teada kas keegi tollastest UR2-tedest Narva, K-Järve, Jõhvi, Sillamäe on veel elus ka?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 10:56 
Eemal

Minu mäletamist mööda toimus Narva-Jõesuu kokkutulek Merikülas. Meriküla oli halduslikult Kohtla-Järve rajooni all.Kui sõita Tallinna poolt Narva-Jõesuu, siis Merikülas mäest alla sõites oli paremat kätt nn. Šiskini mänd ja sealt edasi paremat on lagendik, kus peeti igasuguseid üritusi.Kalurite päeva, noorte suvepäevad... Tõenäoliselt ka HAM üritus toimus seal. Otse mere ääres polnud see tollal mõeldav. Ja polnud sellist platsigi mere lähistel ja pole siiani.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 12:58 
Eemal

Olavsil on õigus - seal see paik oli, sellises lagastatud laagripaigas - palju paljast maad ja telkide alusjäänused. Ega seal peale tallinlaste ja kohalike eriti rahvast ei olnud. Ja paduvihmas peale viinavõtmise midagi teha ka ei olnud. Algas ja lõppes järsku.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 13:07 
Eemal
Kasutaja avatar

olavs kirjutas:
Minu mäletamist mööda toimus Narva-Jõesuu kokkutulek Merikülas. Meriküla oli halduslikult Kohtla-Järve rajooni all.Kui sõita Tallinna poolt Narva-Jõesuu, siis Merikülas mäest alla sõites oli paremat kätt nn. Šiskini mänd ja sealt edasi paremat on lagendik, kus peeti igasuguseid üritusi.Kalurite päeva, noorte suvepäevad... Tõenäoliselt ka HAM üritus toimus seal. Otse mere ääres polnud see tollal mõeldav. Ja polnud sellist platsigi mere lähistel ja pole siiani.

Jah, Merikülas see toimuski, aga ikka Narva-Jõesuu kokkutuleku nime all, mitte Kohtla-Järve.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 14:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah kuid ES7GZ märkmetes on kirjas 2 kokkutulekut erinevatel aastatel!
http://www.ham.ee/images/ERAU_ajalugu/s ... d_list.pdf

1977 - Kohtla-Järve ja
1979 - Narva-Jõesuu (või Meriküla)

Point on seles, et on märgitud kaks kokkutulekut mitte üks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03 Mai 2015, 16:20 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:

1977 - Kohtla-Järve ja

1977. aastal oli kokkutulek kindlalt Narva-Jõesuus (Merikülas), mitte Kohtla-Järvel.
1979. aastal oli ULL kokkutulek Pirita velotrekil.
Point ongi selles, mitte kus vaid kas 1979. aastal, peale Pirita velotreki, üldse oli veel muud kokkutulekut
nagu on ES7GZ kokkutulekute kronoloogias kirjas? Keegi sellest nagu midagi ei tea.
Ise käisin (alates 1975. aasta Kilgi kokkutulekust) nii 1977. aastal Narva-Jõesuus kui ka 1978. aastal Siniallikul,
aga ei mäleta, et oleks käinud 1979. aastal kokkutulekul (siis toimusidki mitmed aastad järjest ainult ULL kokkutulekud).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Mai 2015, 15:50 
Eemal

ES7GN kirjutas:

1977 - Kohtla-Järve ja

Ega Jaani kõike kirjapandud ei saa võtta 100% tõena. See tema loetelu sündis ühiste mõttetalgute korras ja mõned ajad enne kui read kokku saadi. Ka minu kõrvadevahe oli mängus...
Kokkuvõttes - Merikülaga on klaar ja teisalt - see oli K-Järve kokkutulek vaatamata sellele, et peeti faktiliselt Narva-Jõesuus. Sellelt võib olla fotosid lisaks Mati/2RDX-i kinolindilt ka Tõnnilt/2DW, minu mäletamist oli Tõnnil fotokas kaasas.
de 1CW

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Juul 2015, 20:53 
Eemal

Vaatasin seda kokkutulekute loetelu. 1978 oli Ham kokkutulek Saula Siniallikate juures. Ise veel osalesin seal, tulles Tartu poolt. Rahvast just palju ei olnud, ilm oli suht hall ja sajune.AW oli seal seal mingi veoautoga. Kronoloogias märgitud Uulus oli UKV kokkutulek, nagu vimplil peenikeses kirjas peale trükitud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Juul 2015, 21:41 
Eemal
Kasutaja avatar

olavs kirjutas:
Vaatasin seda kokkutulekute loetelu. 1978 oli Ham kokkutulek Saula Siniallikate juures. Ise veel osalesin seal, tulles Tartu poolt. Rahvast just palju ei olnud, ilm oli suht hall ja sajune.AW oli seal seal mingi veoautoga. Kronoloogias märgitud Uulus oli UKV kokkutulek, nagu vimplil peenikeses kirjas peale trükitud.

Oli küll Siniallikatel. Korraldajaks oli siis "Ilmarise" raadioklubi UK2RIL eesotsas UR2ED - Meinhard Tõkkega. Olin ka ise üks nendest.
Vahepeal sadas küll vihma, aga ka päikest oli parasjagu. Seal sai läbi viidud ka lõbus võistlus aja peale, elektriahelate ühendamiste teemadel, kaasatoodud detailide ja juhtmetega.
Täpselt ei mäleta mis põhjusel, aga vimpleid siis teha ei jõutud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Juul 2015, 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Narva-Jõesuu kokkutuleku kohta tegijatelt selline info:

Слет UR2 июль 1977 год Нарва.
В выборе места проведения слета активное участие принимал радиолюбитель Николай Данильченко (UR2REI), тогда секретарь горкома партии Нарвы и Павел Лестеньков (UR2RFK) они решали все проблемы с пограничниками, ибо место проведения Усть-Нарва тогда пограничная зона, после регистрации список участников был передан им.
В числе участников была только одна коллективка из Таллинна, Кохтла-Ярвские коллеги, а также Таллиннское руководство и большая группа из России.
В качестве досуга - стрельба из рогатки по шарикам внутри был небольшой приз из радиодеталей, этим занимался Олег Рабцевич (UR2DJ) – ныне покойный.
Нами была организована лотерея, главным призом были 2 бутылки коньяка, в основном всякие радиодетали и узлы от радиостанций, этим занимался Алекс Реснин (UR2RBH).
Обеспечением дров для костра занимался Валерий Вольтер (UR2RHJ)
Обеспечение водой - была бочка (раньше из них продавали квас, молоко и т.д.) организатор был Павел Лестеньков (UR2RFK).
В качестве сувениров были изготовлены значки в виде ромбика из алюминия методом фотопечати, этим занимался Владимир Скрипкин (UR2TAV) – до настоящего момента не сохранилось не одного.
Слет прошел вполне организованно и все участники по их отзывам остались вполне довольные.
Участник того слета Алекс Реснин ES4AB ex UR2RBH.'

Aleks leidis ka mõned pildid ja lõpuks ka kokkutuleku märgi mis ilmselt õige pea ka ERAU kodulehele jõuavad. Failid on Matile edastatud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Juul 2015, 10:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Sain vanadelt "Ilmarise" kollektiivjaama UK2RIL kolleegidelt veel paar säilinud fotot Narva-Jõesuu kokkutulekust.
Lisasin need galeriisse (kolm esimest). Sain ka foto endast, jäädvustamas kaameraga kokkutulekut (seda galeriisse ei pannud).

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28 Juul 2015, 19:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Saula Siniallikad - Kuidas selle koha õige nimi on? Kas ikka on Sinialliku?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 63 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10