HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 30 Mai 2020, 19:57

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 141 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 04 Juun 2013, 11:30 
Eemal

Wikipeedia selectiivklaasist

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Juun 2013, 22:40 
Eemal

...Nojahh ... oleneb siis mis tüüpi klaasi on seal Plaskus kasutatud ..?
Et võimalik, et üliõhuke alumiiniumi kiht ikka peal. Ja kui see on paketis klaaside seespoolsetel pindadel, siis on ta seal igavene tõepoolest!
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29 Juun 2013, 22:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Kes ei tule 5.-7. juulil HAM-laagrisse Vaiblas, võib minna torne
vallutama.
Ma panen laagris omale 9-meetrise masti üles ja olen CB peal kuuldel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Sept 2013, 14:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Sattusin juhuslikult sellisele kirjatükile:
http://news.cqham.ru/articles/detail.phtml?id=1134

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2013, 05:35 
Eemal

Nagu pildilt näha siis "само согласующее" on ikka korraliku vesijahutusega. :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Sept 2013, 17:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas kellegil on andmeid,kuhu ta selle antenniga QSo-sid on saanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Mär 2014, 10:18 
Eemal

Panen teate siia avalikumalt ka, et esialgsete plaanide kohaselt olen 12. või 13. aprillil (hiljem täpsustan!) Suure-Munamäe vaatetornis, kaasa seljatäis "kaikaid" ja testiks siis sidesid üle Eesti ja vb õnnestub midagi kaugemalegi?
Seekord küll veel mitte õhupalli-antenniga, aga seegi ükskord tulematta ei jää! :)
Üleval saavad olema 2m ja 70 cm yagid, 80m antenn ja loodan, et keegi tuleb appi ka CB-varrast üles upitama ja pärast siis ka kutsungeid hõikama?
Loodame siis vanu, häid aegu taas meelde tuletada ja ilmataadilt ilusat kevadilma!
73! de ES6EI/304EI

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Mär 2014, 13:56 
Eemal

Hei taas!
Selgunud on nüüd niipalju, et see päev saab olema 13.-s aprill, so. pühapäev.
Tornis loodame antennid, kaablid, toited, saatjad üles saada kella 12-ks.

Huvi pakub eelkõige mu omaleiutatud 80m vertikal, mille aktiivelement koosneb 6m pikkusest duralumiinium torust ja selle otsas olevast klaasfiiber õngeridvast, mille ümber spiraalne traat. Kogukõrgus siis u. 12m.
50 oomi sobitus kaabli ja varda vahel on teostatud autotrafo põhimõttel vastava pooliga. Vastukaaluks kasutame siis torni maandustraati, mis otse ülevalt alla suundub ja maa sees laiali veetud maanduse küljge ühendatud. Lisaks veel ka ülemise platvormi metallreelingud, mis ümber platvormi (u. 25m kogupikkusena) ruudu moodustavad.
70cm ja 2m yagid on 7-e elem.-lised, CB-vertikal 1/2 laine varras.
Kasutatavaid võimsusi praegu veel ütelda ei oska. Kange tahtmine oleks 80m-l korraks ka 10 kW proovida ..eks kuuleb, mida TJA-mehed sellest arvavad? :)
73! de ES6EI

/Tiit, ES1MW, kui juhtud lugema - pane seal Belgias "rauad valmiks"! :) /

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Mär 2014, 20:12 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
mu omaleiutatud 80m vertikal,

Sihukesi vertkaale on enne sind tuhandeid tehtud :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Mär 2014, 21:07 
Eemal

es6tx kirjutas:
ES6EI kirjutas:
mu omaleiutatud 80m vertikal,

Sihukesi vertkaale on enne sind tuhandeid tehtud :lol:

Otse loomulikult! Maailmas peaks midagi väga mäda olema kui minusugune leiutab alles nüüd sellise antenni! :)
Aga ma pidasin silmas omatehtud antenni varda mõõtmeid ja sobitustrafo andmeid ja üldist ehitust ja selle lihtsust.
Kui täpsed mõõtmed ja andmed paika häälestatud, avaldan need ka soovijatele.

Sai siin mõteldud seda eetris olekut ja juhul üksi tornis olles olen kell 12:00 sagedusel 3,66 MHz. Eks siis kuuleb kui paljuks ajaks sidede vastu huvitundjaid jätkub. Loodame tunniga hakkama saada? Kui läheb kauem, eks läbi eetri ole kuulda siis.

Järgmisena siis katsetaks 2m yagi 145,500 MHz-il, samal ajal ka 3,66 MHz-il kuuldel (vastamas) olles.
Seejärel siis 70cm lainel, aga seal ilmselt eriti kauaks sidesid ei saa olema.

Kell 14 üritan ka CB-laineil häält teha. Juhul kui saan kellegi appi, (loodan ES6ACJ) siis saame mitmel lainealal korraga sidesid testida ja muidugi ka värsket kevadõhku hingata, ilusat vaadet ümbruskonnale nautida ja ilmtingimatta ka fotosid teha!!
73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Mär 2014, 14:17 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:

Huvi pakub eelkõige mu omaleiutatud 80m vertikal, mille aktiivelement koosneb 6m pikkusest duralumiinium torust ja selle otsas olevast klaasfiiber õngeridvast, mille ümber spiraalne traat. Kange tahtmine oleks 80m-l korraks ka 10 kW proovida .. /

Õngeridvale 10 kilo sisse ?
Kasuta kindlasti kaitseprille ja kaitsekiivrit !
Seda pauku peaks ma omas kodus lausa ilma transiiverita kuulma...:)

Teiseks:
Selline suur võimsus vajab ka tublit toidet, kui nüüd tornis pole miskit muudetud, siis sealsetest seinapesadest seda küll ei saa.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Mär 2014, 17:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arust on mõtetus sel kellaajal 80m bandil mingit vertikaali proovida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Mär 2014, 12:24 
Eemal

Evo, ajad on edasi lännu - nüüd tikutopsi suurune Li-aku võimaldab 10kW saatjaga terve ööpäeva töötada! Ainul tuleb üleni kummiülikonnas olla - kaitseprillidest üksi vähe!!!
es6pz kirjutas:
Minu arust on mõtetus sel kellaajal 80m bandil mingit vertikaali proovida.

Ega ma sinna erilisi kaugsidseid lantima ei lähegi. Tahtmine oleks teada saada eelpool kirjeldatud vertikaaliga levi võrdlus senise 1/2-dipooli kogemustega. Hiljem saab siis kodus selle vertikaali kõrgele upitada. Minu kogemused on näidanud, et vertikaalid tahavad kõrgust maapinnast. ...Eks siis saab kogemuse võrra rikkamaks ehk?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Mär 2014, 15:44 
Eemal
Kasutaja avatar

ES6EI kirjutas:
Evo, ajad on edasi lännu - nüüd tikutopsi suurune Li-aku võimaldab 10kW saatjaga terve ööpäeva töötada!

Vot sellist akut ma tahaks küll ! Ei pea just tikutopsi suurune olema, võib ka suitsupaki suurune olla. :)
Mul just plaanis järgmiseks talveks koju varutoitesüsteem ehitada, et kui tormid jne...

Kahe meetri laineala yagi saab Sul tornis olema horisontaalpolarisatsioonis ?
Siis peaks omale ka igaks juhuks miskit valmis nikerdama, ehk on mahti kuuldel (vastamas) olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Mär 2014, 16:16 
Eemal

Evo kirjutas:
ES6EI kirjutas:
Evo, ajad on edasi lännu - nüüd tikutopsi suurune Li-aku võimaldab 10kW saatjaga terve ööpäeva töötada!

Vot sellist akut ma tahaks küll ! Ei pea just tikutopsi suurune olema, võib ka suitsupaki suurune olla. :)
Mul just plaanis järgmiseks talveks koju varutoitesüsteem ehitada, et kui tormid jne...

Kahe meetri laineala yagi saab Sul tornis olema horisontaalpolarisatsioonis ?
Siis peaks omale ka igaks juhuks miskit valmis nikerdama, ehk on mahti kuuldel (vastamas) olla.

Evo kui nüüd vahelduseks tõsist juttu ka ajada, siis sellise suitsupaki suuruse imeaku nägin sellel talvel oma silmaga Tartu ühes autopoes ära! Oli küm ilm ja V6 Audi ei käivitunud. Tuli üks mees, ühendas sellise suitsupaki suuruse aku klemmid Audiga ja mootoril hääled sees nagu mürtsti! /Pidi mingi kosmose tehnoloogia olema!

Tormide ajaks varu aga autonoomne, bensumootoriga generaator! Mul oleks kohe pakkuda Sulle sobiv.

Enamus Eesti amatööridel on minu teada 2m yagid horisontaalis, esialgu siis minul saab sama olema.
Kui keegi auto- või käsijaama vert.antenniga, saan ka vertikaali pöörata. Eks ma siis vahepeal hõikan vertikaalis.
Evo, aga vb osaled ise ka järjekordsel torni vallutamisel ?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 141 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10