HAM foorum
http://foorum.erau.ee/

Uus huvi meie tegevuse vastu!
http://foorum.erau.ee/viewtopic.php?f=2&t=235
1. leht 2-st

Autor:  es6pz [ 19 Aug 2006, 11:58 ]
Teema pealkiri:  Uus huvi meie tegevuse vastu!

Tervist kõigile! Seoses meediale ES15L tegevusest teatamisega, sattusin ootamatult nende erilise tähelepanu alla, sest Eesti Posti QSL kaartide probleem meeldib neile rohkem. Andsin eilse päeva jooksul vähemalt kümmekond intervjuud sel teemal. "Postimees - online" kommentaarid on kohati mõtlema panevad ja ega ei mäletagi enam aega, kus korraga oleks raadioamatörismist sedavõrd palju räägitud. Tutvuge ise ja avaldage samuti aktiivselt arvamust.
http://www.postimees.ee/180806/esileht/ ... 213828.php

Autor:  es3ki [ 22 Aug 2006, 11:24 ]
Teema pealkiri: 

Pean tulutuks aja surnukslöömiseks anonüümsete kommijate hulgas selgitustööd teha.

Küll on aga tendentslik ja vääriti tõlgendamist võimaldav "päris" meediasse läinud "raadioamatööride tasuta KIRJAVAHETUS". Ilkujaid oleks vähem kui teemaks "raadioamatööri kaardi saatmine". Muidu jah - võiksid tasuta kirjavahetust nõuda ka tohtrid, pedagoogid, politseinikud ..

Isegi sõna "vahetus" võib "suure" ringi teadvuses assotseeruda filatelistidega, kes oma kollektsioonis olevaid topelteksemplare üritavad kasulikult vahetuskaubaks teha.

Minu isiklik seisukoht - eraü ja eesti post peaksid läbirääkima hoopis spetsmargi "raadioamatööri post" staatuse. See võib kujuneda ühingule isegi lisatulu allikaks (igasugu kogujad). Iga kaardi saatmine nii riigis kui välja (läbi QSL-büroo) peaks siiski toimuma mingi sümboolse tasuga, millest aga ENAMUS läheks markide müügist laekuvalt eraü-le! Eesti Postmark saaks vaid omad tootmiskulud, Eesti Post riigilt subsideeritud.

Praegu saadab mõni hami aastas tuhandeid, teine ei korjagi paberkaarte. Aastamaks eraü-le (millest poole moodustab qsl-büroo kulud ja palk) aga solidaarselt võrdne. Minule on viimane küll rohkem põhimõtteline asi, aga samas olen 100% veendunud, et kokku kuivaval ühingul saaks (jääks) rohkem liikmeid kui ühing majandaks suuremad kuluartiklid teemapõhiselt. St. ka 5 krooni maksmisega võiks raadioTEHNIKA huviline ühingu liikmeks saada, kui eesamärgiks mitte hakata kaarte KORJAMA ja muu maksab kinni tarbimisel - ilus näide Varbla - liige 100, mitteliige 200 eeki jne.

Kui kunagi oli hobilistis teemaks qslbüroo kulud ja eraü liikmemaksu suurus sai uuritud (volitusi omamata) spetsmargi võimalikkust nii eesti postmargi kui eesti posti juhtkonnalt. Raadioamatööri mark tundus siis olevat täitsa realiseeritav - eesti postmargile isegi huvipakkuv. On säilinud ka tollaste funktsionäride kontaktid, kellede meelsus hamisõbralik.

Pikale ja laiemalt läks - vihmane lõunatund tööl :wink:

Autor:  es6pz [ 22 Aug 2006, 13:19 ]
Teema pealkiri:  Repliik!

Raadioamatööride kirjavahetus on ajakirjanike pastakatest "väljaimetud", et tuua sisse analoogiat sõdurpoistega. Mina ei ole sellist väljendit kasutanud, ega kasuta ka.

Autor:  es3ki [ 22 Aug 2006, 19:40 ]
Teema pealkiri:  Re: Repliik!

es6pz kirjutas:
Raadioamatööride kirjavahetus on ajakirjanike pastakatest "väljaimetud", et tuua sisse analoogiat sõdurpoistega. Mina ei ole sellist väljendit kasutanud, ega kasuta ka.


Seda ma silmas pidasingi - ei süüdista Sind, Aadu. On omalgi kogemusi - leheneeger kirjutab asja küll korrektses eesti keeles, aga olles ise asjasse pühendamatu, on lõpptulemuseks vääriti mõistmine laiades massides. Olen mõnel, teatud alaga seotud intervjuul, seadnud tingimuseks - valmis lugu enne avaldamist minule esitada - muidu ei luba avaldada - ja nii mitmel lausjamal sabast kinni saanud :evil:

Autor:  ES7GN [ 24 Aug 2006, 07:53 ]
Teema pealkiri: 

kena , kena. Järelikult on selleteemaline sõnavõtt foorumis .....???? Selgitus tuleks kirjutada ikkagi kirjatüki avaldanud ajalehes, soovitavalt asjaosaliste poolt. QSL postmargi kasutuselevõtmine 3KI poolt pakutud tingimustel on minu arvates igati mõistlik.

Autor:  Marja Jüri [ 25 Aug 2006, 18:09 ]
Teema pealkiri: 

Leheneeger kirjutab asjast nii,et see müüks.Samas on tihti nii,et mingi kõrvalise teemaga üritatakse hoopis suuremaid nn. peaprobleeme kinni mätsida.Ei saa ausalt öeldes pihta,miks teema üles lükati,eriti kui arvestada Eesti Posti käivet.Amatööride post ja kui arvestada veel juurde isegi sõdurpoiste kirjad,ei moodusta isegi täpest mitte.Või kui vaadata,kui palju teenivad Eesti Posti pomod?
Samas peab leheneegritega hästi läbi saama.Tuleb pead kokku panna ja asi läbi mõelda nii,et see õiges valguses paistaks.Ja siis teha leheneegriga koos lugu valmis.Tõenäoliselt on loo tegemine-avaldamine tasuline,mis siiski väärib küünlaid.
Lõpetuseks: Kunagi ütles üks suur professor (vist Juhan Peegel) algajaile ajakirjanikele: " Te võite kirjtada nii hästi kui tahes,aga lõpuks läheb see ikka naela otsa".

Autor:  es3ki [ 07 Sept 2006, 07:51 ]
Teema pealkiri: 

Ega nüüd ja esialgu muud üle jäägi:

http://www.post.ee/index.php?id=2091

Tellime siis vähemalt hamiteemalise postmargi. Kuulutame välja ideekonkurssi selle kujunduseks. ES1OV proua on kunstnik. Tegi kena Lääne-Eesti kokkutulekute vimpli. Tema võiks siis teostada parima idee.

Autor:  es6pz [ 07 Sept 2006, 09:29 ]
Teema pealkiri:  Kanal2

Eilses, 06.septembri Reporteris esitas "kaabuga mees" küsimuse:"kellelt võttis Eesti Post hiljuti soodustuse ära?" Daam vastas kohe "raadioamatööridelt"! HI!!!
Mul ei õnnestunud seda klippi salvestada, kuid täna on see ilmselt
http://www.tv.ee peal varsti uuesti vaadatav.
TV - mehed, järsku keegi oskab selle klipi sealt ära salvestada? Ajaloo huvides tahaks täitsa sellist asja säilitada.

Autor:  es6pz [ 07 Sept 2006, 10:02 ]
Teema pealkiri:  Täiendus!

Eelmise teema järg: http://www.tv.ee/static/manager/pildid/ ... 8&cat_id=3
Usun, et seda on võimalik mingi aja pärast "klipina" salvestada. Nad hetkel täiendavad saiti.

Autor:  ES8BFU [ 07 Sept 2006, 10:19 ]
Teema pealkiri: 

Sealne kvaliteet on nadi....ehk on mõttekas hoopis otse kanal 2st küsida...ja kui ei saa siis egas küsija suu pihta lööda :)

Autor:  es6pz [ 07 Sept 2006, 10:22 ]
Teema pealkiri:  Küsimus suurele ringile!

Kas kellegil on mõnda semu Kanal2-s, kes saaks selle klipi sealt digitaalselt kätte?

Autor:  Marja Jüri [ 09 Sept 2006, 20:56 ]
Teema pealkiri: 

Klipp tuleb välja nuhkida ükskõik mis formaadis.Kasvõi Betas.Siis saab teda ükskõik mis kujule väänata.Uurime asja,kuid kardan,et neid pisiasju ei säilitata kaua...Ja muidugi liiga hilja lugesin kah veel.

Autor:  es3at [ 10 Sept 2006, 11:24 ]
Teema pealkiri: 

18 augusti reporteri lõiku saab siit http://foorum.erau.ee/reporter_180806.asf

Autor:  es7aaz [ 10 Sept 2006, 16:14 ]
Teema pealkiri: 

es3at kirjutas:
18 augusti reporteri lõiku saab siit http://foorum.erau.ee/reporter_180806.asf


Tänud Kuido !

Sealt jäi kõrvu kaikuma lõik, kus öeldi "ES15L projekti rahastab
Keskerakond."

es7gn kirjutas:
Seltsimehed, seltsimehed!!!
erau foorum pole poliitiline teadaandja, odavad poliitikajamad tuleks hoida hobiasjandusest eemal, eriti kui esinetakse üldsuse nimel. Ehk lõpetaks selle jura siin foorumis ära.


73! Head 70 cm testi teisipäeval.
de Arne


Ühinen Arne üleskutsega ja tõmban oma küsimused tagasi, lootma jäädes,
et edaspidi avalikus pressis üldsuse nimel midagi sellist enam kuulma ei pea.


Riho, ES7AAZ/2 (apoliit)

Autor:  ES1GB [ 11 Sept 2006, 06:56 ]
Teema pealkiri: 

Raadioamatöörid pidid olema ju täiesti apoliitiline organisatsioon, kuidas nüüd äkki Keskerakond rahastab? Kes rahastab, keda rahastab ja kui suure summa eest? See asi tuleb välja uurida ja süüdlased vastutusele võtta, sest Keskerakond ei rahasta kedagi niisama. :)

1. leht 2-st Kõik kellaajad on UTC + 1 tund [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/