HAM foorum

Raadioamatörismist ja kõigest haakuvast.
Tänane kuupäev 16 Dets 2017, 20:52

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Algusest peale!
PostitusPostitatud: 11 Sept 2006, 11:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Raadioamatöörid saadavad 20. augusti sõnumi kogu maailmale

Grupp raadioamatööre saadab Eesti taasiseseisvumise 15. aastapäeva
tähistamiseks vabaduse sõnumi „ESTONIA 15 LIBERTY” kõikjale üle maailma.

Raadioamatöörid on taasiseseisvumise tähistamiseks registreerinud spetsiaalse kutsungi „ES15L”, mis laiendatult tähendab ESTONIA 15 LIBERTY. Raadioamatöörid alustavad raadioside vahendusel suhtlemist oma kolleegidega üle maailma 19. augustil ning lõpetavad selle kutsungiga töötamise 31. augustil.

Projekti eestvedaja Aadu Jõgiaasa sõnul seisneb raadioamatööride
hobitegevus üksteisega raadiojaamade teel kontakti loomises, tehnilise
informatsiooni vahetamises ning hiljem üksteisele kontakti kinnitava
postkaarti saatmises. „Selliste erikutsungite kasutamine kutsub maailmas esile huvi sündmuse vastu, tihti küsitakse raadioeetris täpsustusi. Kutsung leiab samal ajal aktiivset kajastamist kõigis
amatöörraadiosidega seotud infoportaalides ja riikide sellealastes
uudistes,” ütles Aadu Jõgiaas. Hiljem kontakti kinnitava postkaardi
kujundamisel kasutatakse Jõgiaasa sõnul Eesti Vabariiki ning
taasiseseisvumist kujutavat sümboolikat.

Ürituse eesmärk on levitada sõnumit Eesti vabaks saamise 15. aastapäeva tähistamisest kogu maailmale.

Aadu Jõgiaasa sõnul oli ta taasiseseisvumise 5. aastapäeval, mil kasutas kutsungit ES96L raadiosides 110 erineva riigi raadioamatööriga. „Praktika on näidanud, et spetskutsungiga töötatakse kõige rohkem sakslaste, itaallaste ja jaapanlastega, teiste riikide osakaal on enamvähem võrdne neis olevate elanike arvuga,” lisas Aadu Jõgiaas.

Ürituse eestvedaja Aadu Jõgiaas on staazhikas raadioamatöör, kes juhtis
ametialaselt taasiseseisvumise päevil Vabariigi Valitsuse Toompea lossis
asunud sideüksust. Projekti finantseerib Eesti Keskerakond.

ES6PZ: Ülaltoodu on ajakirjandusele antud info. Keskerakond finantseerib vastavalt minuga sõlmitud lepingule ainult QSL kaartide trükkimise kulud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Raha saamisest!
PostitusPostitatud: 11 Sept 2006, 11:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Paljudele on teada, et kirjutan üle kolme aasta taasiseseisvumisele pühendatud raamatut "Veretu võitlus" (sellest on olnud fragmente pressis ja ETV-s). Olen teinud üle 200 intervjuu ja sõitnud Eesti risti-rästi korduvalt läbi, et koguda teavet ja kohtuda tolleaegsete inimestega. Samas pöördusin toimetamise abi saamiseks kogu vabariigi ja Põlvamaa ettevõtete TOP-ide poole, kuid reaalselt on mind finantsiliselt abistanud ainult mõned meie ERAÜ juhatuse liikmetega seotud firmad ja täiesti vabatahtlikult üksikisikud, ning mõni firma on veel tõesti aidanud. Aga need on sellised asutused, kelle tegevust raamat kajastab ja kelle juhtkonnaga ma isiklikult otse suhtlesin. Ühestki projektist ei anta lähiajaloo uurimise tarbeks mitte sentigi!
Raadioamatörismi, -spordi või QSL-de jaoks ei anna mitte keegi rahalist abi ja seda ei saada ka projektide kirjutamisega. Või on kellegil paremaid näiteid?
Ainult KE tundis huvi, kas raadioamatöörid järjekordselt tähistavad mingil moel taaasiseseisvumise ümmargust tähtpäeva ja kui ma tõin probleemiks korraliku QSL kaarti suure maksumuse, siis pakuti selle valmistamiseks abi ja alles seejärel sai käivitatud ES15L üritus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Algusest peale!
PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 02:27 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Raadioamatöörid saadavad 20. augusti sõnumi kogu maailmale

Grupp raadioamatööre saadab Eesti taasiseseisvumise 15. aastapäeva
tähistamiseks vabaduse sõnumi „ESTONIA 15 LIBERTY” kõikjale üle maailma.

Aastapäev läheneb. Kas seeaasta on ka mingi erisõnum plaanis või alles järgmine aasta, kui juubel?

ps. millal raamatut on oodata, es6pz?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 10:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Tervitused kõigile! Kriitika on õige ja raamat ei ole tõesti trükimusta näinud, aga sealt noppeid ilmub aeg-ajalt. Annetustest kogusin kokku alla 10000 krooni, mis ei ole mitte mingil moel piisav teose väljastamiseks. Keeletoimetajad on pidevalt minu käest tasu saanud käsikirjaks ja saavad praeguste muutmiste käigus samuti. Samas olen viimastel aastatel avalikult öelnud, et "Veretu võitlus" ilmub raamatuna peale seda, kui aluseks olnud materjalid on saanud teaduslike töödena kaante vahele ja sellega ma praegu Tallinna Tehnikaülikoolis tegelen.
Veel raamatust - olen viimasel nädalal püüdnud avaldada ühte peatükki "Kes olid taasiseseisvumise vastu?", kuid seni ei ole mitte ükski julgenud seda teemat avalikustada. Ootame mõned päevad veel. Tihti tahavad toimetused minu käest materjali, aga tänapäeval tahavad kõik ise raha saada ja seepärast ilmub minu poolt kogutu teiste poolt allkirjastatult. "Õhtulehes" on ilmumas järjekordne lugu - mõelge ja tehke järeldused!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 11:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Tervitus!

es6pz kirjutas:
Tervitused kõigile! Kriitika on õige ja raamat ei ole tõesti trükimusta näinud, aga sealt noppeid ilmub aeg-ajalt. Annetustest kogusin kokku alla 10000 krooni, mis ei ole mitte mingil moel piisav teose väljastamiseks. Keeletoimetajad on pidevalt minu käest tasu saanud käsikirjaks ja saavad praeguste muutmiste käigus samuti. Samas olen viimastel aastatel avalikult öelnud, et "Veretu võitlus" ilmub raamatuna peale seda, kui aluseks olnud materjalid on saanud teaduslike töödena kaante vahele ja sellega ma praegu Tallinna Tehnikaülikoolis tegelen.
Veel raamatust - olen viimasel nädalal püüdnud avaldada ühte peatükki "Kes olid taasiseseisvumise vastu?", kuid seni ei ole mitte ükski julgenud seda teemat avalikustada. Ootame mõned päevad veel. Tihti tahavad toimetused minu käest materjali, aga tänapäeval tahavad kõik ise raha saada ja seepärast ilmub minu poolt kogutu teiste poolt allkirjastatult. "Õhtulehes" on ilmumas järjekordne lugu - mõelge ja tehke järeldused!

Minupoolt polnud see kriitika - pigem pikisilmi ootaks juba raamatut, et saaks lugema asuda.

Kui keegi ei taha teemat avalikustada, ehk sa siis parem postitad siia? Nii saab inimestele linkidena viidata, teema huvitab inimesi väga (kasvõi kommentaarid - http://www.eesti.ca/?op=allComments&art ... 126&sort=1), samuti tolleaegsete sündmuste kajastamine toob noori rohkem raadioamatöörluse juurde kui ükskõik kui suurte rahadega tehtav reklaam.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 11:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Panen ühe lõigu siia, kuigi selle sisu ei puuduta raadioamatörismi:
„ Sõitsin Tallinna koos volikoguesimehega ja kella kaheks olime Kadriorus Eesti Vabariigi Ülemnõukogu Presiidiumi esimehe Arnold Rüütli juures. Sellel koosolekul osalesid maavanemad, linnapead, volikogude esimehed, Ülemnõukogu juhataja Ülo Nugis ja peaminister Edgar Savisaar. A. Rüütlil oli tava enne tähtsate otsuste langetamist kuulata meiesuguste arvamusi ja seekord tahtis ta loomulikult teada, kuidas suhtutakse Eesti iseseisvumisse ja kuidas seda teostada. Kahtleja ja suhteliselt vastu oli sellele tolleaegne Ida-Virumaa maavanem, kes tõi põhjenduseks, et tal on seal väga raske kohalikele tekkinud olukorda selgitada. Täiesti vastu oli aga Eesti teise serva, Hiiumaa mees Tarmo Mänd ja Tartu linnapea Toomas Mendelson. Andres Kork, Tallinna volikogu esimees, kahtles ka selles asjas. Neid arvamusi oli siia-sinnapoole vastu ka aga suuresti jäi kõlama, et on õige aeg välja kuulutada. Juhul Moskvas putš läbi ei lähe, siis me oleme ikka väga õigel ajal iseseisvuse välja kuulutanud, et mitte ära oodata nende riigipöörde katse läbikukkumist, ning juhul, kui jäävad peale ikka need vastasjõud, siis on meil teisipidi hea toetuda sellele, et me ikka ise olime oma iseseisvuse paika pannud. Minu arvates oli see nõupidamine väga vajalik ja arvata võib, et see mõjus ka ülemnõukogusaadikutele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 11:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Esitasin 2006.a. suvel EV president Arnold Rüütlile küsimuse, kuidas tema suhtub sellel koosolekul olnud vastakatele seisukohtadele ja sain järgmise vastuse (lühendanud A.J.):„ Jah, see oli tõesti kriitiline hetk Eestimaal. Kutsusin maavanemad kokku, et aru pidada ja nendelt toetust saada. Seni oli enamik omavalitsusjuhte ja ka maavanemad üldiselt meie algatusi toetanud, aga muidugi mitte kõik. Üheks ilmekaks näiteks oli kõigi tasandite rahvasaadikute koosolek Linnahallis Tartu rahulepingu aastapäeval 2. veebruaril 1990. Suur saal oli saadikuid täis, seal oli üle kolme tuhande inimese.
Arvan, et Linnahalli saalist lahkunud, aga ka mitmed maavanemad ei olnud mitte niipalju Eesti iseseisvuse vastu, kuivõrd neid tegid lihtsalt kogemused ettevaatlikuks. Võtame kasvõi selle, mis toimus 40-ndal aastal või peale 45-ndat aastat – küüditamised ja represseerimised. Samuti sündmused Tšehhoslovakkias ja Ungaris, lähiajaloost Bakuus ja Tbilisis. Seal oli Nõukogude Liit kõikidel juhtudel kasutanud jõudu ja täiesti loogiline oli mõelda, et seda võidakse teha ka Eestis.
Niisuguseid näiteid võiks veel terve rea tuua. Siinjuures meenub, mida mitmed poliitikud ütlesid, kui Eesti oli taasiseseisvunud. Siis väideti, et meile jooksis iseseisvus suhu nagu hiir magavale kassile. Nii see sugugi ei olnud! Kõik need aastakümned oli meie rahva kallal jõudu kasutatud ja hirmu külvatud. Iga vastukäik võis tähendada represseerimist. Kõikidest ähvardustest ma ei siis rääkinud, et üldsust mitte ärritada ja hirmu tekitada. Mitmed inimesed avalikustasid hiljem oma mälestustes, et käerauad olid juba Eestisse valmis toodud, et arreteerimisi läbi viia, ja jõustruktuuridele olid teada esimese ja teise ringi arreteeritavate elukohad, tuttavate aadressid jne.
Samal ajal, kui meie maavanematega nõu pidasime, toimusid Moskvas olulised sündmused. Ma püüdsin neid jälgida ja planeerida samal ajal meie tegutsemist. Mõtlesin, et kui valida kriitiline hetk, siis tõenäoliselt ei anta konkreetset ülesannet meie vastu jõu kasutamiseks. Aga Moskvast ei olnud võimalik korralikku informatsiooni saada. See põhjustas ka inimestes hirmutunnet, et samal ajal võivad juba toimuda arreteerimised. Muidugi lisas kartusi löögiüksuste Eestisse tulek, paljud inimesed isegi püüdsid Eestist lahkuda. Ka 20. augustil Ülemnõukogus lahkusid hääletamise ajal mitmedki saalist ja mõni ei tulnud üldse istungile. Ma ei mõistaks aga kedagi hukka. Oli inimlikult väga mõistetav, et taheti oma perekondi ja iseennast hoida.
Loomulikult tuli samal ajal siiski julgelt ja otsustavalt tegutseda, sest hetke tuli kasutada. Siis ma tegingi ettepaneku vastu võtta otsus iseseisvuse taastamise kohta. Kahjuks kõikide nõusolekut me ei saanud.
Tekst: Aadu Jõgiaas

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug 2010, 14:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Paar teemasseminevat linki

http://www.levira.ee/dyna/site/696est.html

http://www.epl.ee/artikkel/351384

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Aug 2010, 08:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Püüdsin putšiajal tegelenud inimesi eestimaalastele tutvustada tänases "Õhtulehes",kuid tekst on kahjuks ainult paberväljaandes. Minu soov on, et saladusloor saaks enne 20. aastapäeva põhiliselt tegevuselt eemaldatud ja olen valmis kõik noil päevil raadioasjandusega tegelenute nimed näiteks "QTC"-s avalikustama.

73! Aadu Jõgiaas

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=391059

http://www.pealinn.ee/index.php?pid=132&lang=5&nid=7753

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Aug 2010, 12:28 
Eemal
Kasutaja avatar

es6pz kirjutas:
Püüdsin putšiajal tegelenud inimesi eestimaalastele tutvustada tänases "Õhtulehes",kuid tekst on kahjuks ainult paberväljaandes. Minu soov on, et saladusloor saaks enne 20. aastapäeva põhiliselt tegevuselt eemaldatud ja olen valmis kõik noil päevil raadioasjandusega tegelenute nimed näiteks "QTC"-s avalikustama.

Aga pane see artikkel ja nimed siia foorumisse?

73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Aug 2010, 12:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Vanemad amatöörid teavad täpselt, kes maakondades tegutsesid ja olulisemad mehed on saanud mingigi EV teeneteristi. Esinen täna õhtul ETV-s "Suveniiri" saates ja võimalusel ütlen need nimed välja.

73! Aadu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19 Aug 2010, 20:17 
Eemal

Tere ES6PZ !Kahjuks jäin foorumi vaatamisega täna hiljaks, aga pole viga, homme on kordus.
Ka mul on mikroskoopiline osa selle putšiaegses sides. Nimelt kommuteerisin KTS-8-s, kus ma tegelesin teenistussidega, Peep Kroosi käsul aparatuuril K-60 sidekanali Tall. kaugejaama ja Pärnu vahel.See oli ka minu poolt kõik, rohkem teeneid ei ole ses vallas.Minu lugupidamine neile sidelastele, kes tol perioodil andsid oma parima. 73 ! Aarne - Es2jl

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20 Aug 2010, 21:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu lugupidamine kõigile raadioamatööridele, kes 19 aastat tagasi iseseisvuse taastamisel osalesid.

73!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Aug 2010, 08:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Kahjuks selles saates ei tulnud üldse kokkulepitud kokkulepitud teema ja ise ei ole näinud. Olin valmis rääkima amatööridest ja selleks ka kõik ettevalmistused teinud ja ka sinna kaasa võtnud, aga läks seekord nii. Mulle on juba ammu lubatud teha vestlusringina sel teemal omaette meenutussaade, kuid seni ei ole teoks saanud. Loodame, et järgmisel juubeliaastal tehakse ükskord ära.
73! Aadu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23 Aug 2010, 20:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Tulles vastu soovidele avaldan minu andmebaasi nendest raadioamatööridest, kes on augustiputšiga seotud: Lembit Kulmar, Tarmo Tölp ES1, Meelis Tellmann ES1CL, Ülo Rätsep ES1CR (SK), Arvo Kallaste ES1CW, Endel Kesker ES1DZ (SK), Mati Lindepuu ES1HW (SK), Hellar Pagi ES1II, Mati Tähemaa ES1LH, Felix Habalainen ES1LQ, Arvo Pihl ES1MC, Priit Andevei ES1MM, Aarne Pajuste ES2JL, Viktor Repponen ES2RT, Ilmar Reimann ES4RC, Valeri Kaljagin ES5QA, Kundar Aigro ES6KW, Tiit Möller ES6MT, Andres Puusep ES6PA, Tõnu Taimsaar ES6QB, Andres Reedo ES6REH, Olavi Tomson ES6RGY, Kalju Sooäär ES6TB (SK), Andres Ehrlich ES6TX, Ako Põhako ES8AY ja Vaino Kallas ES8HN.
Väga vabandan kui keegi jäi hetkel sellest loetelust välja, sest väga paljud kutsungid on muutunud ja ma pean kutsungipõhilist arvestust.(Hi) Pealegi on olemas veel teine ja kolmas nimekiri, teises on Balti ketis ja kolmandas taasiseseisvumise protsessis osalenud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid