HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 19 Nov 2018, 15:55

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MONK APOLLO
PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 12:15 
Eemal
Kasutaja avatar

SV2ASP/A töötab hetkel 10m splitis, aga küsimus on selline, et millal ta küll kuulata jõuab?? Nii, kui eelmisega lõpetab, annab kohe ilma pisemagi pausita järje uuele nimetades tema kutsungi sufiksit. Olen seda varemgi korduvalt märganud. Aga nii, kui vahele hõikad, tuleb kohe hoiatus standbye. Tundub, et võtab jaamu nagu telepaatilise kontakti abil ette... müstika...
Pilt

Viimati muutis ES2TL, 23 Okt 2011, 16:11, muudetud 7 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: MONK APOLLO
PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 12:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Jumal küll...., müstiliseim operaator ja üks põnevaim ja haruldlaseim DXCC maa, millega kunagi töötanud olen. Just õnnestus, aga retsepti ütlen hiljem ;)
Te vaid kuulake 28,525.....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 19:15 
Eemal

njah, olen teda palju jahtinud, töötab mu meelest enamasti rtty modes, mis on tal laiem kui peaks niikuinii, vaikselt tuleb ka tavaliselt mulle ja nii kui spotitakse on jube madin kallal. Ei ole õnnestunud veel saada teda...üks viimaseid, mis Euroopast tegemata

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 19:20 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2TL kirjutas:
... müstika...

Müstikast on asi kaugel.... Seda tehakse.... Tegeld kolm õlut siis ütlen.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 19:30 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:
Tegeld kolm õlut siis ütlen.

Mina õlut ei joo ega ka ei küsi enam, kuidas MONK APOLLOga sidet saada. Aga oma kogemusi jagan ma heameelega :) Aga tegelikult on Sul, Arne, õigus -ei ole siin miskit müstikat, on vaid vägagi eriline operaator, kellel on sootuks erinev DX opereerimisemetoodika, millega me harjunud oleme või õigemini, millega me harjunud ei ole :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Okt 2011, 23:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Hea küll, kuna sa õlut ei joo siis ütlen... Aga vaata, et sa kellegile edasi ei räägi...
Mõningad logiprogrammid on varustatud niisuguse aknaga mille nimi on "pile up" window. Sealhulgas CgLogi ühele versioonile sai see ka külge poogitud. See aken peab järjekorda kuuldud kutsungitest või kutsungi osadest. Kui eelmine side on lõppenud ütleb ta järgmise kutsungi ette. Nii lihtne see ongi! Ei midagi erilist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Okt 2011, 07:28 
Eemal

Tere.

UR5EQF logil on selline võimalus olemas, saab kasutada täiesti edukalt pile-up tegemisel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Okt 2011, 08:33 
Eemal
Kasutaja avatar

ES7GN kirjutas:
Mõningad logiprogrammid on varustatud niisuguse aknaga mille nimi on "pile up" window.

Aga sinna aknasse peab ju keegi need kutsungid ka kandma, ise nad ju sinna ei teki.
Mis vahendeid munk ka ei kasuta, sai mulle eile selgeks, et tõesti peab kuuldud kutsungite listi ja saab seda teha ainult vastuvõtul olles selle lühikese aja jooksul, millal talle vastatakse. Tempo on aukartustäratavalt kõrge ja selleks ta annab jaamale loa ainult suffiksit kasutades. Kui siis see jaam kas teda ei kuule või qrm takistab, kordab ta mõne aja pärast sufiksit uuesti, aga vahepeal peab mitu sidet teistega. Telefonis on temaga sidet saada lihtsam nii, et teed ka ise täpselt nii. Poetad kuskile mingi operaatori jutu lõppu oma sufiksi ja jääd ootama, kuni munk selleni jõuab. Ja kui ei jõua, siis proovid uuesti. Ei tea, aga miks sellist tempot küll peab pidama, iseasi, kui oleks võistlus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Okt 2011, 09:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Pile up-i tingib nõudlus!
Kui on pile up siis kutsub sind korraga terve "zoo"
Kui saad ühe kusungi kätte ei ole mõtet kohe vastata sest sinu vastus ei kostu sellest "zoo"-st niikuinii läbi v.a "split" s.t. kuulad ühel ja vastad teisel sagedusel.
Ootad ja korjad kutsungeid kuni zoo rahuneb. Norm pile up ajal kestab see umbes 30 sek. Mina suudan selle aja jooksul kirjutada ca 3...4 kutsungit, sufikseid rohkem. Telegraafis on lihtsam, sest kõla jääb kõrvu kajama! See on nagu muusika, nigu Peet-Huuven. Kui sa oled jälginud suvisel kokkutulekul "CW pile up"-i võistlusel osalejaid siis, näiteks kaks röövlit "2RR" istub veel paar minutit peale võistluse lõppu, mängib oma "salvestust" maha ja kirjutab lehele. "Salvestus" ei sisalda kutsungit tähtede viisi vaid kutsungi kõla. Pisikene treening ei midagi fenomenaalset.
Seega siis esimesed 30 sek peetakse "listi" ja seejärel hakkatakse listi järjekorras neile vastama.
Miks nii? Selline vastamise viis distsiplineerib kutsujaid, kutsutakse alati õigel ajal, st. siis kui kutsumiseks luba antakse ... lihtne . "QRZ?" selleks piisab. Muidugi vastajate seas on ka erandeid nn " ooo soole mio lauljaid" eriti makaronimaalt. Pika kutsumise käigus öeldakse vähemalt 50 korda oma täispikka kutsungit, selgitatakse kui raske on olnud lapsepõlv ja kui väga temal seda sidet on vaja, ei unustata lisamast, et vanaema on haige. Ja seda kõike tehakse kordagi kuulatamata mis bandil toimud. Küllap oled sa seda ise ka märganud. Aga nemad enamasti sidet ei saa vaid segavad! Ja üldsus pahandab. Kõige halvem on olla valel ajal vales kohas :(
Vaata asjale sedaviisi ja usun , et varsti hakkad sellist pile up-i stiili ise ka harrastama ja kui seda strateegijat oskad siis leiad alati ülesse selle õige momendi (vaikuse hetke) millal pile upis end 100 watiga läbi "zoo" kuuldavaks teha ja sidet saada. Ei pea olema kilowatte! ES1AR on selle ala suurte kogemustega "issi" ja paljud teised ES-id ka.
Edu ja 73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Okt 2011, 16:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Apollo pileup on nagu kõik teisedki, ei midagi erilist. Munga opereerimismeetodid aga kaunis erandlikud julgen väita ning üsnagi küsitavad, mida need peale kiiruse annavad, aga kas sedagi. Kutsungi vaid sufiksi kasutamine võib vabalt tekitada segadust. Sugugi ei ole haruldlane, et peale ES2TL on samal ajal eetris veel EA8TL, 4L4TL jt. Samas ei ole ka sufiksi kasutamine täiskutsungi asemel üldiselt eetiline, sellest on palju räägitud. On päris palju selliseid operaatoreid, hetkel meenub mulle VP8LP, kes on lausa välja ütelnud, et ta sellistele ei vasta.
Tsiteeri:
Please Note: VP8LP does not respond to people who call using only their suffix.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Dets 2011, 10:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Lugedes seda juttu olen ma veendundud, et ta tegi vahepeal nn "listi" ja pärast töötab jupp aega selle järgi. Asi on elementaarne HAM DX sidedega tegelenute jaoks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Okt 2013, 09:31 
Eemal

Eile saabus lõpuks ümbrik koos tema kaardiga. Tegi ikka rõõmu küll.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Dets 2013, 09:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Torm ei jätnud puutumata ka pühamehe antennimajandust :(
https://www.facebook.com/giannis.theofi ... 7588166774

Manused:
SV2ASP_1.jpg
SV2ASP_1.jpg [ 160 KB | Vaadatud 8406 korda ]
SV2ASP_2.jpg