HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 22 Juun 2018, 03:46

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 75 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: HRD & HRDLOG.net
PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 11:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Täna sai veidi tutvust tehtud ja tundub vahva värk olema. Võimalusi tundub on palju.
Kui keegi on põhjalikumalt kursis, siis ootaks kommentaare ja soovitusi, mida kõike teha saab.
Pilt

Viimati muutis ES2TL, 17 Mai 2011, 14:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: HRDLOG.net
PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 11:26 
Eemal

Mul on hoopis selline küss - oskab keegi öelda mis tükk näitaks kõige paremini full-screenis seda päikese pilti (grayline piiri).
Ma hea meelega paneks eraldi moni (nüüd kus monid tatt-odavad on) kus see pilt kogu aeg ees oleks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 12:18 
Eemal
Kasutaja avatar

HRD Rotator kuvab sega täisekraanil. Ainult jätab asimuudikettad nurka, kuid pildist väljapoole. Aga Sa vist pidasid silmas mingit online värki.

EDIT: Aadu, Sa oled oma ham kodu http://www.qrz.com/db/ES1TU põnevate asjadega hästi sisustanud. Mida Sa oled selleks kasutanud? Kas valmistükke või oled ise kribanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 13:05 
Eemal

ES2TL kirjutas:
HRD Rotator kuvab sega täisekraanil. Ainult jätab asimuudikettad nurka, kuid pildist väljapoole. Aga Sa vist pidasid silmas mingit online värki.

Ikka online värki. Eks ma tean umbes peast kah et millal näiteks japsis päikesetõus on, aga oleks hea kui enamvähem online pilt kuskil silma all oleks. Paneks miski erali 15-17tollise lcd molu peale selle.

ES2TL kirjutas:
Aadu, Sa oled oma ham kodu http://www.qrz.com/db/ES1TU põnevate asjadega hästi sisustanud. Mida Sa oled selleks kasutanud? Kas valmistükke või oled ise kribanud?

Logi tegin ise nullist. Ühe progega taon sidesid sisse, teine näitab veebis. Progeja kiiksud ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 13:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Nii ma arvasingi, et treisid logi ise. Selle HRDLOG.netiga saab ka midag sarnast vist teha, peab uurima ja seepärast ma küsisingi, et äkki kellelgi juba on.

es1tu kirjutas:
Paneks miski erali 15-17tollise lcd molu peale selle.

Aga miks Sa, Aadu, selle eraldi molule tahad panna?
Panen siis oma logiprogrammi ekraanipildi -mulle mahub see kenasti ära. Akende suurusi saab loomulikult muuta.

Manused:
HRD.jpg
HRD.jpg [ 224.23 KB | Vaadatud 9331 korda ]

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 13:54 
Eemal

Tõnis,

Mahub muidugi ära. Mul lihtsalt tuli mingi kiiks et võiks eraldi pilt olla. Võib vabalt olla et ma mõtlen üle ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 15:30 
Eemal
Kasutaja avatar

es1tu kirjutas:
Tõnis,
Mahub muidugi ära. Mul lihtsalt tuli mingi kiiks et võiks eraldi pilt olla. Võib vabalt olla et ma mõtlen üle ;)

Mul jälle tuli mõte üks igivana läpakas voodi lähedale kinnitada, et seal vaid clusterit kuvada. Teed silma öösel korraks lahti ja kohe selge pilt, kas äratus, või võib rahus teist külge keerata :D.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 16:03 
Eemal

Küsimus HRDL'i funktsionaalsuse kohta:
Kui sisestan kutsungi logisse, siis näitab ta kenasti mis bändil sidet tehtud jmv. Kui soovin antenni pöörata, siis praegu copin kutsungi rotaatori programmi ja saan antenni pöörama hakata.
Kas neid kahte programmi annab omavahel ühendada, nii et kui löön logisse kutsungi läheb antud kutsung ka rotaatori programmi.
CGLog's näitab kutsungi sisestamisel kohe kauguse ja suunakraadi. Kas HRDL'i saab sama möödi sättida ?

Heade nõuannete eest tänudega Igor

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 16:13 
Eemal

Tõnis,
Kuidas sa töötatud ruutude (?) pildi said HRDL'st kätte?
Olen paar kuud kasutanud, kuid avastamist antud programmiga jääb vist tükiks ajaks.
Igor

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 18:02 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2IPA kirjutas:
Küsimus HRDL'i funktsionaalsuse kohta:
Kui sisestan kutsungi logisse, siis näitab ta kenasti mis bändil sidet tehtud jmv. Kui soovin antenni pöörata, siis praegu copin kutsungi rotaatori programmi ja saan antenni pöörama hakata.
Kas neid kahte programmi annab omavahel ühendada, nii et kui löön logisse kutsungi läheb antud kutsung ka rotaatori programmi.
CGLog's näitab kutsungi sisestamisel kohe kauguse ja suunakraadi. Kas HRDL'i saab sama möödi sättida ?

Heade nõuannete eest tänudega Igor

Tere, Igor!
Nii Log kui ka Rotaaror on HRDL-i integreeritud, kuid töötavad läbi qrz.com -i.
Kui ma nüüd küsimusest õigesti aru sain, siis pöörad Sa oma antenni nii, nagu minagi -käsitsi?
Selleks, et teada saada mingi jaama asimuuti peab selleks olema:
- jaama kutsung peab olema registreeritud qrz.com'mis
- Logibookil peab olema saadud vastus QRZ.com 'lt
See, et ta Logibook näitab, mis ja millal Sa oled mingi jaamaga sidetanud, on vaid Su lokaalse andmebaasi kontroll.
Ja veel: Sul peab olema ka rotaarori proge tarvis oma QTH ruut ette antud (kodu märk kaardil), muidu ei tea proge ka suunda rehkendada.
Ja veel :) Kui kellelgi ei ole qrz.com's oma täpset lokaatorit ette andnud, siis ei saa ka õiget asimuuti kuidagi anda, kui üldse saab.
ja veel :) :), milleks ka ma ise ei kasuta ka automaatset antenni pööramist, on see, et ei tea ju kas jaam tuleb SP või LP pealt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 18:10 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2IPA kirjutas:
Tõnis,
Kuidas sa töötatud ruutude (?) pildi said HRDL'st kätte?
Olen paar kuud kasutanud, kuid avastamist antud programmiga jääb vist tükiks ajaks.
Igor

Selle pildi sain kätte nii:
-regasin ennast HRDLOG.net
-laadisin üles oma DX logifaili
-seejärel: > Home > My logbook > Open logbook
ja sealt juba edasised põnevad statistika võimalused, nagu näiteks
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 18:32 
Eemal
Kasutaja avatar

es1tu kirjutas:
Mul on hoopis selline küss - oskab keegi öelda mis tükk näitaks kõige paremini full-screenis seda päikese pilti (grayline piiri).
Ma hea meelega paneks eraldi moni (nüüd kus monid tatt-odavad on) kus see pilt kogu aeg ees oleks.

Kas midagi sellist?
http://www.fourmilab.ch/cgi-bin/uncgi/Earth/action?opt=-p

http://www.spacew.com/www/160gray.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 20:43 
Eemal

Tänud Tõnis!
Leidsin hrdlog.net'i ja hakkan näppima.

Täpsustan teist küsimust:
1) Kui sisestan kutsungi "call väljale" ja vajutan "QRZ" klahvi, siis programm kuvab "Name" , uue kutsungi puhul, mida ei ole logis juba, ei kuva ta ei lokaatorit (ka siis kui qrz.comi andmebaasis on) ega ka "QTH-d".
2) Eeldan, et kui sisestan uue side kutsungi "call" väljale, siis võiks/peaks ta üle kanduma kutsungi ka HRD Rotator programmi "Callsign" väljale õi hakkama kutsuja suunas antenni pöörama.

Praegu pean side alustade logiraamatusse kandma kutsungi ja seejärel veel HRD Rotator programmi.

Reaalajas olen qrz.com 's ning Yaesu pöörajas on IdomPressi kaart pööraja juhtimiseks.

Võiks mõnel päeval Skypes HRDL avastamisvõimalustest vestelda (näiteks pintimine).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27 Apr 2011, 21:18 
Eemal
Kasutaja avatar

ES2IPA kirjutas:
Tänud Tõnis!
Leidsin hrdlog.net'i ja hakkan näppima.

Täpsustan teist küsimust:
1) Kui sisestan kutsungi "call väljale" ja vajutan "QRZ" klahvi, siis programm kuvab "Name" , uue kutsungi puhul, mida ei ole logis juba, ei kuva ta ei lokaatorit (ka siis kui qrz.comi andmebaasis on) ega ka "QTH-d".
2) Eeldan, et kui sisestan uue side kutsungi "call" väljale, siis võiks/peaks ta üle kanduma kutsungi ka HRD Rotator programmi "Callsign" väljale õi hakkama kutsuja suunas antenni pöörama.

Praegu pean side alustade logiraamatusse kandma kutsungi ja seejärel veel HRD Rotator programmi.

Reaalajas olen qrz.com 's ning Yaesu pöörajas on IdomPressi kaart pööraja juhtimiseks.

Võiks mõnel päeval Skypes HRDL avastamisvõimalustest vestelda (näiteks pintimine).

Keeruline seletada, Igor....ka mul ei kuvata vahel ei vahemaid ega ka lokaatorit. Ilmselt on põhjuseks see, et qrz.commis ei ole vastavad väljad kasutajate poolt õigesti paigas. Samas on HRD puhul oluline, et sa oma info täpselt kirjeldad ja seda tuleb mitmes kohas paraku teha. Eks ma ise ka alles õpin ja ilmselt kulub veel mõni aeg, et kõike neid peensusi tundma saan. Samas on kogu mäng freeware ning kõik ei peagi supper hästi töötama :). Kellel on antud teemas rohkem kogemusi, siis kindlasti huvitatuid leidub, kellele neid jagada. Andke aga tulla!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Apr 2011, 06:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Avastasin veel meeldiva võimaluse DX kaardil. Osutades hiirega mingile kastikesele, kuvtakse QSO detailsem info :)
http://www.hrdlog.net/Map2.aspx?user=ES2TL

EDIT: olen tähele pannud, et HRDLOG.net ei tööta just alati nii kui võiks. Ilmselt kasvuraskused. Hetkel on kaardi teenus vist all.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 75 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10